Główne menu

Inf. prasowa
Świąteczne prezenty dla każdego – wybór nie musi być wyzwaniem!

Wybór prezentów świątecznych spędza sen z powiek większości z nas. I nie chodzi tu jedynie o obdarowanie kogoś nieznajomego, ale i osoby bliskiej, z którą jest się w zażyłych relacjach, dobrze znanej od dawna. Mamy różne gusta, upodobania, pasje. Łączą nas relacje rodzinne, ale i zawodowe. Kochamy się lub tylko lubimy. Do tego mamy na uwadze, że prezenty dajemy nie tylko my, ale i inni, więc dochodzi ryzyko ich zdublowania. Do kupna i wyboru podarunku, który jednak wpisze się w potrzeby i gusta danej osoby, a do tego wywoła radosny uśmiech, można dobrze się przygotować. W jaki sposób?

Budżet przewidziany na zakupy

W pierwszej kolejności należy ustalić budżet przewidziany na prezent świąteczny. Jeśli bowiem zaczynamy od pytania bliskich osób, jakiego podarunku oczekują, o czym marzą, może się okazać, że na konkretny zakup nie wystarczy pieniędzy. Tym samym zarówno osoba w późniejszym czasie obdarowywana, jak i kupujący, pozostaną nieusatysfakcjonowani.

Im mniejszy budżet, tym teoretycznie mniejsze pole do popisu. O tyle mniejsze, że za niektóre rzeczy trzeba całkiem sporo zapłacić. Jednak w prezentach układanych pod świąteczną choinką, liczy się głównie pamięć, gest i symbol, a nie to, co najdroższe i najbardziej ekskluzywne. Wbrew pozorom, można się zmieścić w stosunkowo niewielkim budżecie, kupując jedynie kilka drobiazgów, akcesoriów czy materiałów, które posłużą na przykład do wykonania czegoś samodzielnie. Taki pomysł na prezent jest uniwersalny, bo osoba, która odpakowuje pakunek, już wie, że w całość zostało włożone serce. Nie musi to być nic praktycznego – liczy się w późniejszym czasie odczuwany sentyment i wspomnienie, jakie przywołuje określony podarunek.

Kilka podstawowych pytań

Mamy już budżet, co dalej? Należy zastanowić się, czy dana osoba ma jakieś szczególne pasje, upodobania. To duże ułatwienie, ponieważ zawęża się krąg poszukiwań do prezentów z danej kategorii. Kierując się hobby, warto skorzystać z szerokiej palety prezentów oferowanych przez https://katalogmarzen.pl/. Można tu znaleźć upominki, które w swojej formie są najbardziej unikalne. Takie oryginalne prezenty wpisują się w kanon świątecznej symboliki. Bliska osoba dostaje bowiem przeżycia, wspomnienia, niezapomniane chwile, czyli coś, co tak naprawdę nie ma ceny. I być może jest również spełnieniem marzeń.

Fajne prezenty nie muszą kosztować wiele. Podarowane z serca, ładnie zapakowane, zawierające w sobie możliwość zakosztowania w wydarzeniach, atrakcjach, których nigdy dotąd nie było dane konkretnej osobie poznać, stają się najcenniejszą pamiątką. Co więcej, jest to pomysł na prezent dla każdego – od osoby najbliższej, przez szefa czy współpracownika, aż po Klienta.

Warto poobserwować lub podpytać, jeśli nadarza się okazja, czy dana osoba woli rzeczy praktyczne, czy niekoniecznie. Może najbardziej odpowiadają jej dodatki, gadżety, akcesoria, które budują atmosferę wnętrz? Jeśli tak jest, należy zwrócić uwagę na wystrój i najbardziej lubianą stylistykę. Oczywiste jest, że na świąteczny prezent szukamy czegoś praktycznego, bo miło jest usłyszeć po latach – „wciąż tego używam!”. Jednak nie jest to konieczność. Różnimy się od siebie i mamy odmienne gusta. Jeden lubi książkę, inny jeszcze jeden wazonik do kolekcji.

Kolejna podpowiedź, to kwestia przywiązania do tradycyjnych rozwiązań, lub miłość do nowinek technicznych. Na rynku znajdujemy masę gadżetów, akcesoriów i produktów o praktycznych walorach, które wpisują się w temat nowinek. To ciekawy pomysł na połączenie użyteczności, z atrakcyjną formą, jak i oryginalnym pomysłem na prezent.

Rodzaj wykonywanej pracy to kolejna podpowiedź. Najczęściej lubimy otaczać się przedmiotami, które ułatwiają nam pracę, czynią ją przyjemniejszą i bardziej efektywną. Nierzadko są to artykuły mające wpływ na poprawę stanu fizycznego. Praca siedząca bowiem mocno obciąża kręgosłup. Równie trudna jest praca w pozycji stojącej, ale i we wszystkich pozycjach, które nie są naturalne dla naszego ciała i kręgosłupa. Cokolwiek mającego za zadanie poprawiać wygodę, w tym przypadku może okazać się najlepszym pomysłem na prezent, a taki podarunek na pewno zostanie doceniony. Aby nie było zbyt banalnie, do praktycznego prezentu tego typu, można dołożyć gadżet związany z charakterystyką wykonywanej pracy.

Ekologia. Jak ten temat ma się do podarunków? Oryginalne prezenty oznaczają dla nas coś wyjątkowego, niekoniecznie związanego z ekologią, a jednak. Coraz częściej zwracamy uwagę na ochronę środowiska. Chętniej wybieramy produkty droższe, ale produkowane z surowców naturalnych, nawet jeśli w grę wchodzą tylko ich opakowania. Zdobycie wiedzy odnośnie podejścia do ekologii osoby, która ma otrzymać prezent, może wiele ułatwić.

