Główne menu

Soda oczyszczona zastosowanie, o którym możesz nie wiedzieć

O sodzie oczyszczonej ostatnimi czasy mówi się w innym niż dotychczas kontekście. Nie tylko jako środku do spulchniania, używanym zamiennie z proszkiem do pieczenia, produkcie do odświeżania rur, usuwania brudu, ale jako prostym, tanim i bezpiecznym remedium na wiele dolegliwości, wspomagającym dbanie o zdrowie.

Soda oczyszczona stosowana w pojedynkę lub w połączeniu z cytryną może nieść naprawdę wiele korzyści. Słyszałaś o wszystkich?

Soda oczyszczona zastosowanie dla zdrowia

Pomoże w przypadku:

  • bólu brzucha (w szklance rozpuść łyżeczkę sody i wypij)
  • zgagi,
  • niestrawności,
  • bólu gardła (płukanie ust mieszaniną sody rozpuszczonej w wodzie z odrobiną świeżego soku z cytryny),
  • na ukąszenia komarów, swędzącą skórę,
  • ospy.

Soda oczyszczona: zastosowanie: odkwaszanie organizmu

Jakie soda oczyszczona zastosowanie ma w kontekście odkwaszania organizmu?

Współczesna dieta jest bogata w mięso i mleko, a uboga w warzywa i owoce, skutek jest prosty do przewidzenia – zakwaszenie organizmu, zmęczenie, ospałość, mniejsza energia.

Soda oczyszczona zastosowanie

Soda to środek bardzo zasadowa sprawdzi się do odkwaszania organizmu. W wielu kręgach uchodzi za proste remedium zmniejszające ryzyko wystąpienia nowotworów.

Soda oczyszczona: zastosowanie – płyn do płukania ust

Soda oczyszczona może pomóc nam zmniejszyć problem z nieświeżym oddechem. Wskazane będzie płukanie ust mieszanką powstałą podczas rozpuszczenia jednej łyżeczki sody w pół szklanki wody.

Soda oczyszczona i domowy peeling do ciała

Soda oczyszczona zastosowanie ma również w trakcie przygotowywania domowych peelingów. Wystarczy połączyć trzy miarki sody z jedną miarką wody, by uzyskać pastę o świetnych właściwościach ścierających. Po wmasowaniu w skórę kolistymi ruchami dokładnie spłukujemy i nakładamy ulubiony balsam.

Jak wykorzystać sodę oczyszczoną do higieny intymnej? Przeczytaj tutaj.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>