Główne menu

Szampon w kostce – idealne rozwiązanie na wakacje?

Dzisiaj posiadamy wiele kosmetyków. Na półkach drogeryjnych jest ich jeszcze więcej. Nie to co kiedyś, gdy wystarczył jeden-dwa produkty i było ok. Gdy zaistniała taka potrzeba, można było nawet umyć włosy mydłem. Obecnie tego nikt nie poleca się. Mydło może wysuszyć i podrażnić skórę głowy, ale już szampon w kostce – nie. To rozwiązanie, które wybiera coraz więcej osób. Dlaczego? Bo to szalenie praktyczne rozwiązanie. I do tego ekologiczne!

Szampon w kostce – zalety i wady

Wiele osób nie używa stałego szamponu, bo nie umie tego robić. Są też tacy, którzy żalą się, że szampon zniszczył ich włosy. Skąd te opinie? Niestety z nieumiejętnego stosowania. Wystarczy odrobina wiedzy, by testowany produkt otrzymał całkiem inne recenzje.

Szampon w kostce zajmuje mniej miejsca, jest lżejszy. Nie wyleje się nigdzie. Jest łatwy w transporcie (nie liczy się jako płyn podczas transportu w samolocie), a jeśli umiemy się nim obsługiwać, także w użyciu. Poza tym nie zostawia po sobie plastikowych butelek, kupujemy go w tekturowych opakowaniach. Super opcja ekologiczna.

Jest też inna zaleta. Szampon w kostce jest dużo bardziej wydajny od tradycyjnych szamponów w płynie. Pięknie, bardzo intensywnie pachnie. Zachwyca też naturalny, dobry, często wegański skład.

Dla osób, które uwielbiają szampony w kostce, dobra wiadomość, są też odżywki do włosów w kostce. Można je „jeść” oczami, często mają piękne kolory i zachęcające nazwy – wanilia i kokos, pomarańcza, czekolada i wiele innych. Stałe szampony mają kształt zwykłej kostki a także niekiedy ciekawe formy babeczek, kwiatków, itd. Można przebierać też w kostkach różnych kolorów.

Wady? Wyższa cena. Najtańsza kostka kosztuje około 15-20 złotych, są też takie po 50 złotych i więcej.

szampon w kostce

Czym różni się szampon stały od szamponu w płynie?

Szampon w kostce to skoncentrowany szampon, bez dodatku wody. Jest w formie stałej. Nie zajmuje więc tyle miejsca co szampon w tradycyjnym wydaniu. Jednak fakt, że nie zawiera wody, niesie za sobą konieczność jego upłynnienia.

To jest mydło czy szampon?

Mydła zazwyczaj mają odczyn zasadowy (także mydła do włosów). Szampon w kostce posiada odczyn kwaśny. Jedno i drugie to nie to samo.

Jak należy używać szampon w kostce?

Przed użyciem należy spienić szampon. Wystarczy wrzucić go do pojemnika, nalać szklankę wody, potrząsnąć, odczekać kilka sekund, aż powstanie piana. Następnie wyciągamy kostkę z wody i ją osuszamy na podstawce, a wodą z rozpuszczonym w niej szamponem myjemy głowę.

Można też inaczej. Zmoczyć dłonie i pocierać nimi kostkę, aż się porządnie spieni. Następnie tak powstałą pianą myjemy włosy.

Szampony w kostce znajdziemy w ofercie Cztery Szpaki (chyba najpopularniejszy wybór), Lamazuna, Amphora Aromatics, Isana i wiele innych.

Lubicie szampony w kostce?

    2 komentarze

  • Pani Optymistka

    Nie mogę jakoś przełamać się do szamponu w kostce. Może po części jestem tradycjonalistką i wolę tradycyjne formy dbania o moje włosy? Jednak z tego co wiem i przeczytałam to szampon w kostce jest bardzo poręczny i jest świetnym dopełnieniem kosmetyczki na wyjazdy.

  • L

    Podoba mi się forma, ale użycie wymagające tylu czynności już nie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>