Główne menu

Szczęśliwi ludzie celebrują 5 nawyków. Jakich?

Życzymy sobie i najbliższym przede wszystkim szczęścia. Chcemy być szczęśliwi. Dążymy do tego, by osiągnąć wewnętrzny spokój, uczucie spełnienia. Być na właściwej drodze. Robić to, co sprawia nam radość. Chcemy żyć w zgodzie z sobą, być lubiani i kochani.

Szczęśliwi ludzie

Jak jednak osiągnąć ten stan umysłu? Jak zapewnić sobie szczęście? Niektórzy sądzą, że celem są konkretne rzeczy, przedmioty ściśle powiązane z pieniędzmi, ze stanem konta – dom, samochód, dobre wakacje, stabilna praca, książki, czas na kino, teatr. Okazuje się, że to nieprawda. Badacze nie mają wątpliwości, że nasze szczęście budują… dobre relacje z najbliższymi osobami.

Szczęście w tłumie

Szczęśliwe osoby otaczają się szczęśliwymi, spełnionymi ludźmi. Dlaczego? Śmiech, optymizm i pogoda ducha są zaraźliwe. Dlatego powiedzenie z kim przystajesz, takim się stajesz ma tu ogromne znaczenie.

Dbając o siebie i własne poczucie spełnienia powinniśmy ograniczyć destrukcyjne kontakty, zminimalizować wpływ osób o pesymistycznym nastawieniu i zmniejszyć oddziaływanie wiecznych malkontentów.

Dobry kontakt z rodziną i przyjaciółmi

Szczęśliwe osoby mają dobry kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Znajdują czas na ich odwiedzanie, wspólne spędzanie czasu, rozmowy, podróże.

Badania udowodniły, że wystarczy 5 bliskich osób, z którymi możemy przedyskutować problemy, by mieć poczucie szczęścia.

Szczęśliwe osoby doceniają to, co mają

Osoby, które są szczęśliwe są wdzięczne za to, co mają, doceniają to, czym mogą cieszyć się w życiu. Każdego dnia zasypiają z myślą, że również tego dnia przeżyły coś, co zasługuje na podziękowanie.

Szczęśliwe osoby nie mają roszczeniowej postawy, dzięki temu rzadziej się zawodzą, są mniej zestresowane i łatwiej radzą sobie w życiu. Dziękuję za to, co mają, starają się codziennie dążyć do tego, czego pragną, ale nie załamują się naturalnymi na tej drodze niepowodzeniami. Wiedzą, kiedy odpuścić i akceptują fakt, że nie wszystko zależne jest od nich.

Myślą o innych

Szczęśliwe osoby nie żyją tylko dla siebie. Przeciwnie – znajdują radość w bezinteresownym pomaganiu innym. Liczne badania udowodniły, że w ten sposób uzyskują poczucie spełnienia, euforii, który ma bezpośredni wpływ na ich samopoczucie, a nawet na dłuższe życie.

Dbają o ciało i duszę

Szczęśliwe osoby traktują swoje ciało z szacunkiem. Dlatego nie jedzą przypadkowych rzeczy, ćwiczą i cieszą się z przyjemności, jakie daje wizyta w spa czy namiętny seks.

Poza tym równolegle karmią duszę – poprzez kontakt ze sztuką, medytację, modlitwę, podróże, bliskość z naturą.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>