Główne menu

Art. sponsorowany
Suplementy z antyoksydantami – jak wpływają na zdrowie?

Często widujemy kremy do twarzy zawierające przeciwutleniacze. Mniej doceniane i rzadziej stosowane są natomiast suplementy z antyoksydantami – a szkoda! Działają kompleksowo, więc efekty odczujesz nie tylko na skórze. Dowiedz się, co sprawia, że zawierający antyoksydanty suplement jest tak efektywny.


Antyoksydanty w diecie

Żaden preparat nie zrobi tyle dobrego dla organizmu, co zbilansowana dieta i ruch. Jednak nawet prowadzenie bardzo zdrowego trybu życia czasem nie wystarczy. Dostarczenie wszystkich składników wraz z pożywieniem nie zawsze jest możliwe. Wtedy warto sięgnąć po dodatkowe wspomaganie. Z pomocą przychodzi suplementacja, a antyoksydanty stanowią jej ważny element.

Antyoksydanty a suplementacja – czy to ma sens?

Przeciwutleniacze najczęściej kojarzymy z przemysłem kosmetycznym. Półki w drogeriach uginają się od kremów, które w składzie mają antyoksydanty. Jednak kosmetyki nakładane na skórę tylko w niewielkim stopniu przenikają do jej głębszych warstw – nie mają szansy zadziałać na cały organizm, a mogłyby przysłużyć się wszystkim tkankom.

Dlatego warto rozważyć suplementację przeciwutleniaczy, czyli witamin C, E i A oraz cynku, selenu, beta-karotenu, koenzymu Q-10, polifenoli i wielu innych mniej znanych substancji. Antyoksydanty w tabletkach działają na organizm od środka i m.in. zapobiegają stanom zapalnym, poprawiają pracę układu nerwowego i trawiennego oraz zmniejszają stres oksydacyjny. Najciekawszymi z antyoksydantów są astaksantyna i resweratrol. Wykazują znacznie silniejsze działanie niż pozostałe znane przeciwutleniacze. Jednak dostarczenie ich z pożywieniem w wymaganej dziennej dawce jest niewykonalne. Występują między innymi w algach morskich, które nie są łatwo dostępne w Polsce.

Na czym polega działanie antyoksydacyjne astaksantyny?

Astaksantyna nazywana jest królową antyoksydantów. Ma podobne właściwości jak pozostałe przeciwutleniacze, jednak działa znacznie skuteczniej. Jest o 65 razy silniejsza od witaminy C, 54 razy od beta-karotenu i 14 razy od witaminy E. Co więcej, ma korzystny wpływ na układy i narządy, do których inne antyoksydanty nie są w stanie wniknąć np. siatkówkę oka czy komórki mózgu.

Przeciwdziała chorobom neurodegeneracyjnym, poważnym problemom ze wzrokiem czy schorzeniom układu nerwowego, a regularne stosowanie poprawia trawienie. Przyjmując zawierający antyoksydanty suplement z astaksantyną, np. preparat od Lab One, dłużej zachowasz młodość skóry, zapobiegniesz jej chorobom i spowolnisz powstawanie zmarszczek.

Działanie antyoksydacyjne substancji spowoduje, że odczujesz przypływ energii i wzrośnie Twoja wytrzymałość. Ponadto po treningu tkanki będą się szybciej regenerować. Suplement sprawdzi się również u osób z astmą, artretyzmem czy podwyższonym poziomem cukru we krwi.

Antyoksydanty w tabletkach – czemu są lepsze niż zawarte w kosmetykach?

Antyoksydanty przyjmowane doustnie działają kilkadziesiąt razy mocniej niż te stosowane w postaci kremów. Formuły powierzchniowe poprawiają wygląd tylko pierwszej warstwy skóry. Nie wnikają głębiej – do skóry właściwej i tkanek podskórnych. Dlatego ich działanie nie jest ani długotrwałe, ani kompleksowe. Jeśli zależy Ci na poprawieniu stanu skóry i ogólnego samopoczucia, suplementacja przeciwutleniaczy jest najlepszym rozwiązaniem.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>