Główne menu

STAN NIE! BŁOGOSŁAWIONY

Magdalena Majcher to nowa twarz literatury kobiecej. „Stan nie!błogosławiony” jest jej drugą powieścią obyczajową. Autorka podejmuje w niej temat, o którym zwykle głośno się nie mówi – temat macierzyństwa i ciąży, która po pierwsze nie jest wyczekiwana a po drugie – zamiast być czasem radości i niezmąconego szczęścia – staje się czasem rozterek i dylematów.

Pola, główna bohaterka powieści to spełniona kobieta przed trzydziestką – ma cudownego męża, wspaniałą pracę i nie planuje żadnych zmian. A na pewno nie planuje macierzyństwa. Ale życie nijak ma się do jej planów. Pewnego dnia na teście ciążowym pojawiają się dwie kreski. Na drugim, trzecim i czwartym – jest dokładnie tak samo. Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek, które przygotowało dla niej życie. Podczas badań prenatalnych okazuje się, że dziecko może mieć poważną wadę genetyczną i urodzić się z zespołem Downa… Lekarze informują Polę, że w takim wypadku ciąża może być usunięta…Jak zachowa się bohaterka powieści w obliczu konieczności podjęcia najbardziej dramatycznej decyzji w życiu? Jaką drogę przewidziała dla niej autorka? Zachęcamy do lektury.

Magdalena Majcher – pisarka, blogerka, copywriterka, redaktorka. Ma to niebywałe szczęście, że robi w życiu to, co kocha: pisze. Kiedy nie tworzy, siedzi z nosem w książce lub wznosi wieżę z klocków lego razem z synami.

Autorka bloga literackiego Przegląd czytelniczy.

Książkę polecają:

Ważny i trudny temat. Nadzieja, która staje się dla rodziców jedynym pocieszeniem. Wiara, że dziecko, które ona w sobie nosi, będzie zdrowe. I miłość, która pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile…
Ałbena Grabowska, pisarka

Dante mawiał, że z raju zostały nam gwiazdy, niebo i oczy dziecka. Zanim oczy swojej Iskierki ujrzy Pola, stanie przed najtrudniejszą decyzją w swoim życiu. Magdalena Majcher napisała powieść o miłości, która jest w stanie pokonać wszystko. Bo przecież matki nigdy się nie poddają.
Natasza Socha, autorka Biura przesyłek niedoręczonych, Dziecka last minute i Hormonii

Czasami tak się zdarza, że życie poddaje nas próbie, a my musimy podjąć wyzwanie. Magdalena Majcher zdecydowała się poruszyć bardzo aktualny problem – jaką decyzję podjąć w obliczu zagrożenia nieuleczalną chorobą nienarodzonego dziecka? Autorka z wielkim wyczuciem i taktem prowadzi nas przez tę dającą do myślenia opowieść o niepewności, wahaniach, nadziei i cierpieniu. I miłości – pomimo wszystko. To historia o każdej z nas, bo nawet jeśli nie dotyczy nas osobiście, to na pewno przeżyłyśmy ją w wyobraźni i pełnych niepokoju snach. Ważna powieść o ważnych sprawach.
Agnieszka Krawczyk, pisarka

Dobrze napisana, przejmująca opowieść o prawdziwym życiu. Kolejne strony przewraca się w napięciu, kibicując bohaterom. Humor przeplata się ze wzruszeniem. Można się w tej historii zanurzyć i odnaleźć własne życie. Polecam serdecznie.
Krystyna Mirek, autorka m.in. Jabłoniowego sadu i Większego kawałka nieba

Ciąża to zazwyczaj czas, w którym jedynym wyborem stają się: kolor i faktura kocyka, marka wózka czy wzór na pościeli. A co, jeśli akurat trzeba podjąć decyzję zupełnie innego kalibru? Magdalena Majcher, nowe pióro literatury popularnej, już w poprzedniej książce pokazała, że interesują ją tematy trudniejsze. Jeśli was też – koniecznie sięgnijcie po jej najnowszą powieść.
Joanna Sykat, autorka m.in. Czterech stron miłości i Jutro zaświeci słońce

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>