Główne menu

Slugging (wazelinowanie twarzy)- świetny zabieg za grosze. Czy dla każdego?

Slugging (od slug – ślimak) to dość specyficzny termin w branży kosmetycznej. Okazuje się jednak, że niesie wiele ciekawych perspektyw, zwłaszcza dla kobiet mających cerę suchą i podrażnioną. Właśnie taki typ skóry najwięcej zyska podczas nakładania na nią taniej i skutecznej wazeliny. Jakie inne niesie korzyści? Dlaczego wazelinowanie twarzy to dla tysięcy kobiet prawdziwy HIT? Metoda, która daje świetne efekty, porównywane do tych uzyskiwanych po aplikacji drogich kosmetyków? Przeczytaj!

Slugging uważany jest za jeden z najlepszych zabiegów na suchą skórę. Uwielbiany przez kobiety borykające się z trudną w pielęgnacji cerą suchą. Koreański HIT, który pokochały gwiazdy na całym świecie.

slugging

Kontrowersyjny, ale skuteczny

Choć zabieg budzi kontrowersje, to dla wielu kobiet jest nieoceniony.

Sugging wykorzystuje moc wazeliny, a ta jest:

  • hipoalergiczna,
  • nie wywołuje podrażnień,
  • łatwo dostępna,
  • tania,
  • uniwersalna.

Sama w sobie nie nawilża, ale tworzy na powierzchni skóry warstwę, która uniemożliwia utratę wody. W ten sposób sprzyja zachowaniu optymalnego nawilżenia i odżywienia.

Na czym polega slugging?

Zabieg przeprowadzamy wieczorem. Na oczyszczoną twarz nakładamy ulubiony krem, czekamy aż się wchłonie. Następnie aplikujemy cienką lub grubą warstwę wazeliny – w zależności od upodobań. I tak kładziemy się spać. Zabezpieczamy poduszkę, by nie wetrzeć w niej wazeliny, co będzie skutkować powstaniem tłustej plamy.

Rano zmywamy z twarzy wazelinę, co może być nieco trudne. Jednak należy zrobić to dokładnie.

Alternatywnie zamiast wykonywania maseczki na noc, możemy nałożyć ją w ciągu dnia, w dzień wolny, gdy będziemy miały wolne co najmniej kilka godzin.

Zabieg poleca się przeprowadzać głównie jesienią i zimą, kiedy skóra najwięcej zyska z jego zalet. Można go powtarzać dwa razy w tygodniu. Latem wystarczy raz w miesiącu.

Jakich efektów można się spodziewać?

  • ukojenia,
  • złagodzenia podrażnień,
  • nawilżenia,
  • skóra staje się miękka, promienna i przyjemna w dotyku.

Dla kogo zabieg?

Wazelinowanie twarzy polecane jest osobom z cerą suchą.

Nie jest wskazane dla osób ze skórą tłustą, łojotokową, trądzikową. Dlaczego? Bo wazelina zapycha i w przypadku kłopotliwe skóry doprowadzi do wysypu niedoskonałości.

Poza tym warto zwrócić uwagę na częstotliwość przeprowadzania zabiegu. Nie należy aplikować wazeliny zbyt często, żeby nie dopuścić do przeciążenia skóry i do zapychania porów.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>