Główne menu

Sen o dziecku – co oznacza?

Sny od zawsze miały w sobie coś magicznego. Nic dziwnego te szczególnie barwne, pełne detali, wypełnione silnymi emocjami, czyli takie, które doskonale pamiętamy po wstaniu z łóżka, pojawiają się w ważnych okresach życia. Najczęściej gdy konfrontujemy się ze zmianami w życiu, przygotowujemy na rewolucje, które nas czekają.  Bardzo często pojawiają się sny o macierzyństwie, byciu w ciąży, rodzeniu dziecka. Co oznacza sen o dziecku?

Sen o dziecku

Sen o dziecku, czyli znany scenariusz nie tylko mamom

Sen o dziecku może zdarzyć się każdemu. Nie tylko mamom, kobietom w ciąży, czy tym planującym powiększenie rodziny.

Bardzo często w snach o dzieciach pojawia się ten sam scenariusz – zgubienia dziecka, szukania go po lesie, odgłos kwilenia dziecka ukrytego w szafie w mieszkaniu i zaskoczenie, gdy odkrywamy małe zawiniątku pozostawione pod drzwiami domu. Może być też inaczej, można śnić, że jest się w ciąży, czuje się ruchy płodu, co nie czyni nielogicznym karmienie tego samego dziecka za moment piersią lub zauważenie, że w brzuchu nie ma noworodka, ale wielki kawałek sera…czy pizzy.

Sny jak to sny bywają zaskakujące, nielogiczne, szalone.

 

Jednak czy na pewno?

A może coś znaczą?

 

Co oznacza sen o dziecku?

Sen o dziecku może oznaczać nieskończenie wiele rzeczy. Z jednej strony może symbolizować niewinność, czystość i prawdziwą słodycz. Może również wskazywać na zupełnie inne emocje – niepokój i strach.

Oto przykładowe interpretacje snów o dzieciach:

 • widzieć dziecko – zazwyczaj tłumaczy się taki sen w kategoriach niewinności, nowego początku. Gdy śnisz o dziecku, patrzysz na nie, Twój mózg przypomina Ci  o wszystkich miłych i ciepłych cechach Twojego charakteru, być może zapomnianych, zaniedbanych, przykrytych przez inne? Może być oznaką tęsknoty za byciem sobą?
 • płaczące dziecko – każde dziecko czasami płacze. Jeśli śnisz o płaczącym dziecku może to oznaczać, że część Ciebie stara się na siebie zwrócić uwagę lub wskazać na zaniedbane obszary Twojego życia, które wymagają uwagi.
 • tańczące dziecko – źle świadczy o czekających Cię możliwościach, wskazuje na problemy, które mogą się pojawić już za zakrętem.
 • sen o porodzie – dość prosta metafora, wskazująca, że zaczynasz nowy etap w życiu, co wiąże się z jednej strony z bólem, ale z drugiej z nadzieją i radością.
 • znaleźć dziecko – wskazuje na odnajdywanie własnych ukrytych talentów i nowych możliwości, które można wykorzystać i docenić w całkiem nowym wydaniu.
 • zapomnieć dziecka – to tak naprawdę sen o ukrywaniu własnych słabości i luk. To również sen o balastach i tych obszarach życia, które nam ciążą i ograniczają nas.

Śnią Wam się dzieci?

 

  3 komentarze

 • Sylwia W.

  Sny nie są bez znaczenia. Warto zgłębić ich tematykę i zastanowić się, co mogą dla nas oznaczać, zwłaszcza jeśli powtarzają się częściej. Mnie osobiście zdarzały się sny o dzieciach, ale nigdy nie zastanawiałam się, co oznaczają. A tym bardziej nie myślałam, że mogą np. próbować wskazać zaniedbaną część mojego życia.

 • Typowa Anna

  Fajny artykuł jak dla mnie bo wierzę w znaczenie snów i staram się je zapamiętywać a potem odgadywać. Mogłaś napisać znaczenie ciąży, bo też jest ciekawe (mnie bardzo często prześladuje ten typ snów). Pozdrawiam! 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>