Rozwój duchowy, fizyczny lub połączenie obydwu. Jeszcze jedna bardzo ważna wskazówka, która może pomóc w wyborze podarunku świątecznego. Na topie jest dziedzina motywacji, coachingu, ale i poszukiwanie wsparcia wszelkiego rodzaju, w rzeczach pozwalających rozwijać się duchowo, odzyskiwać utraconą energię, jak i wspomagać jej „produkcję”. W zależności od tego, czy wyjątkowy prezent ma trafić w ręce osoby ukierunkowanej na rozwój duchowy lub fizyczny, a może połączenie obydwu, będzie można dokonywać wyboru.

Podarunki odpowiednie do wieku i płci

Nie można pomijać faktu wieku czy płci danej osoby. Co innego będziemy kupować dziewczynkom, nastolatkom, dorosłym kobietom, jak i tym starszym. Zupełnie innych wyborów dokonamy, gdy w grę będzie wchodziło kupno prezentu dla małego chłopca, młodego człowieka, dojrzałego mężczyzny i najstarszej głowy rodziny.

Prezenty dla osób starszych powinny mieć w sobie nieco więcej powagi. Nie oznacza to, że takie podarunki nie mogą wywoływać uśmiechu na twarzy. Starszej osobie jednak, figurka czy breloczek raczej się nie przydadzą, i nie będą budzić wyjątkowych wspomnień. Podobnie rzecz się ma z płcią osoby obdarowywanej. Świeczki zapachowe, pachnące drobiazgi są uniwersalne, ale dla kobiet. Dla mężczyzn zaś wybiera się raczej typowo męskie gadżety, akcesoria i artykuły.

Uniwersalny, a zarazem unikalny pomysł na prezent na Mikołajki lub ten typowo świąteczny, niezależnie od wieku i płci, to wspomniane wcześniej podarunki, które wiążą się z przeżyciami. Wystarczy zobaczyć, jak wiele propozycji znajduje się w sieci, chociażby pod adresem https://katalogmarzen.pl/pl/k/prezent-na-mikolajki, by przekonać się, że cena i cudowna atrakcja, idą ze sobą w parze. Prezenty związane z przeżyciami pozwalają spróbować tych rzeczy, do których dotąd odwagi brakowało, lub właśnie funduszy. Taki podarunek może być nieco droższy, a gdy złoży się na niego kilka osób, jednostkowo koszty będą łatwe do udźwignięcia, za to efekt i emocje sprezentowane w ten sposób, nigdy nie zostaną zapomniane.

Świąteczny podarunek lub prezent na mikołajki dla chłopaka, może być wyrazem uczuć. Wystarczy zdecydować się na voucher na jazdę sportowym samochodem, lot balonem czy skok ze spadochronem, jeśli partner lubi ekstremalne przeżycia. Do tego kolacja we dwoje lub wspólny wyjazd do SPA. To tak naprawdę czas podarowany ukochanemu. Kobiety zaś ucieszą się z możliwości skorzystania z relaksującego masażu, zrobienia cudownego makijażu lub zabiegów pielęgnacyjnych na włosy. Podarunki wiążące się z przeżyciami, nie mają sobie równych.

„Bezpieczne” prezenty

Jak jednak poradzić sobie z wyborem prezentu, który ma trafić do rąk osoby niekoniecznie bliskiej, dawno niewidzianego znajomego lub szefa czy współpracownika? Najlepiej skorzystać z palety uniwersalnych i „bezpiecznych” podarunków. Dobrze sprawdza się biżuteria – dla obu płci. Nie może być jednak zbyt droga, ani też wyrażająca konkretnych emocji, jak na przykład zawieszka w kształcie serduszka. Tutaj liczy się jakość wykonania.

Różnego rodzaju książki, które zostają opatrzone własnoręcznie napisaną dedykacją, zawsze przynoszą sporo radości, a jednocześnie nadają się dla każdego. Wybór jest tak duży, że trafienie w gusta nawet nieznajomej osoby, nie musi stanowić większego problemu. Panom można sprezentować gadżety biurowe czy akcesoria samochodowe. Paniom zaś zawsze przypadną do gustu drobiazgi łazienkowe – kolorowe i pachnące.

Nierzadko udaje się dostrzec, czy konkretna osoba lubi zwierzęta. Jest to świetny punkt zaczepienia, by sprawić drobny, praktyczny prezent, jak kubek, podstawkę, kalendarz, ale właśnie z motywem zwierząt. Coś niezobowiązującego, nienachalnego i radosnego jednocześnie.

Opakowanie i sposób wręczania prezentów

Wybór i zakup prezentu to najważniejsze elementy. Nie można jednak zapominać o opakowaniu oraz sposobie, w jaki wręczane są podarunki. Najpierw widzimy prezent jako całość, dlatego ciekawy sposób zapakowania, estetyczny, dokładny, już budzi ciekawość i daje poczucie, że druga strona przyłożyła się do przygotowania podarunku. Ponadto odpowiednie opakowanie chroni zawartość także w czasie transportu. A sposób wręczania? Przede wszystkim naturalny, z krótkimi, prostymi, ale szczerymi życzeniami, które są zdecydowanie lepsze niż wyuczone na pamięć wierszyki z Internetu. Atmosfera panująca wręczaniu prezentów, także jest ważna!

    Komentarz ( 1 )

  • Marta

    Wspominasz o czymś bardzo pięknym – o tym by do książek wpisywać dedykacje. Muszę teraz się paru osobom przypomnieć, bo choć prezenty książkowe dostaję nierzadko to o dedykacje muszę się specjalnie prosić! 😉

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>