Główne menu

Strefy erogenne mężczyzny – znasz je wszystkie?

Panuje pogląd, że mężczyźni to nieskomplikowane istoty o wyraźnie skoncentrowanych strefach erogennych wokół genitaliów.  I choć to prawda, bo właśnie czuły dotyk na męskim kroczu pozwala na szybkie pobudzenie, to warto wiedzieć, że strefy erogenne mężczyzny wykraczają poza te dobrze znane obszary.

Chcesz dowiedzieć się, jak i gdzie dotykać, by zaskoczyć swojego ukochanego? Przeczytaj!

Strefy erogenne mężczyzny – to nie tylko penis

Mapa erotyczna męskiego ciała nie jest tak skomplikowana jak strefy erogenne kobiety. Myli się jednak ten, który twierdzi, że czułe obszary u mężczyzn koncentrują się jedynie na penisie i jego okolicach. Miejsc do pieszczenia jest zdecydowanie więcej.

Trzeba jednak na samym wstępie zaznaczyć, że nie ma uniwersalnych rad, które sprawdzą się u każdego pana. Mężczyźni podobnie jak kobiety różnią się między sobą. To, co dla jednego może być fascynujące, dla drugiego może być irytujące, dlatego tak istotne jest rozsądne podejście do tematu i reagowanie na sygnały wysyłane przez męskie ciało.

Mniej oczywiste strefy erogenne mężczyzny

Z mniej oczywistych obszarów na męskim ciele warto wymienić podeszwę stopy. Zaskoczona?

Okazuje się, że mężczyźni mają więcej zakończeń nerwowych na podeszwie stóp niż kobiety. Szczególnie wrażliwy obszar ma się znajdować w jednej trzeciej drogi pod trzecim palcem. Według akupresury, naciskanie tego punktu na ciele partnera ma wywołać „prawdziwą wiosnę”, wszystko z powodu efektu takiej stymulacji – poprawy krążenia. Masaż stóp wydaje Ci się słabym wstępem do igraszek w łóżku? Warto się przełamać, bo pozwala on świetnie, niekonwencjonalnie rozbudzić męskie ciało i przygotować do poznania innej całkiem nowej jakości seksu.

Kolejne miejsce, którym warto się w szczególny sposób zająć to kciuk. Tak, dobrze zgadujesz… Chodzi o sugestywne wytworzenie połączenia między kciukiem a innym fragmentem męskiego ciała. Mężczyznę wewnętrznie rozpala widok partnerki, która całuje a następnie ssie kciuk, co stanowi zapowiedź tego, co ma nastąpić później…

 

Bardzo wrażliwe są również górne obszary ud. Seksuolodzy wskazują, że pewnie z tego powodu tak wiele osób lubi otrzymywanie klapsów, bo obszar w okolicy pośladków jest szczególnie wrażliwy na dotyk.

Nie powinnaś zapominać o obszarze w okolicy kości krzyżowej, która znajduje się u podstaw kręgosłupa. To właśnie tu przebiegają nerwy, które są bezpośrednio związane z genitaliami. Dlatego stymulowanie tego obszaru może powodować rozkosz w innym fragmencie jego ciała.

Równie wrażliwe mogą być także męskie sutki, ich dotykanie, lekkie szczypanie, ssanie i delikatne przygryzanie może wywołać nieosiągalne dotąd spektrum uczuć. Dobrym pomysłem jest również sięgnięcie po kostkę lodu i zabawa w zimno ciepło w okolicy sutków, wielu panów po prostu to uwielbia.

Strefy erogenne mężczyzny, o których każda kobieta wie

Najbardziej oczywiste strefy erogenne mężczyzny?

Oczywiście penis wraz z wędzidełkiem, czyli cienkim pasmem skóry znajdującym się na spodniej części penisa. Stężenie zakończeń nerwowych jest tu tak duże, że porównuje się je z tymi obecnymi na łechtaczce. To właśnie z tego powodu obszar ten otrzymał wyróżniającą go nazwę – punktu F…

Oj mnożą się te punkty, prawda? 🙂

Co poza kroczem? Oczywiście usta, których całowanie niezmiennie podnieca każdego mężczyznę. Jeśli Twoje pocałunki są gorące i zaskakujące, możesz uzyskać niesamowity efekt wzrostu pożądania.

A co z uszami? Również o nich pewnie wiesz. Chociaż w tym temacie preferencje mężczyzn bywają bardzo różne. Wielu uwielbia podgryzanie, ssanie, lizanie uszu, inni wprost tego nie znoszą.

Oczywiście stref erogennych u mężczyzn jest więcej – głowa, ramiona, kark…Pewnie wymieniać można byłoby jeszcze trochę.

  6 komentarzy

 • Rebel

  Fajnie, ze piszesz otwarcie na takie tematy.

 • Mozaika Rzeczywistości

  🙂 Jestem facetem, a nie wiedziałem do tej pory tego wszystkiego co w tym wpisie znalazłem. I zgadzam się z gościem powyżej, dziś zakłamanie na temat seksu osiąga szczyty Everestu.

  Cóż, jeśli o książkę chodzi jest ciężka, trudna, złożona. Tak samo jak temat prostytucji, filmów dla dorosłych itp. Ogólnie na mnie wywarła dołujące raczej wrażenie. Wiedziałem już wcześniej co może skłaniać kobiety i mężczyzn do takiej pracy. Ale wywiady z autentycznymi osobami na ich temat to co innego niż statystyka, suche fakty. Ogólnie książka warta uwagi, choć przygnębiająca miejscami dość mocno.

  Pozdrawiam!

 • Ola

  Mówią, że u kobiety najbardziej erogennym miejscem jest jej mózg. Ja uważam, że to samo tyczy się mężczyzn. Oczywiście są takie miejsca na ciele, które mocniej wzmagają podniecenie, ale za wszystko i tak odpowiada mózg, więc jak dla mnie liczy się po prostu rozbudzenie wyobraźni i fantazji 🙂 Ale tekst rewelacyjny 🙂

 • Królowa Karo

  Myślę, że tak naprawdę każdy ma swoją indywidualną mapę i cała sztuka polega na tym, aby ją odkryć.

 • liva

  Chyba każdy mężczyzna powie, że nie ma nic przyjemniejszego niż dobry „lodzik”. 😉

 • daro

  tylko dobrze zrobic „lodzika” to trza umić….to nie jest zwykłe trzepanko i walonko, jak myśli wiele kobiet….i tyle w komentarzu….idea dobrego loda padła, mlode nic nie umiejo….

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>