Główne menu

Inf. prasowa
Smart Graft – najnowszy przeszczep włosów!

Walka o zachowanie gęstej, bujnej fryzury przy pomocy szamponów i odżywek niestety bywa daremna, a kolejne wypadające włosy są zmorą wielu mężczyzn i kobiet. W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna na szczęście wychodzi nam naprzeciw oferując przeszczep włosów Smart Graft! Poznaj ten innowacyjny sposób na łysienie i rzadkie włosy! Przybliżymy szczegóły dotyczące tego zabiegu i postaramy się wyjaśnić, na czym polega przeszczep własnych włosów!

Przeszczep włosów Smart Graft – na czym polega zabieg?

Przeszczep włosów polega na dosłownym wszczepieniu cebulki włosa w skórę, gdzie jest ich zbyt mało lub nie ma ich wcale. W pierwszej kolejności włosy zostają pobrane z innej partii ciała, np. z pleców lub z nóg. Każdy włos zostaje wszczepiony z pełną precyzją, co do tej pory wymagało sporo czasu. Nowatorski system Smart Graft do pobrania włosów wykorzystuje igłę działającą obrotowo, dzięki czemu cały proceder jest znacznie skrócony.

Co ważne, włosy zostają kolejno przełożone w sterylnych warunkach do pojemników, gdzie utrzymuje się optymalne warunki zapewniające ich żywotność, czyli niską temperaturę i prawidłowy stopień nawilżenia solą fizjologiczną. Takie działanie pozwala na zachowanie ok. 98% żywych włosów. Jest to znacznie więcej, niż w przypadku starszych metod przeszczepu włosów.

Następnie po znieczuleniu miejsca implantacji włosy zostają przeszczepione przy użyciu specjalnej głowicy, która tworzy w skórze minimalne otwory o wielkości odpowiadającej włosom. Warto zaznaczyć, że precyzja Smart Graft pozwala nie tylko na zwiększenie objętości włosów, ale także na kształtowanie kierunku oraz linii ich wzrostu. Dzięki temu możemy formować dowolny wygląd fryzury i co ważne, uzyskujemy naturalne efekty bez widocznego odcięcia. Ponadto, przeszczep włosów Smart Graft w odróżnieniu od innych metod nie pozostawia blizn.

Podsumowując zalety przeszczepu włosów Smart Graft, można stwierdzić, że jest to zabieg:

 • szybki,
 • mało bolesny,
 • skuteczny,
 • komfortowy dla Pacjenta,
 • dający naturalne efekty,
 • niepozostawiający blizn,
 • bezpieczny.

Kiedy pojawiają się efekty przeszczepu włosów Smart Graft?

Warto zaznaczyć, że przeszczepia się cebulki włosów, które po przyjęciu się w miejscu implantacji rozpoczynają naturalny wzrost. Pierwsze efekty w postaci porostu nowych włosów zobaczymy więc po ok. 2-3 miesiącach od zabiegu. Co więcej, uzyskane rezultaty są trwałe i zwykle nie ma konieczności powtarzania zabiegu. Dla podtrzymania efektów przeszczep włosów można jednak powtórzyć po kilku latach.

Kto może zdecydować się na przeszczep włosów Smart Graft?

Przeszczep włosów Smart Graft przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą zredukować efekty łysienia. Obecnie problem łysienia dotyka nie tylko osób starszych. Również osoby młode coraz częściej skarżą się na nadmierne wypadanie włosów, co może mieć związek z nieprawidłową dietą, stresem lub zaburzeniami hormonalnymi.

Na czołach również młodych mężczyzn pojawiają się zakola, które niestety dodają lat i są powodem wielu kompleksów. Także Paniom z rzadkimi włosami przeszkadzają trudności w ułożeniu fryzury. Przeszczep włosów jest wówczas najskuteczniejszym sposobem na poprawę wyglądu i samopoczucia – zapewniają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy do przeszczepu włosów stosują metodę Smart Graft.

Co więcej, przeszczep włosów można wykonać nie tylko na zakola i skórę głowy. Panowie, którym zależy na uzyskaniu męskiego, gęstego zarostu mogą zdecydować się na przeszczep włosów na brodę. W zasadzie Smart Graft pozwala na wypełnienie dowolnej części ciała pozbawionej owłosienia.

Jeśli dotknął Cię problem łysienia i interesuje Cię najnowocześniejsza metoda przeszczepu włosów, umów się na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie! Zobaczysz, jak szybko i skutecznie możesz uzyskać zdrowe, gęste włosy!

  Komentarz ( 1 )

 • Królowa Karo

  Zawsze miałam gęste i mocne włosy (mam nadzieje, że tak będzie zawsze), więc póki co takie zabiegi są mi zupełnie obce. Ale zdaję sobie sprawę, że są ludzie, którzy mają z tym problem i często jest to dla nich ratunek estetyczny i psychiczny.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>