Główne menu

Sukces po 30-stce

Istnieje bardzo dużo przykładów kobiet, które rozkwitły po 30-stce. Wszystkie pochodzą z życia, zostały spisane przez konkretne osoby….

Coco Chanel i jej dom mody

Coco Chanel zrewolucjonizowała światową modę. W wieku 36 lat otworzyła w Paryżu swój dom mody. Od tego wszystko się zaczęło.

Nagroda Nobla dla Marie Curie-Słodowskiej

Maria Curie-Skłodowska to kobieta-legenda. Trudno szukać kolejnego takiego przykładu. Skłodowska, kiedy miała 36 lat, dostała Nagrodę Nobla z fizyki za pracę nad promieniotwórczością. W sumie to prestiżowe wyróżnienie otrzymała dwukrotnie.

Martha Stewart

Martha Stewart była modelką, potem prowadziła niewielką firmę, by po 30-stce stać się niespodziewanie dla otoczenia maklerem giełdowym i właścicielką przyprawiającej o zawrót głowy fortuny. Jest autorką książki „Przyjęcia”, stała się kreatorem amerykańskiego stylu życia i autorytetem w zakresie prowadzenia domu.

Sarah Jessica Parker

Przed rolą w serialu „Seks w wielkim mieście” odgrywała drugoplanowe role. Dopiero gdy zaczęła, w wieku 33 lat, grać w znanej produkcji, jej kariera rozbłysła. Stała się ikoną stylu i zdobyła Złoty Glob.

Joanna Brodzik

Joanna Brodzik przed wystąpieniem w serialu „Kasia i Tomek” była mało znaną aktorką. Dopiero zabawne dialogi zdobyły serca widzów w całej Polsce. Jej kariera rozbłysła w „Magdzie M”, dzięki tej roli aktorka stała się ikoną trzydziestolatek.

Meryl Streep

Meryl Streep to bardzo znana aktorka, powszechnie szanowana i wielokrotnie nagradzana. Pierwsze sukcesy odnotowała w wieku 29-lat, a kolejne lata przyniosły jej Oskary w tym dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Role życie Grety Garbo

Greta Garbo, szwedzka aktorka, gwiazda światowej sławy w wieku 30 lat wcieliła się w postać Anny Kareniny, a dwa lata później zagrała Małgorzatę w „Damie Kameliowej”.

Mont Everest możliwości

Wanda Rutkiewicz jako 35-latka zdobyła Mount Everest. Była trzecią kobietą na świecie i pierwszą Europejką, która tego dokonała.

Vera Wang i suknie ślubne

Vera Wang zaczynała jako łyżwiarka figurowa, później pracowała jako redaktorka Vogue. Gdy przekroczyła 35 lat, zakwitł w jej głowie pomysł projektowania sukien ślubnych. Dzisiaj jest znanym projektantem mody.

J.K. Rowling

W wieku 32 lat opublikowała swoją pierwszą książkę o Harrym Potterze. Dotąd sprzedano ponad 400 milionów książek z serii o małym czarodzieju, a losy bohatera uwielbiane są na całym świecie przez dzieci i dorosłych.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>