Główne menu

„Pod skórą” Agata Czykierda-Grabowska

Czasami w naszym życiu wydarza się coś takiego, co zapada nam w pamięć i nie pozwala o sobie zapomnieć. Tak bardzo zmienia nas same, że wnika pod skórę, zmieniając nas od środka. Często taki wpływ wywierają na nas ludzie. Raz spotkani mogą nawet fizycznie zniknąć z naszego życia, ale we wspomnieniach pozostają z nami już do końca dni.

O takim fenomenie pisze Agata Czykierda-Grabowska w powieści „Pod skórą”, którą objęliśmy naszym patronatem. Książkę dobrze się czyta, daje pokaźną dawkę rozrywki, nie jest to jednak fenomenalna lektura, ale taka, którą warto mieć na uwadze w długie jesienne wieczory.

Pod skórą, czyli romans z wątkiem kryminalnym

Oskar to młody, dwudziestodwuletni chłopak, który po tragicznych wydarzeniach, przepełniony goryczą zdrady i rozczarowania, opuszcza rodzinne miasto i wyjeżdża do pracy w Niemczech. Wraca po latach, by wyremontować rodzinny dom i założyć własny biznes. Pewnego dnia spotyka dziewczynę, która przypomina mu o bolesnych wydarzeniach z przeszłości… Ada działa na niego niczym magnes, przyciąga z wielką siłą. Pomału krok po kroku staje się jasne, co wydarzyło się w przeszłości…

„New Adult” dla kobiet po 30-tce?

To moja pierwsza przeczytana książka Agaty Czykierdy-Grabowskiej, która zasłynęła wśród polskich miłośniczek „New Adult” takimi opowieściami, jak: „Jak powietrze”, czy „Kiedy na mnie patrzysz”.

Narracja powieści „New Adult” jest podobna niemal w każdym przypadku. Opowieści pisane w tym klimacie dotyczą młodych dorosłych, którzy już nie są nastolatkami, ale wkraczają w dorosły świat, zaczynają studia, rozpoczynają pracę. Obowiązkowo pojawia się wątek miłosny, często ze śmiałymi scenami seksu. W wielu pozycjach „New Adult” nie brak również soczystego języka, któremu nieobce są wulgaryzmy.

Agata Czykierda-Grabowska świetnie odnajduje się w „New Adult”. Tworzy powieść, która ma szansę stać się wzorem w tej kategorii. Dla mnie, dla czytelnika szukającego w książkach czegoś więcej niż tylko rozrywki, „Pod skórą” to ciekawa pozycja, jednak niestety nie taka, która porusza i zostaje zapamiętana na dłużej.

„Pod skórą” – dla kogo?

Jeśli lubisz czytać książki proste, trochę przewidywalne, a trochę elektryzujące, lubisz sceny seksu, plastyczny język, „Pod skórą” ma szansę sprostać Twoim oczekiwaniom. Oprócz wątku miłosnego, jest wątek sensacyjny. Autorka sprawnie wplata w opowieść dodatkowe ciekawe wydarzenia, które nieco wzbogacają lekturę. Mimo to niektóre zmagania głównych bohaterów, a przede wszystkim ich niezdecydowanie i próba wskrzeszania przeszłości, są dość męczące dla mnie czytelniczki. Wierzę jednak, że dla wielu będą one mocno interesujące. Zachęcam do sięgnięcia po tę tajemniczą, nieco mroczną, a trochę cukierkowatą powieść….

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>