Główne menu

Inf. prasowa
Smokey eyes – krok po kroku

Kiedy chcemy uzyskać efektowny makijaż oka, od razu na myśl przychodzi nam ponadczasowe smokey eyes. Jest to niezwykle prosty i uniwersalny makijaż, którego możemy nauczyć się już w kilkanaście minut! Pasuje niemal na każdą okazję. Jak go wykonać i co do niego pasuje? Przekonaj się sama.

Czym jest smokey eyes?

Jest to technika wyrazistego makijażu, zwana inaczej przydymionym okiem. Jest to makijaż z wykorzystaniem odcieni czerni, szarości oraz jasnego, matowego cienia podkreślającego blask oka. Nie dla wszystkich smokey eyes będzie od razu prosty, ale po krótkim treningu nie powinien nikomu sprawiać kłopotów. Makijaż ten pasuje zarówno do eleganckich strojów na wyjątkowe kolacje, jak również na energetyczny koncert czy na zaakcentowanie codziennego, delikatnego wizażu Smokey eye nigdy nie wychodzi z mody, dlatego warto poznać w kilku krokach, jak go wykonać.

Co może się przydać?

Do wykonania makijażu smokey eyes musimy wybrać główny cień – najczęściej jest to szary lub czarny. Następnie potrzebujemy lekko opalizujący cień w kolorze nude oraz jeden jasny, matowy cień. Ponadto, musimy pamiętać o nałożeniu bazy pod cienie oraz przygotowaniu kredki do oczu i tuszu do rzęs zwiększającego objętość. Przydatny okaże się także pędzelek z ostrym końcem.

Od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem makijażu warto pamiętać, że tego typu wykończenie stosujemy jedynie wtedy, gdy reszta naszego makijażu jest neutralna. To oko powinno się najbardziej wyróżniać. Nie możemy wtedy mocno malować ust ani zarysowywać kości policzkowych.

Krok po kroku

Krok I

Przed przystąpieniem do makijażu należy nałożyć na powieki bazę pod cienie. Dzięki niej makijaż utrzyma się zdecydowanie dłużej. Następnie delikatnie ją pudrujemy.

Krok II

Kolejnym krokiem jest namalowanie grubej czarnej kreski wzdłuż górnej linii rzęs. Nie musi być ona wyjątkowo precyzyjna – stanowi ona jedynie bazę. Kreskę wykonaną kredką delikatnie rozcieramy pędzelkiem i malujemy cienką kreskę przy dolnej linii rzęs.

Krok III

Matowy cień nakładamy wzdłuż linii rzęs na górnej powiece i kierujemy się ku górze, w kierunku łuku brwi. Należy uważać, aby cień się nie osypał. Jaśniejszym cieniem rozcieramy granice tak, aby ostatecznie ciemny cień przechodził w kolor powieki.

Krok IV

Następnie nakładamy jasny cień w kącik powieki, aby optycznie powiększyć oko i stworzyć delikatne przejścia między poszczególnymi kolorami. Należy pamiętać także o obrysowaniu linii wodnej oczu. Powodzenia!

Krok V
Na koniec pozostaje nam wytuszowanie rzęs i cieszenie się perfekcyjnym makijażem przez długie godziny.

Profesjonalne kosmetyki do smokey eyes znajdziesz w sklepie kosmetycznym Kontigo.

    2 komentarze

  • jotka

    Smokey eyes są super, ale raczej dla młodych kobiet…

  • Matka na Szczycie

    Niestety, nie na każdych oczach da się zrobić ten makijaż, żeby wyglądał tak pięknie jak na reklamach. Ja mam oczy głęboko osadzone i właściwie żadnego cienia na nich nie widać 😉

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>