Główne menu

Sukienka z wiskozy najlepsza na lato?

Gdy temperatura na zewnątrz rośnie, wiele kobiet wybiera sukienki. Nic dziwnego, w zależności od fasonu – dają one lekkość, swobodę ruchów, wygodę, a do tego poczucie komfortu podczas wysokich temperatur. Sukienki letnie pięknie wyglądają, są szalenie kobiece i praktyczne. Gdy dodatkowo są uszyte z dobrych materiałów, idealnie nadają się na wysokie temperatury. Sukienka z wiskozy sprawdza się na szóstkę. Dlaczego?

Wiskoza jest bardzo popularna, uniwersalna i chętnie noszona. Zapewnia komfort, zwłaszcza w letnie dni.

Wiskoza jak bawełna? Nie! Lepsza

Wiskoza ma wszystkie zalety bawełny, a do tego coś jeszcze. Doskonale przepuszcza powietrze, nie potęguje pocenia, jak poliester. To materiał oddychający, wchłaniający wilgoć i oddający ją. Wiskoza jest miękka, elastyczna, a przy tym odporna, nie wyciera się szybko, nie traci kolorów. 

To, co odróżnia wiskozę od bawełny to bardziej szlachetna powłoka – wiskoza sprawia wrażenie bardziej gładkiej i błyszczącej. W dotyku jest zdecydowanie przyjemniejsza, porównywana do jedwabiu. Jest śliska, delikatna, a przy tym zapewnia chłodne wrażenie na skórze.

Jak powstaje wiskoza?

Wiskoza jest materiałem naturalnym, ma właściwości hipoalergiczne. Powstaje z włókien celulozy (surowiec naturalny, sosna, świerk czy buk), jednak sama produkcja ma charakter sztuczny, chemiczny i niestety dość obciążający dla środowiska – rozwiązaniem jest wybieranie odzieży oznaczonej jako „eco”. Coraz częściej jako nowoczesną formę wiskozy proponuje się lyocell.

Podczas produkcji można uzyskać materiał matowy lub o lekko połyskującej powierzchni.

Wiskoza świetnie sprawdza się nie tylko jako materiał do szycia bluzek, ale również sukienek. Sukienka z wiskozy pięknie układa się na skórze, jest lekko lejąca, dobrze się nosi.

Wady wiskozy

Niestety z wiskozą trzeba się delikatnie obchodzić, żeby jej nie zniszczyć. Jest bowiem bardzo podatna na odkształcanie, skurczenie. Należy ją prać w delikatnych proszkach, w temperaturze 30, maksymalnie 40 stopni, najlepiej w programie prania ręcznego. Przed praniem warto przewrócić odzież z wiskozy na lewą stronę.

Jeśli po praniu sukienka z wiskozy, czy bluzka nam się skurczą, można spróbować przeprasować odzież żelazkiem rozgrzanym do wyższych temperatur. Należy to jednak zrobić możliwie szybko i sprawnie.

Generalnie zasada jest taka, że prasujemy odzież na lewej stronie, raczej w niższych temperaturach. Ciemniejsze rzeczy – najlepiej przez bawełnianą ściereczkę, żeby nie dopuszczać do wyświecania materiałów.

Inny minus? Niestety wiskoza szybko się gniecie. Dość opornie może poddawać się prasowaniu, a w trakcie noszenia łatwo się odkształca.

Jaka sukienka z wiskozy?

Właściwie w każdym sklepie sieciowym znajdziemy sukienkę z wiskozy. Bez problemu kupimy sukienkę z wiskozy także w butikach.

sukienka Nirvana Vissavi

Vissavi

Reserved

sukienka z wiskozy

Mango

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>