Główne menu

10 inspirujących cytatów Sharon Stone

Sharon Stone właśnie skończyła 64 lata. Patrząc na aktorkę, aż ciężko w to uwierzyć. Jednak nie o tym dzisiaj, a o słowach, które wypowiedziała. Miała rację? Przeczytaj.

Kobiety a mężczyźni

„Kobiety potrafią udawać orgazm, ale mężczyźni potrafią udawać cały związek”. Sharon Stone

Wybaczenie

„Nauczyłam się wybaczać niewybaczalne. Mam nadzieję, że kiedy będziemy dzielić życie, ty też nauczysz się robić to samo”.

 

Jak sobie poradzić?

„Jest takie ćwiczenie w książce, którą przeczytałam Pema Chödrön, Amerykanki, która została mniszką buddyjską, gdzie siedzisz i koncentrujesz się na tym, co cię przytłacza, i prosisz tę energię, tę rzecz, aby całkowicie cię przytłoczyła; by cię pochłonąć. W momencie całkowitej konsumpcji pytasz, ilu innych odczuwa dokładnie to samo w tym samym czasie i prosisz o połączenie ich energii. Uważam, że jest to najbardziej uzdrawiające i pełne współczucia ćwiczenie”.

Samotność

„Dla tych z nas, którzy odczuli ten dyskomfort, który sprawił, że nie jesteśmy w stanie łączyć się w pary, jak to robią inni, samotność jest pociechą. Wydaje mi się, że w samotności jest pocieszenie. Albo po prostu wydaje się mniej niebezpieczne”.

Czas

„Kiedy twoje życie spłonie, potrzeba czasu, aby zostać Feniksem”.

Szacunek

„Mój ojciec obserwował mnie w akcie zabawy na naszym ogromnym podwórku, brał mnie na bok i kładąc rękę na moim ramieniu, mówił: „Pozwalasz tym chłopcom bić cię, żeby cię polubili. A teraz idź tam i wygraj, a będą cię szanować”.

Uwolnić się

„Otworzyłam drzwi do własnej klatki i uwolniłam się. Moje choroby się skończyły. Zażądałem dobrej opieki medycznej i ją dostałam. Szanowałem siebie i ze współczuciem dla siebie, dostałam to. Dowiedziałem się, że mój gniew to piękna rzecz. Potężna część mnie, podobnie jak inne moje cenne zmysły, jak węch, smak i dotyk. Ten gniew, gdy jest właściwie używany, kontrolowany, odpowiednio dobrany, jest cennym działaniem”.

Inna

„Czasami to ta część nas, która nie jest taka jak inni, czyni nas wyjątkowymi, to jest nasz talent”.

Wybaczyć, zrozumieć

„To otworzyło mnie na zrozumienie, że możemy wybaczyć każdemu prawie wszystko, kiedy oddzielimy go od jego problemów, chorób i błędów. Kiedy odchodzimy od niebezpiecznie chorych i kryminalnie szalonych i tworzymy prawa, aby zapewnić im pomoc, uzdrowienie i kwarantannę, której mogą potrzebować”.

Koniec

„Jak powiedział mi kiedyś Jego Świątobliwość Dalajlama: „Tygrys nie przeprasza”.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>