Główne menu

Soda oczyszczona na infekcje intymne?

Nawracające infekcje intymne to częsty problem kobiet na całym świecie. Wielu ekspertów w celach profilaktycznych zaleca stosowanie płynów do higieny intymnej.

Niestety większość z nich jest wzbogacanych w substancje działające drażniąco, pochodzenia chemicznego, które u wrażliwych kobiet mogą być całkiem niewskazane. Dlatego coraz popularniejszy staje się trend poszukiwania naturalnych, łagodnych sposobów pielęgnacji.

Nieskończenie wiele zastosowań ma, przykładowo, soda oczyszczona. Przeczytaj – soda oczyszczona zastosowania, o których możesz nie wiedzieć. Jak soda oczyszczona wspomaga zdrowie pochwy?

Uwaga, przed zastosowaniem jakiejkolwiek poniższej metody skonsultuj się z lekarzem!

Soda oczyszczona pomoże zachować zdrowie pochwy

Soda oczyszczona to biały proszek, który otrzymamy w każdym sklepie spożywczym za nieco ponad złotówkę. Posłuży nam nie tylko w kuchni, ale również wspomoże przy sprzątaniu domu, czy pielęgnacji ciała. Niewiele osób wie, że soda oczyszczona może działać profilaktycznie oraz wspomagać zdrowie intymne w trudnych momentach, kiedy zauważamy u siebie objawy infekcji. Poza tym soda oczyszczona ułatwia zachowanie równowagi i chroni przed przykrym zapachem. Przynajmniej tak twierdzą zwolennicy tej metody.

Soda oczyszczona na infekcje intymne

Chcesz też spróbować? Rozwiej wątpliwości, umawiając się na konsultację z lekarzem.

Soda oczyszczona i odpowiednie pH pochwy

Poziom pH w przypadku zdrowej pochwy mieści się w granicy od 3,5 do 4,5, co oznacza, że ma on charakter lekko kwaśny.  Jeśli się podnosi lub obniża się, to może to prowadzić do przykrych problemów zdrowotnych. Dlatego powinniśmy dążyć do tego, by zachować poziom pH w normie, na optymalnym poziomie.

Jak osiągnąć ten cel?

O tym na następnej stronie.

  14 komentarzy

 • Malat

  soda oczyszczona? w zyciu bym nie powiedziala, strasznie ciekawe

  • Agata

   Kobiety, przeczytajcie sobie książkę o wodzie utlenionej i sodzie oczyszczonej, to są naturalne oczyszczacze i leki, tak jak zioła. Leczę trzeci dzień sodą opryszczkę wokół narządów płciowych, do tego bawełniana bielizna pelna (nie stringi) i jest juz dużo lepiej. Krosty zasuszają się pięknie i juz tak nie szczypią i nie swędzą. Polecam na wiele dolegliwości.

 • Wioleta

  słyszałam już o tym pomyśle ale jakoś nigdy nie miałam wcześniej odwagi, jakoś kojarzyło mi się, że to pewnie będzie piekło…
  ale może kiedyś wypróbuję, czasem takie proste i łatwo dostępne „wspomagacze” mogą nas wyciągnąć z opresji gdy np. apteka jest zamknieta

 • ada

  U mnie przyczyną ciągle nawracających infekcji bakteryjnych był antybiotyk, który stosowałam w leczeniu trądziku. Mój organizm był bardzo wyjałowiony. Bardzo pomogły mi probiotyki zarówno doustne jak i dopochwowe między innymi lactovaginal. Kurację stosowałam przez prawie rok. Antybiotyk mi nie pomógł a tylko zaszkodził, buzia sama się wyleczyła jak zaszłam w ciąże. Raczej się nie odważę na sodę, zwłaszcza że w połączeniu z wodą burzy się.

 • kaśka

  Stosowałam sodę do prania,sprzątania albo pieczenia ale na infekcje intymne nie miałam pojęcia,że też może pomóc.Tak samo jak ocet jabłkowy podobno pomaga.Myślę jednak,że czasy Kleopatry mamy za sobą;).

 • everra

  Pierwszy raz o tym słyszę 🙂 Zazwyczaj jak cos sie dzieję biorę globulki , po nich wszystko wraca do normy. Po dłuższej kuracji jak do tej pory żadna infekcja nie przyplątała się 🙂

 • anna

  Powiem Wam,ze również sama pierwsze o tym słysze Nie wiem czy zdecydowałabym się na stosowanie sody oczyszczonej. Ogolnie czytałam o wielu domowych sposobach na infekcje intymne, ale były to głównie nasiadówki oraz napary z ziół.

  Możecie sobie poczytać. U mnie najwięcej dała zmiana bielizny ze sztucznej na naturalna bawełnianą. Oraz prasowanie majtek po praniu.

 • MARTYNA

  Działa, swędzenie przeszło nie ma się czego bać sodę można pić więc nie szkodzi a pomaga 😉

 • Sylwia

  Wykryto u mnie po półtorej roku meczarni cytolitic vaginas, tylko to i dieta przeciwgrzybicza może pomóc. Będę próbować..

 • agata

  a czy można wiedzieć jakie miała Pani objawy cytolitic vaginas? i jakie leczenie zostało zastosowane? Mam podejrzenie tej przypadłości i chciałam się czegoś więcej dowiedzieć…

  • Julia

   Witam. Czy przeszło to Pani, wyleczyła się z tego? Walczę z tym dość długo, czasami soda pomaga czasami nie.

   • Ania

    Leczenie lactobacillosis – najskuteczniejsze jak podają publikacje naukowe , to antybiotyk doustnie – Augumentin 500mg podawany 3x na dobę przez 7 dni.

 • Mala

  Nie polecam sody do mycia. Poraniłam miejsca intymne do krwi. Koszmarny ból.

  • Ania

   Ja też mam stwierdzone cytolityczne zapalenie pochwy. Również miałam tak, że niekiedy wystarczyły 2 płukania sodą w tygodniu i mijało, ale 3 razy zdarzył mi się taki nawrót choroby, że długo się męczyłam – kilka tygodni płukań (okolo 3x w tygodniu) i objawy tylko łagodniały ale nie znikały…

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>