Siemię lniane do picia – niewiele kosztuje a działa cuda
Siemię lniane to nasz polski diament zdrowia, którego ciągle nie docenia się tak, jak na to zasługuje, mimo że jest znany od lat, to niezmiennie przyćmiewany jest przez egzotyczne składniki. Całkiem niesłusznie. Nasiona lnu świetnie wpływają na odporność, poprawiają trawienie, ułatwiają odchudzanie i wyszczuplają talię. Dodatkowo dodają energii, odmładzają i poprawiają wygląd włosów, skóry i paznokci. Siemię lniane do picia to hit wśród osób dbających o zdrowie. A przy tym kosztuje grosze.
Przyjmujesz wyzwanie? Zobacz, co możesz zyskać.
Dlaczego siemię lniane do picia odmieni Ciebie i Twoje samopoczucie?
Siemię lniane to nasiona lnu, które mają niezwykły skład i wyróżniają się świetnym oddziaływaniem na zdrowie. Przede wszystkim dostarczają mnóstwo błonnika, który zmniejsza głód, reguluje proces trawienia, ułatwia wypróżnianie i pozwala pozbyć się toksyn. Pamiętaj jednak, że zwiększając ilość błonnika w diecie, należy również podnieść ilość spożywanej wody.
Siemię lniane jest najważniejszym roślinnym źródłem kwasu alfa-linolenowego (ALA), z którego organizm sam może sobie wyprodukować kwas omega 3, zarówno EPA, jak i DHA.
Poza tym pijąc siemię lniane, dostarczamy białka, o zestawie łatwo przyswajalnych aminokwasów. Dodatkowo siemię lniane to dobre źródło witamin z grupy B – B1, B6, a także magnezu, żelaza, wapnia i cynku.
Jakich efektów możesz oczekiwać?
Siemię lniane do picia przynosi tyle korzyści, że trudno wymienić je wszystkie:
- usprawnia pracę układu trawiennego, polecany jest dla osób narzekających na częste bóle brzucha, mających problemy trawienne,
- pomaga poradzić sobie ze wzdęciami – usuwa przyczynę wzdętego brzucha, spłaszcza go i widocznie poprawia wygląd,
- poprawia perystaltykę jelit,
- zmniejsza uczucie głodu, chroni przed podjadaniem,
- korzystnie wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci,
- pomaga usunąć zmiany na skórze, np. trądzik,
- świetnie działa na suche, zniszczone włosy,
- wspomaga porost włosów,
- wzmacnia paznokcie, chroni przed ich łamaniem,
- reguluje wypróżnianie.
Siemię lniane można stosować również zewnętrznie, np. w postaci maseczki z siemienia lnianego.
Siemię lniane do picia – jakie wybrać?
Siemię lniane dostępne jest w dwóch wersjach – całych ziarenek lub już zmielonej. Polecam wybrać tę pierwszą, samodzielne zmielenie nasion pozwala nam uzyskać produkt finalny o możliwie najlepszym składzie.
Jak pić siemię lniane?
Niektórzy piją siemię lniane rankiem, inni kilka razy w ciągu dnia przed posiłkami. Sposobów i pomysłów jest kilka.
- łyżeczkę siemienia lnianego zmiel
- wsyp do kubka
- zalej pół kubka gorącą wodą,
- chwilę odczekaj
- energicznie wymieszaj
- wypij
Siemię lniane możesz również dodawać do codziennie przygotowanych posiłków, nie zmieni ich smaku, jest bowiem łagodne i neutralne w smaku. Świetnie nadaje się do sałatek, jogurtów, chleba.
22 komentarze
Muszę wypróbować 😀
u mnie w diecie siemię lniane w dwóch postaciach stosuję, raz że parzę sobie wieczorem i rano popijam małymi łykami- bardzo fajne rozwiązanie w przypadku problemów z trawieniem, ale rzeczywiście cera też bardzo mi się zmieniła od kiedy stosuję je regularnie a dwa to jako płukanka do włosów na koniec mycia też jak najbardziej dla mnie strzał w 10! z reguły sobie w sieci zamawiam, ale fajnie, że generalnie jest tak łatwo dostępne i za grosze bo zastosowań całe mnóstwo
Zaciekawiłaś mnie, muszę wypróbować jego działanie, skusił mnie ten przyspieszony porost włosów
Myślę, że warto 🙂
Dobrze wiedzieć!
Siemię lniane pite na czczo dobrze robi nerwusom, którzy mają wrażliwy żołądek 🙂
Mnie zawsze zniechęcało to, że robi się takie żelowate….., czy jedzenie suchego da ten sam efekt?
Kisiel też zelowaty. Ja dla poprawy smaku daje kilka rodzynek. Zdecydowanie ogranicza wypadanie włosów.
Nie musiszpic glutowatego
W artykule piszę by chwilę odczekać po zalaniu i wypić….wystarczy 10 minut i możesz pić normalnie bez galaretki
Ja dorzucam do owsianki „w całości”. Jest niewyczuwalne, a działa cuda
Podobno lepiej przemielic delikatnie (dwa trachniecia) żeby się ziarenka pootwieraly. Wtedy dziala jak trza.
Witam
Wlosy wypadaly garsciami, po miesiacu stosowania przestaly w 90 % , I zaczelo rosnac nowe I to bardzo duzo wow, jestem mega zadowolona
Za piję siemię zawsze przy stosowaniu antybiotyków. Działa genialnie jako osłona układu pokarmowego
Potwierdzam. Stosuję od kilku miesięcy. Działa
Chyba spróbuję
Ja robie „mieszankę zdrowia”: siemię lniane, pestki słonecznika, pestki dyni i migdały- Miele i dodaje do śniadania np. Posypuje owsiankę lub dodaje do plackow. Pycha…
włosy rosną jak szalone 🙂 zalecane jest też np. przy zapaleniu żołądka. poza tym idealne jako okłady np. na stłuczenia, siniaki itp.
Stosowałam siemię lniane w ciąży. Do 21 tygodnia wymiotowalam dalej niż widziałam i bardzo mocno się odwodniałam. Pewnego razu jak trafiłam do szpitala pani położna z długoletnim doświadczeniem doradziła mi właśnie picie siemienia. Po 3 dniach wymioty cudownie ustały i wrócił apetyt. Piłam do końca ciąży zapobiegawczo i teraz chyba znów wrócę
Piłam siemię przez półtora roku. Przez ok rok do 4 szklanek dziennie i poza tym, że łagodziło dolegliwości związane z chorobą wrzodową, to nie zauważyłam wzmocnienia paznokci, włosów, czy poprawy samopoczucia. Wręcz przeciwnie włosy wypadały na potęgę, a paznokcie do dziś mam słabe. Na mnie chyba nie działa w pełnym spektrum.
Słyszałam że w piciu siemienia trzeba robić przerwy i to ma związek z jelitami. Ktoś coś?
Oj tak.ja osobiście robię jeszcze domowy chleb chrupki z siemieniem , siemiankę (siemie lniane plus mleko sojowe i gorzka czekolada taki budyń z siemienia). Dodaje gdzie mogę
Całe życie mi ratuje. Od dzieciństwa skórę (silne AZS więc mama kąpała mnie w tych „glutach”), gdy byłam w ciąży (od 10tygodnia miałam gigantyczną zgagę przez wysokie stężenie hormonu więc piłam na czczo – o czizys jaka ulga) po dzień dziejszy pije, bo to lekarstwo na zniszczone lekami jelita.