Główne menu

Swędząca skóra głowy może sygnalizować…

Swędząca skóra głowy – grzybica

Grzybica może dotyczyć każdego obszaru – również głowy. Częstym jej objawem jest osłabienie kondycji włosów i przerzedzanie fryzur. Chorobie towarzyszy też uporczywe swędzenie i pieczenie skóry.

Jeśli przyczyną swędzenia jest grzybica, zazwyczaj nie ma innego wyjścia, jak przyjmowanie leków w postaci pastylek o działaniu antygrzybicznym. Miejscowe środki rzadko są wystarczające.

Czasami swędzenie skóry głowy może być spowodowane wszawicą – w tej sytuacji ocena sytuacja jest zazwyczaj prosta – gnidy widać gołym okiem. Problem nie zawsze jest związany z brakiem higieny – wszawica może pojawić się nawet u osób wyjątkowo dbających o czystość.

Swędząca skóra głowy a używane kosmetyki i alergie

Swędząca skóra głowy może być konsekwencją zastosowanych kosmetyków, farb do włosów, które działają drażniąco na powierzchnię naskórka – na głowie cienkiego i narażonego na uszkodzenia.  Często kobiety narzekają na przykre swędzenie przy zmianie kosmetyków.

Dyskomfort od skóry głowy może być spowodowany również alergią – AZS, egzemą. Niestety ustalenie, jaki dokładnie składnik powoduje swędzenie może być wyjątkowo trudne. Często konieczna jest wizyta u dermatologa i bardzo czasochłonny wywiad i badanie problemu.

Jeśli swędzenie skóry głowy nie mija po zmianie kosmetyków do pielęgnacji, jest uporczywe i pojawia się nawet w nocy, wybudzając nas ze snu, warto odwiedzić lekarza.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>