Główne menu

Sposoby na popękane pięty – 6 najlepszych

Lato to czas, kiedy często odkrywamy stopy. Zależy nam, by wyglądały one dobrze w klapkach i sandałach. Dlatego poszukujemy szybkich rozwiązań. Oto najlepsze sposoby na popękane pięty.

Sposoby na popękane pięty

Dlaczego pięty pękają?

Pękanie pięt to wynik szybkiego rogowacenia skóry. Naskórek traci swoją jędrność, elastyczność. Staje się twardy i szorstki w dotyku.

Niestety problem może się pogłębiać wraz z wiekiem. Przyczyną kłopotów może być uboga dieta, niedostateczna ilość witaminy A, a także żelaza. Niekiedy pięty mają tendencję do pękania z powodu odwodnienia organizmu.

Sposoby na gładkie pięty z sodą

Gładkie stopy możemy uzyskać, sięgając po domowy sposób. Wystarczy kilka kąpieli, a właściwe seansów moczenia w ciepłej wodzie z sodą.

Przepis na gładkie stopy jest prosty. Bierzemy miskę, odrobinę wody i dwie łyżki sody. Rozpuszczamy sodę w wodzie i moczymy stopy. Zabieg powinien trwać od 5 do 10 minut.

Solna kąpiel. Sposoby na popękane pięty

Na gładkie pięty świetnym rozwiązaniem jest solna kąpiel. W 2 litrach wody rozpuszczamy łyżkę soli i moczymy stopy przez kilka minut. Uwaga na wszelkie ranki i otarcia. Niestety mogą one być bolesne i pod wpływem soli powodować spory dyskomfort.

Gładkie pięty dzięki peelingowi

Można też zdecydować się na inny zabieg, wykonując prosty peeling cukrowy. Wystarczy połączyć gruby cukier z oliwą z oliwek w proporcji 1:1. Następnie tak przygotowaną mieszankę nakładamy na pięty i wykonujemy delikatny masaż. Na koniec zmywamy skórę ciepłą wodą.

Siemię lniane na popękane pięty

Na popękane i nieestetycznie wyglądające pięty doskonale może zadziałać odżywcze siemię lniane. Zabieg jest bardzo prosty. Zalewamy wrzątkiem nasiona w propozycji – 100 gramów na 2 litry wody. Odstawiamy tak przygotowaną miksturę na bok, czekamy aż ostygnie i zwiększy swoją gęstość. Następnie wkładamy stopy na kilka minut do miski z mieszaniną i czekamy aż odżywczo-regenerujące składniki zaczną działać.

Witamina A na popękane pięty

Doskonałe efekty w regeneracji popękanych pięt może dać masaż witaminą A. Witamina A w kapsułkach dostępna jest w każdej aptece. Dzięki niej można zmotywować skórę do szybkiej regeneracji i usunięcia uszkodzeń. Wystarczy wmasować płynną witaminę A w pięty i założyć skarpetki, dając specyfikowi czas na zadziałanie.

Krem z mocznikiem na popękane pięty

Na rynku znajdziemy wiele gotowych kremów na popękane pięty. Jednym z nich jest krem z mocznikiem o działaniu złuszczającym i wygładzającym. Pomaga utrzymać wysoki poziom nawilżenia.

Dodatkowo często w gotowych specyfikach stosuje się glicerynę, alantoinę, wosk pszczeli, pantenol i inne składniki o działaniu ochronno-nawilżającym.

Sposoby na popękane pięty – liczy się systematyczność

Problem z popękanymi stopami można stosunkowo szybko rozwiązać. Jednak kluczowa jest systematyczność. Należy regularnie dbać o optymalne nawilżenie i odżywienie skóry. Skuteczne będą zarówno metody domowe, jak i gotowe specyfiki dostępne w sklepach i aptekach.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>