Główne menu

Inf. prasowa
Sprzedaż domu – kilka wskazówek, jak szybko i skutecznie sprzedać nieruchomość

Sprzedaż nieruchomości to jedna z ważniejszych decyzji życiowych. Niezależnie od tego, czy stoisz przed tym wyzwaniem po raz pierwszy czy masz już jakieś doświadczenie, na pewno zależy ci na skuteczności. Dzisiaj przybliżymy kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią ci zawarcie skutecznej transakcji.

Świeżo i czysto – jak zadbać o efekt zadbanego mieszkania?

Zanim wystawimy dom na sprzedaż, warto wczuć się w potrzeby osoby kupującej. Poszukiwania domu to często przeglądanie wielu ofert w Internecie i umawianie się ze sprzedającym na wizytę na żywo. Nie ulega wątpliwości, że estetyka odgrywa ogromne znaczenie, dlatego zatroszcz się o to, aby każdy, kto wchodzi do twojego domu, czuł się w nim dobrze. Pozbądź się więc tego, co nie musi być na widoku. Może masz na podwórku porozkładane różne przedmioty, które nie wyglądają dobrze i burzą cały efekt.

Warto zadbać o to, aby każda rzecz miała swoje miejsce, ponieważ taki ogólny ład i porządek budują dobre pierwsze wrażenie. Jeśli dom, który sprzedajesz, wymaga remontu, oczywiście nie ukryjesz wielu defektów, ale możesz zadbać o to, by wyglądał na zadbaną przestrzeń. Szukając zaś nieruchomości, warto obejrzeć dom na sprzedaż na Mieszkanie.pl. To podpowiedź i wskazówka dla każdego, kto chce lepiej zapoznać się z rynkiem nieruchomości.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest zapach. Oczywiście nie chodzi o to, aby użyć maksymalnej liczby detergentów i odświeżaczy przy sprzątaniu, ale raczej o to, by przede wszystkim pozbyć się nieprzyjemnej woni. Należy dobrze wywietrzyć dom, założyć świeżą, czystą pościel i poodkurzać nie tylko ogólnie, ale też w zakamarkach. Porządne sprzątanie od razu zapewni efekt świeżości. Wg badań zapach pieczonego chleba i świeżo zaparzonej kawy wywołuje podświadomie w naszych umysłach przeświadczenie, że jesteśmy w przyjaznej przestrzeni, gdzie jest dobra atmosfera.

Dobre zdjęcia

To właściwie pierwszy etap, który rozpoczyna proces sprzedaży, ale zanim chwycimy za aparat, znacznie ważniejsze jest dokładne sprzątanie, aby w obiektywie każde pomieszczenie wyglądało atrakcyjnie. Obecnie, na stronach internetowych, które promują sprzedaż, czy wynajem nieruchomości zauważyć można wiele nieestetycznych, czy niewłaściwie doświetlonych zdjęć. To właśnie fotografie będą przykuwały uwagę potencjalnych klientów, dlatego trzeba wykonać je, tak aby podkreślały atuty wnętrza. Powinny też jasno i czytelnie oddawać układ pomieszczeń. Zdjęcia należy robić w odpowiednim świetle, kiedy wszystko jest dobrze widoczne. Dodanie atrakcyjnych zdjęć sprawi, że zainteresowanie ogłoszeniem będzie większe, a tym samym jest duża szansa, że szybciej znajdziemy klienta. Nie bagatelizujmy więc znaczenia fotografii, sądząc że przecież klient i tak sam przyjdzie i zobaczy, jak wszystko wygląda na żywo. Czasem chcemy zobaczyć, jak wyglądają nieruchomości, które już są wystawione na portalu.

O czym należy pamiętać ustalając cenę ofertową domu?

Odpowiednia cena to podstawa skutecznej sprzedaży. Nie można jej ani przecenić, ani przeceniać. Warto posłuchać opinii rzeczoznawców i osób, które na co dzień zajmują się sprzedażą nieruchomości.

Warto też pamiętać, że cena powinna odzwierciedlać wartość rynkową domu, a jednocześnie być atrakcyjna dla potencjalnych kupujących. Jeśli chodzi o cenę, to warto ją dostosować do tego, co aktualnie dzieje się na rynku. Dobrze jest też zorientować się, ile podobne domy kosztują w okolicy.

Bądź przyjazny i miej pozytywne nastawienie

Kiedy kupujący oglądają dom i widzą, że obecny właściciel jest osobą komunikatywną, konkretną i przyjazną, chętniej zadają pytania, czują się bezpieczniej i wiedzą, że coś z tej transakcji może być. To, jakie ktoś wywołuje w nas wrażenie, ma znaczenie w wielu obszarach życia i choć może nie myślimy o tym na co dzień, to tak naprawdę lgniemy do osób, przy których czujemy się dobrze. Oczywiście nie chodzi o to, żebyś był roześmianym przesadnym optymistą, ale zadbaj o autentyczną otwartość i szczerość. Przedstaw sprawy jasno i nie ukrywaj faktów. Jeśli są jakieś usterki wymagające szybkich napraw, powiedz o tym. Zadbaj o równowagę w przedstawianiu zalet domu i jego wad. Miej świadomość, że to co dla ciebie jest wadą, dla kogoś może być sprawą neutralną. Przekonaj się więc, że możesz sprzedać dom bez zbędnego stresu.

Jak więc widzisz, sprzedaż domu wymaga odpowiedniego przygotowania i zaangażowania, ale jeśli podejdziesz do tego wszystkiego rozsądnie i profesjonalnie, to na pewno uda ci się szybko i skutecznie sprzedać nieruchomość.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>