Główne menu

Suchy szampon nie działa? A używasz go właściwie?

Suchy szampon to wynalazek ostatnich lat. W Polsce obecny jest od pewnego czasu i niemal od samego początku zbiera skrajne opinie: albo jest uważany za świetny patent  albo za specyfik, który nie działa.

Suchy szampon

Jakim cudem u niektórych sprawdza się świetnie, dając jeden dodatkowy dzień świeżości włosom, bez potrzeby ich mycia, a u innych okazuje się nieskuteczny? Czy tak bardzo różnią się nasze fryzury, że to co sprawdza się u jednej kobiety, u drugiej okazuje się wielkim kitem, czy problem leży gdzie indziej, na przykład w nieprawidłowej aplikacji specyfiku?

Suchy szampon to wielkie ułatwienie dla wszystkich zabieganych osób…Stanowi też ratunek dla tych, którzy z różnych przyczyn chcą zmniejszyć częstotliwość mycia włosów.

Wiadomo nie od dzisiaj, że zbyt częste mycie włosów może być niekorzystne. Zdarza się, że pozbawia kosmyki naturalnej ochrony oraz zwiększać ich skłonność do uszkodzeń. Z drugiej strony sięganie po suchy szampon zbyt często też nie będzie dobre dla fryzury – sprawi, że włosy staną się szorstkie i łamliwe. Także uwaga! Suchy szampon nie jest to rozwiązaniem, które powinno być nadużywane.

Co możemy znaleźć w suchym szamponie? Zazwyczaj kosmetyk w formie sprayu, pianki lub proszku zawiera skrobię lub krzemionkę, które naniesione na włosy pochłaniają nadmiar sebum i błyskawicznie odświeżają wygląd fryzury.

Jak prawidłowo używać suchego szamponu?

  1. Trzymaj atomizer w odległości 20 -30 cm od włosów (warto zapoznać się z informacją na opakowaniu i stosować się do rekomendacji producenta). To bardzo ważne! Jeśli dozownik będzie znajdował się zbyt blisko, włosy staną się ciężkie, toporne… i białe. Zbyt często powtarzana nieprawidłowa aplikacja będzie negatywnie wpływać na korzenie włosów i skórę – może dojść do przesuszenia i łuszczenia naskórka.
  2. Suchy szampon nie powinien zastępować zwykłego szamponu, ale może od czasu do czasu oszukać gruczoły łojowe na skórze głowy, zmniejszając intensywność ich pracy. Zaleca się sporadyczne używanie suchego szamponu – maksymalnie 1-2 razy w tygodniu.
  3. Po każdej aplikacji suchego szamponu trzeba dokładnie umyć włosy, zanim produkt znowu zostanie użyty.
  4. Suchy szampon nie jest zalecany dla suchej skóry. Ostrożność powinny zachować osoby cierpiące na łupież – warto wykonać test na niewielkim obszarze zanim użyjemy suchego szamponu na całej powierzchni głowy.
  5. Suchy szampon może nam posłużyć również do podniesienia włosów u nasady i dodaniu im objętości. Takie efekt uzyskamy, gdy zaaplikujemy preparat na czyste i wilgotne włosy (w pobliżu cebulek), wysuszymy i ułożymy jak zwykle. Świetne rozwiązanie dla cienkich i trudnych w układaniu kosmyków!
  6. Suchy szampon niczym lakier utrwala efekt stylizacji. Wystarczy nim spryskać wyprostowane czy podkręcone kosmyki, by wyglądały świetnie przez dłuższy czas.

Zamiast suchego szamponu można użyć również pudru, który naniesiony na włosy zadziała podobnie jak profesjonalny środek przedłużający świeżość fryzury.

Suchy szampon używany w prawidłowy sposób jest skuteczny. Nie każdy będzie jednak zadowolony z efektu, jaki daje. Trzeba również uważać na przeciwwskazania do jego stosowania!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>