Główne menu

Chcesz zbudować szczęśliwy związek. Śpij z NIM w jednym łóżku

Choć potrzeby seksualne są bardzo istotne, to NIE ich spełnienie decyduje głównie o szczęściu w związku. Bardzo istotne jest to, co się dzieje tuż po, a mianowicie –  przytulanie, rozmowy, poczucie bliskości. I to nieprzypadkowe…Naukowcy mówią wprost (m.in. prof. Jerzy Vetulani) – jeśli chcesz być szczęśliwa w związku po wspólnych chwilach we dwoje zaśnij w jego ramionach…nago. Jeżeli natomiast zależy Ci na przygodzie, po prostu ubierz się, powiedz do widzenia i wyjdź.

Dlaczego warto spać razem nago w łóżku?

O tym, dlaczego warto spać nago – pisaliśmy tutaj.

Najzdrowsze jest spanie w stroju Ewy. Powodów jest mnóstwo. W ten sposób można chronić się przed infekcjami intymnymi, pozwalamy skórze oddychać, a nawet korzystnie wpływamy na gospodarkę hormonalną i zwyczajnie lepiej się wysypiamy!

Jest jednak coś jeszcze…

Spanie razem nago w łóżku pozwala budować przywiązanie do partnera. Przytulanie się, ocieranie, dotykanie, zwłaszcza gołym ciałem, skóra do skóry i spędzanie wielu godzin we wspólnym łóżku pozwala na maksymalne wydzielenie oksytocyny, która jest hormonem przywiązania i bliskości.

Im większa jest powierzchnia stykania skóry do skóry, tym więcej wydziela się oksytocyny. Innymi słowy, najbardziej przywiązujemy się do partnera a on do nas, gdy przytulamy się nago i to najlepiej przez kilka godzin – a o takie warunki najłatwiej w nocy w trakcie snu.

  14 komentarzy

 • jotka

  W takie upały to nawet wskazane i przyjemne 😉

 • Monia

  Nie wiedziałam, że są prowadzone badania jeżeli chodzi o dzielenie łóżka z ukochaną osobą, aczkolwiek mi taka forma przyjmowania zdrowia i szczęścia bardzo odpowiada! Nie ma to jak się przytulić przed snem i obudzić się w ramionach ukochanego 🙂

 • Salusiowo

  Zgadzam się z tą teoria w 100%

 • motyl

  Problem w tym, że nie każdy mężczyzna nadaje się do przytulania. Trzeba znaleźć tego właściwego.

 • Asia

  Uwielbiam taki stan
  Dzieci z domu poszły to można zapomnieć o starości przy miłości

 • ON ONA I DZIECIAKI

  Muszę chyba zrezygnować z piżamy 🙂

 • Ultra

  Hm, a ja dostałam na prezent miski do kuchni i jeszcze się z nich cieszyłam. Prawda jest taka, że trzeba znać drugą osobę i jej potrzeby, wtedy nawet kuchenne podarunki będą super.
  Serdecznie pozdrawiam

 • Mozaika Rzeczywistości

  Też wydaje mi się, że jest w tym dużo prawdy. Poza tym co napisałaś może też chodzić o jakieś tam poznanie swoich ciał, ich budowy itp. Przynajmniej tak mi się wydaje.

  Jak na razie w Sieci kupowałem głównie dla siebie rzeczy, książki, płyty. Teraz przerzuciliśmy się na zakupy żywnościowe, zobaczymy jak to zda egzamin.

  Pozdrawiam!

 • Ania

  Kurczę no nie wyobrażam sobie inaczej. Uwielbiam spać z moim mężem, przytulać się i czuć jego obecność obok siebie. Mimo tego że mi tu chrapie nad uchem daję radę 🙂

 • oko

  kiedyś wreszcie trzeba dać ciału odpocząć od tekstyliów – jeśli nie w nocy, to kiedy?
  a sen obok innego ciała, to coś więcej jak sen. niech sie zdarza jak najdłużej i jak najczęściej.

 • Aleksandra | Thief of the world

  Najprzyjemniej, najwygodniej. A klata Ukochanego to najlepsza poduszka. 🙂

  • Kaśka

   Bzdury dla mnie! Nienawidzę spać w jednym łóżku z drugim człowiekiem! To jest czuwanie, a nie spanie! Fatalna jakość snu i kłótnie o nic w dzień przez to. Poza tym nago? Fuj! Cały pot, wydzieliny, sfultana pościel, spocona ja. Obrzydliwe jednym słowem. Oka bym nie zmrużyła.

 • Iwona Góra Blog

  W dobrej porze roku napisałaś ten tekst 🙂 O przytulaniu wiedziałam, ale o powiązaniu tego z nagością nie:-) Miałam okazję słyszeć wykład p. Vetulaniego na żywo 🙂

 • Anka

  Każdy związek cementuje bliskość, dotyk i poszanowanie no i seks 😉 warto również mieć na uwadze potrzeby partnera względem antykoncepcji, ja z mężem po porodach postanowiłam że nie będę zabezpieczać się hormonami, nie służyły mi a profity były mniejsze niż problemy po ich łykaniu, teraz mamy diafragme dopochwową i jest super, seks też jest lepszy bo libido sie poprawiło

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>