Główne menu

Ślady po kredkach, kredzie i farbkach na tapecie i drewnie? Jak usunąć?

Dzieci często rezygnują z malowania na papierze kosztem twórczej ekspresji na meblach, tapecie, pomalowanej farbą ścianie. Jak usunąć ich dzieła sztuki? Oczywiście, jeśli rezygnujemy z opcji wstawienia ich w ramkę. 🙂

kredki

Jak usunąć ślady po kredkach świecowych?

Jeśli kredki świecowe ozdobiły gładkie powierzchnie, takie jak szło, konieczne jest nałożenie na miękką szmatkę niewielkiej ilości rozpuszczalnika lub środka czyszczącego w proszku i następnie usunięcie zabrudzenia okrężnymi ruchami.

Na powierzchni drewnianej używamy standardowych środków chemicznych i miękkiej szmatki.

 

Drewno lakierowane, malowane, elementy kamienne i ceglane trzeba najpierw oczyścić szczotką oraz środkiem do prania chemicznego, a następnie użyć detergentu w proszku i ponownie oczyścić powierzchnię. Na końcu przemyć czystą wodą i wysuszyć.

Gdy kredki świecowe porysują tapety, należy zaopatrzyć się w chlebową gumkę do mazania, która jest lepka i ma konsystencję plasteliny. Można również użyć zwykłego środka czyszczącego w płynie.

Jak usunąć ślady po farbkach dla dzieci?

Czasami mały artysta postanowi pomalować ścianę farbkami, co wtedy?

W przypadku drewna lakierowanego, malowanego oraz pomalowanych ścian przyda się wilgotna ścierka. Jeśli ten sposób nie pomoże, można spróbować usunąć ślady przy użyciu proszku do czyszczenia.

Trzeba jednak zachować ostrożność, jeśli zabrudzona została powierzchnia lakierowana, ponieważ czyszczenie może doprowadzić do starcia lakieru czy powstania rys, które później będzie trudno usunąć. W ostateczności można użyć zmywacza do paznokci.

Jak usunąć ślady kredy?

Usuwanie śladów kredy z tapet najbezpieczniej przeprowadzić przy użyciu wilgotnej ściereczki oraz delikatnego środka myjącego. Można użyć także szarego mydła. W ostateczności można spróbować usunąć ślady gumką do mazania.

Do czyszczenia blatów lub podłóg z PCW najkorzystniej użyć środka myjącego w płynie.

Cegły i powierzchnie z kamienia najlepiej czyścić przy użyciu szczotki o twardym włoski, można również sięgnąć po proszek do czyszczenia lub pastę czyszczącą. Na koniec całość zmywamy wodą.

    Komentarz ( 1 )

  • Ewa

    Ślady po kredkach świecowych usuwam chusteczkami nawilżanymi (takimi do mycia pupy:)). Pięknie schodzą z powierzchni lakierowanych, luster, szyb, plastiku, książeczek ze sztywnej tektury, paneli, płytek itp. Niestety, nie mogę znaleźć sposobu na usunięcie kolorowych esów-floresów z surowego drewna:( Macie jakieś sposoby?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>