Główne menu

Sukienki koktajlowe – typy, w których się zakochasz

Sukienki koktajlowe to nie sukienki wieczorowe, a tym bardziej dzienne. Mimo że teoretycznie to zrozumiałe, bo nazwy poszczególnych typów są różne, to ciągle wiele kobiet nie wie, w czym tkwią różnice. O tym poniżej plus kilka inspirujących stylizacji.

Sukienki koktajlowe, czyli jakie?

Sukienki koktajlowe są przeznaczone na uroczystości typu – bankiet, randka, wesele, ważne spotkania rodzinne, wyjście do restauracji, przyjęcia. Tym różnią się od sukienek dziennych, że są polecane na specjalne okazje. Mają jednak mniej formalny charakter niż suknie wieczorowe, które są zarezerwowane na specjalne, wyjątkowe okazje, typu bale. Zazwyczaj są krótsze i skromniejsze niż suknie wieczorowe. Wymagania to brak przesady i w pewnym sensie skromność, co nie wyklucza bycia seksi, jednak w takim wydaniu, by trzymać się daleko od wulgarności. Pod wieloma względami sukienki koktajlowe są również bezpieczniejsze, pozwalają uniknąć poczucia „zbyt wielkiego rzucania się w oczy”, jaki efekt można byłoby osiągnąć poprzez założenie sukni balowej na firmowy bankiet.

Sukienki koktajlowe warto mieć w swojej szafie, by w razie wyjścia móc założyć jedną z nich i czuć się ubraną w odpowiedni sposób do sytuacji.

Pierwszą naprawdę sławną sukienkę koktajlową zaprojektowała Coco Chanel. Była to mała czarna, która także dzisiaj po latach, uważana jest za niezbędny element każdej garderoby.

Sukienki koktajlowe – najlepsze kolory

Sukienki koktajlowe dostępne są w różnych kolorach. Najpopularniejsza to czerń i różne odmiany małej czarnej. Jeśli jednak chcemy wybrać inne kolory, nie ma z tym większego koloru – znajdziemy bez problemu kreacje w odcieniach czerwonych, zielonych, niebieskich, a także beżowych. Dzięki temu możemy wybrać sukienkę koktajlową pasującą do urody i aktualnej aury – zarówno na jesień, zimę jak i wiosnę i lato.

Najlepsze kroje sukienek koktajlowych

Nie ma również jednego dominującego kroju. Obok sukienek rozkloszowanych – chyba najpopularniejszych w tej kategorii, dostępne są również sukienki tuby. Można wybierać sukienki z rękawkiem, na ramiączkach i z długimi rękawami. Bardzo ciekawie prezentują się modele z dekoltem na plecach oraz różnego typu wzorami z przodu.

W sklepach otrzymamy sukienki koktajlowe mini, chociaż dużo lepiej się prezentują na bardziej uroczystych spotkaniach te przed kolanko. Dla pań lubiących długość midi (za kolanko) producenci również przygotowali ciekawe kreacje.

Sukienki koktajlowe – idealne dla kobiety po 30-stce

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>