Główne menu

Art. sponsorowany
Spadek libido – czy jest się czym martwić?

To zupełnie naturalne, że czasami odczuwa się niechęć do seksu. Ale kiedy taki stan trwa permanentnie, jest to powód do niepokoju. Brak ochoty na seks to problem nie tylko dla związku, ale często także i zdrowotny. Gdy spada libido, warto wykonać podstawowe badania kontrolne, a także sprawdzić poziom testosteronu. Problem może mieć też podłoże psychologiczne, dlatego konieczna może być wizyta w gabinecie psychologa lub seksuologa i sięgnięcie po tabletki na wzmocnienie potencji, by na nowo zacząć cieszyć się pełnią życia.

Obniżone libido a zdrowie 

Bliskość fizyczna między partnerami jest niezwykle potrzebna. Seks to czynność fizjologiczna, dzięki której ciało działa sprawnie także i w innych obszarach. Choć naukowcom nie udało się jak dotąd zbadać wszystkich korzyści wynikających z regularnego uprawiania seksu, jedno jest pewne – ma od pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie.

Lekarze są zgodni co do tego, że seks, podobnie jak aktywność fizyczna, podnosi poziom endorfin, zwanych hormonami szczęścia, co przekłada się na dobry nastrój. Analogicznie, obniżone libido ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie.

Bliskość fizyczna działa także relaksacyjnie i poprawia ukrwienie skóry, stosunek fizyczny działa więc jak wizyta w ośrodku SPA. Brak ochoty na seks jest niepokojący – warto poszukać przyczyny takiego stanu, zwłaszcza gdy przydarza się on coraz częściej.

Jakie mogą być przyczyny spadku libido?

Dlaczego odczuwa się niechęć do seksu? Leczenie każdego rodzaju problemu, zarówno natury ciała, jak i ducha, zawsze trzeba rozpocząć od znalezienia przyczyn zaburzeń. A powodów obniżonego libido może być wiele. Dlatego nie wolno bagatelizować braku ochoty na seks!

Przyczyną zmniejszonego apetytu na miłosne igraszki może być stres i przemęczenie organizmu. Po wyjątkowo ciężkim dniu w pracy albo gdy przeżywa się trudności, od których trudno oderwać myśli, seks nie jest pierwszą rzeczą, na którą ma się ochotę.

Niechęć do seksu może mieć także związek ze zmianami hormonalnymi. Dlatego w stanach długotrwałego obniżenia libido warto udać się na badania określające, między innymi, poziom testosteronu.

Obniżone libido to bardzo często efekt kompleksów. Taka tendencja jest szczególnie nasilona u kobiet, które zadręczając się rzekomymi mankamentami urody, takimi jak drobny biust czy cellulit, tracą chęć do zbliżeń intymnych.

Niezależnie od przyczyny, nie warto rezygnować z życia seksualnego. Lepiej poszukać pomocy u specjalisty i z pomocą tabletek na potencję czy suplementów na libido przywrócić sobie radość ze współżycia.

Spadek libido – uporaj się ze wstydliwym problemem

 

Brak reakcji w porę może tylko pogłębić problem. A przecież naturalne suplementy na libido są znane i stosowane w najrozmaitszych zakątkach świata już od tysiącleci! Współczesna medycyna korzysta z badań naukowych i tradycyjnych metod, tworząc skutecznie działające suplementy na libido.

 

Wśród leków na receptę lub tych, które można nabyć samodzielnie, warto poszukiwać substancji z potwierdzoną skutecznością działania na obniżone libido. Zalicza się do nich m.in.:

 

  • Sildenafil (lek na zaburzenia erekcji),
  • wyciąg z korzenia żeń-szenia,
  • kofeinę,
  • cynk,
  • L-karnitynę.

 

Aby dobrać tabletki na potencję, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W zależności od stopnia zaawansowania problemów z obniżonym libido, seksuolog może zlecić stosowanie leków na potencję lub suplementów diety wpływających na podwyższenie libido.

Należy sięgać wyłącznie do bezpiecznych i sprawdzonych źródeł zajmujących się sprzedażą tabletek na potencję. Najlepiej zaopatrywać się w aptece, na przykład zaufanej aptece internetowej, w której jest możliwość kontaktu z farmaceutą. Nie należy kupować preparatów pochodzących z serwisów aukcyjnych czy od sprzedawców z zagranicy!

Uzmysłowienie sobie problemu i zbadanie jego przyczyny to już pierwszy krok do powrotu do zdrowia. Wizyta u specjalisty może okazać się niezbędna, ale leki na potencję oraz suplementy diety na zwiększenie libido, są w stanie odwrócić ten niekorzystny stan i poprawić pacjentowi samopoczucie oraz atmosferę w związku.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>