Główne menu

Inf. prasowa
Sportowa odzież damska – na co zwrócić uwagę?

Sportowa odzież damska ma za zadanie przede wszystkim uprzyjemnić i ułatwić nam trening. Zależnie od wybranej dyscypliny będziemy również potrzebować różnych jej cech. Na co zwrócić uwagę wybierając odzież sportową damską?

  1. Odzież sportowa dla kobiet – kiedy się przyda?
  2. Odzież sportowa damska – jakie warunki powinna spełniać?
  3. Odzież sportowa – jak poprawnie dobrać rozmiar?
  4. Na co zwrócić uwagę wybierając damską odzież sportową?

 

Odzież sportowa dla kobiet – kiedy się przyda?

Uprawianie sportu to jedno z tych zajęć, na które każdy z nas powinien znaleźć trochę czasu w ciągu tygodnia. Nie oznacza to, że musimy bywać na siłowni pięć razy w tygodniu – warto jednak wybrać sobie dyscyplinę, która sprawia nam przyjemność i co jakiś czas poświęcać jej godzinę lub dwie. Dzięki temu będziemy w lepszej kondycji, poprawimy swoje samopoczucie, a także będzie nam łatwiej utrzymać zdrową sylwetkę. Nie do każdej aktywności będziemy potrzebować specjalnej odzieży, jednak gdy decydujemy się na sporty typu bieganie, pływanie, tenis czy squash, wybór odpowiednich butów czy kostiumu jak najbardziej się przyda. Co więcej, dobra odzież i akcesoria do uprawiania konkretnego sportu mogą nie tylko poprawić nasze wyniki, ale też uprzyjemnią nam trening.

Odzież sportowa damska – jakie warunki powinna spełniać?

Wybierając ubranie do ćwiczeń panie powinny zwrócić uwagę na inne rzeczy, niż panowie. Najważniejszym elementem naszej sportowej garderoby będą buty oraz dobrze dobrany, dopasowany biustonosz do treningów. W przypadku sportów wodnych powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby kostium był tak zbudowany, by pływanie w nim sprawiało nam przyjemność i było wygodne. Panie o większym biuście mogą zwrócić się w stronę kostiumów z tkaniną ułożoną w formie X na plecach – taka konstrukcja kostiumu zapewni im więcej swobody.

W przypadku sportów typu bieganie, trening na siłowni czy tenis bardzo ważnym elementem ubioru są buty. Powinny zapewniać nam ochronę, a także amortyzować nasze kroki i pozwolić na złapanie dobrego kontaktu z podłożem, bez ryzyka poślizgnięcia. Wierzchnia odzież sportowa dla kobiet musi z kolei zapewnić nam dość swobody ruchów, abyśmy mogli łatwo wykonywać nasze ćwiczenia. W przypadku biegania w sezonie jesienno-zimowym dobrym pomysłem jest wybór odzieży termoaktywnej, dzięki której nie zmarzniemy podczas porannego joggingu.

Odzież sportowa – jak poprawnie dobrać rozmiar?

Damska odzież sportowa nie zawsze będzie miała ten sam rozmiar, co nasze ubrania na co dzień. Powinniśmy kierować się nie tylko wygodą, ale również tym aby koszulka czy spodenki nie zaczepiały się nam ani też nie przeszkadzały podczas ćwiczeń. Jeżeli planujemy założyć coś pod spód, na przykład przy bieganiu, damskie ubrania sportowe muszą być troszeczkę luźniejsze niż te, które zwykle wybieramy. Pamiętajmy również, że odzież fitness jest zwykle wykonana z dość rozciągliwych materiałów, co może wpływać na konieczność zmniejszenia rozmiaru. W przypadku sportów wodnych zarówno kostium, jak i pianka do pływania muszą dobrze przylegać, a jednocześnie nie zawsze bardzo się rozciągają – dlatego zawsze powinniśmy je zmierzyć przed pójściem do kasy.

Na co zwrócić uwagę wybierając damską odzież sportową?

Wybierając ubrania damskie, które mają posłużyć nam do uprawiania sportu, powinny być przede wszystkim wygodne i zapewniać nam odpowiedni komfort cieplny. Warto zwrócić uwagę, by były wykonane z najwyższej jakości materiałów – szczególnie te elementy garderoby, które bezpośrednio dotykają naszej skóry. O ile domieszka sztucznych włókien w odzieży sportowej jest przydatna, o tyle zbyt duża ich ilość to też problem. Dlatego dla własnego komfortu powinniśmy upewnić się, aby koszulki, spodenki czy bielizna były wykonane głównie z naturalnych tkanin i dzianin.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>