Główne menu

Inf. prasowa
Smart TV – na co zwrócić uwagę? Dlaczego warto wybrać telewizor Xiaomi?

Obecnie telewizory nie spełniają już wyłącznie funkcji urządzeń, dzięki którym oglądamy TV. Dają nam one ogromną ilość możliwości, a wszystko m.in. dzięki dostępowi do internetu. Dlaczego warto zdecydować się na smart TV? Jak wybrać odpowiedni dla nas sprzęt? Jakie są możliwości tych urządzeń?

Smart TV – co warto o nich wiedzieć?

Smart TV to telewizor, w którym zainstalowano odpowiednie oprogramowanie, co umożliwia korzystanie z funkcji internetowych. Nie jest jednak tak, że wszystkie takie urządzenia mają identyczne opcje. W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, mogą być one odmienne. Absolutnie nie są to rozwiązania nowe – takie telewizory są dostępne od lat, jednak przez ten czas przeszły one wiele modyfikacji. Korzystanie z nich, w stosunku do tego, jakie sprzęty mamy dostępne obecnie, było udręką. Kliknięcie danej funkcji powodowało, że mogliśmy długo czekać na reakcję urządzenia – obecnie smart TV działają płynnie, chociaż przed zakupem warto zapoznać się z recenzjami konkretnego sprzętu.

Ogromną zaletą dostępnych na rynku smart TV jest możliwość korzystania z wielu popularnych aplikacji, a także instalowania nowych, takich, jakich potrzebujemy. Do dyspozycji mamy nie tylko rozwiązania, dzięki którym możemy oglądać produkcje oferowane przez popularne platformy, takie jak Netflix czy HBO, ale również kombajny do zarządzania plikami audio, menadżera plików, przeglądarki stron i wiele innych.

Aby korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje smart TV, należy podłączyć to urządzenie do internetu. Można to zrobić za pomocą kabla lub bezprzewodowo. Do oglądania filmów online nie potrzebujemy bardzo szybkiego internetu światłowodowego – wystarczy prędkość ok. 5 MB/s i produkcje powinny działać płynnie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając smart TV?

Zakup telewizora, który spełni nasze oczekiwania, wymaga zwrócenia uwagi na wiele kwestii, a w tym na:

 •       Przekątną ekranu – musimy przede wszystkim brać pod uwagę, gdzie ustawimy urządzenie. Znaczenie ma rozdzielczość. W przypadku full HD na każdy cal przekątnej należy liczyć 4,2 cm odległości. Zatem jeśli jest to 55 cali, to powinniśmy go ustawić w odległości około 2,3 m od miejsca, z którego będziemy oglądać TV.
 •       Rozdzielczość – jeszcze do niedawna najbardziej popularna była full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się ultra HD, czyli 3840 x 2160 pikseli. Która z nich jest lepsza? Ta druga, i to czterokrotnie. Aktualnie te dwie rozdzielczości cieszą się największym zainteresowaniem kupujących telewizory. Jest jeszcze 8K, ale ta technologia jest jak na razie dosyć kosztowna.
 •       System operacyjny – na urządzeniu może być zainstalowany Tizen TV, WebOS TV czy Android TV i nie tylko. Na pewno ostatni z wymienionych powinien zadowolić użytkowników, którzy na co dzień korzystają z tego rozwiązania na smartfonie. Osoby, które znają Android z telefonów, nie będą mieć najmniejszych problemów z obsługą tego oprogramowania na telewizorze.
 •       Odświeżanie – częstotliwość odświeżania informuje o tym, ile razy na sekundę odświeżany jest obraz na ekranie. Parametr ten jest wyrażony w hercach (Hz). Im wynosi on więcej, tym lepiej, gdyż ma to wpływ na płynność obrazu. Do użytku domowego wystarczy 60 Hz.
 •       Dostępne aplikacje – każdy smart TV oferuje inne. Warto sprawdzić, czy aby na pewno dany model pozwala zainstalować dodatkowe aplikacje.
 •       Pamięć wewnętrzna – im jest jej więcej, tym lepiej, gdyż nie będziemy bardzo ograniczeni ilością danych, które zapiszemy w tej pamięci.
 •       Kształt ekranu – dostępne są zarówno standardowe, płaskie ekrany, jak i zakrzywione, ale zdecydowanie bardziej uniwersalne są te pierwsze.
 •       Liczba portów – chodzi tutaj m.in. o złącza HDMI i USB. Najlepiej, aby było ich kilka, abyśmy mogli podłączyć wiele urządzeń.

Jeśli szukamy telewizora, który zapewnia nowoczesne rozwiązania i jednocześnie jest dostępny w atrakcyjnej cenie, to powinniśmy przyjrzeć się ofercie marki Xiaomi.

Smart TV Xiaomi – dlaczego warto?

Firma Xiaomi w ciągu dosłownie kilku lat zdobyła ogromną popularność na całym świecie, a zawdzięcza to temu, że jej rozwiązania są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie i zapewniają te funkcje, których oczekują klienci. Przykładem takiego sprzętu jest telewizor Xiaomi 4K Mi TV 4S 55″. Oto dlaczego warto w niego zainwestować:

 • Jakość obrazu Ultra-HDR – jest on super realistyczny. High Dynamic Range (HDR) to technologia, dzięki której barwy są bardziej żywe i naturalne.
 • 2 głośniki stereo o mocy 10 W z funkcją bass-reflect – zapewniają niemal kinowe doznania.
 • Asystent Google – dzięki niemu urządzeniem można sterować głosowo.
 • Funkcja Google Chromecast – dzięki niej obraz ze smartfona można jednym kliknięciem przenieść na telewizor.
 • Duża liczba portów – a w tym 3 x USB i 3 x HDMI.
 • 64-bitowy czterordzeniowy procesor – zapewnia szybkie przetwarzanie danych.
 • 2 GB + 8 GB pamięci wewnętrznej – wystarczy do zainstalowania wielu dodatkowych aplikacji.
 • Minimalistyczny design – ten telewizor robi wrażenie swoim wyglądem, jego obudowa jest w całości metalowa.

To tylko przykładowy model smart TV marki Xiaomi. Firma ta ma w swojej ofercie urządzenia o mniejszej i większej przekątnej – warto wybrać taki telewizor, który sprawdzi się w przypadku danego pomieszczenia. Pamiętajmy, że nie należy stawiać na jak największy sprzęt – lecz taki, z którego będzie się nam wygodnie korzystać w danym pokoju.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>