Główne menu

Inf. prasowa
Szukasz pomysłu na oryginalny prezent? Postaw na drzewo genealogiczne Waszej rodziny!

Chcesz pokazać swoim bliskim, jak ważni są dla Ciebie? Sprezentuj im drzewo rodzinne – to fantastyczny prezent na różne okazje!

Drzewo genealogiczne – co to jest?

Sformułowanie „drzewo genealogiczne” wielu osobom kojarzy się z zadaniem z historii. I bardzo dobrze! Generalnie chodzi o utrwalenie kształtu swojej rodziny w graficznej formie. W przypadku zadań ze szkoły dzieci starają się dotrzeć do jak najstarszych członków rodziny i odtworzyć losy rodu.

Nazwa „drzewo” odnosi się natomiast już do samego kształtu – najstarsze pokolenia stanowią korzenie rodziny, a im młodsze, tym wyżej się znajdują. Na takim drzewie umieszcza się imiona i nazwiska członków rodu, można dodać zdjęcia oraz krótkie informacje (przykładowo: data urodzin i śmierci).

Drzewo genealogiczne nie jest jednak tylko ambitnym zadaniem szkolnym, lecz przede wszystkim piękną pamiątką dla każdej rodzinnej osoby.

Drzewo rodzinne – jak je stworzyć?

Zrobienie drzewa genealogicznego może zająć nawet kilka miesięcy, które zajmą badania nad losami rodziny. Najlepszym sposobem jest rozmowa z najstarszymi żyjącymi członkami rodu, którzy mogą pamiętać swoich przodków. Następnym krokiem jest dokładne przejrzenie posiadanych rodzinnych pamiątek. Jeśli zależy nam na wykonaniu drzewa rodzinnego w ramach prezentu dla kogoś bliskiego, możemy ograniczyć się do 3-4 pokoleń. Wówczas bardzo ważna jest jednak estetyka samego wykonania.

Wszystkie zebrane informacje umieszcza się na rysunku – mniej lub bardziej symbolicznym – drzewa. Jak zostało już wspomniane, najstarszych członków rodziny umieszczamy na samym dole, w korzeniach. Od nich pniemy się w górę, ku młodszym pokoleniom.

Drzewo genealogiczne można wykonać samodzielnie (przy odrobinie talentu i chęci) albo za pomocą generatora na mygiftdna.pl. W tym drugim przypadku wystarczy wprowadzić dane, wgrać zdjęcia, wszystkie informacje poukładać… A potem już tylko zamówić wydruk i wręczyć go jako prezent.

Komu można sprezentować drzewo genealogiczne?

Drzewo rodzinne jest tak naprawdę świetnym pomysłem na prezent dla każdego, dla kogo rodzina jest ważną wartością.

Najczęściej drzewa tworzone są dla starszych członków rodzin: babć, dziadków, ciotek, wujków. Niemniej jednak równie dobrze sprawdzą się jako prezent z okazji rocznicy ślubu lub jako podziękowanie państwa młodych dla rodziców.

Teoretycznie jest to prezent, który daje się raz – jednak zawsze warto zaktualizować drzewo genealogiczne, gdy pojawiają się nowi członkowie rodziny.

Czy drzewo genealogiczne musi mieć formę obrazu?

Drzewa genealogiczne można wykonywać w różnych formatach, a wydruk oprawić i podarować jako obraz. Jest to bardzo elegancki prezent, który na pewno złapie za serce i ucieszy obdarowaną osobę.

Co jednak zrobić, jeśli rodzina się nie powiększyła, a na ścianie w salonie rodziców już wisi podobne drzewo genealogiczne – czy trzeba rezygnować z takiego pomysłu na prezent? Oczywiście, że nie! W uproszczonej wersji można wygrawerować takie drzewo na różnych powierzchniach. Przykładowymi prezentami z takim motywem są chlebak, deska do krojenia, taca śniadaniowa czy album na zdjęcia!

Więcej inspiracji na prezenty dla członków rodziny – i nie tylko! – znajdziesz na mojeprezenty.pl!

    2 komentarze

  • jotka

    Drzewo genealogiczne trzeba robić w porę, nasze jest niedokończone, bo zmarli świadkowie wydarzeń…

  • Królowa Karo

    Rzeczywiście fajny pomysł na prezent. Moja rodzina ma zrobione drzewo genealogiczne wiele pokoleń wstecz i pewnie nie dałoby się tego pokazać na ścianie, ale… to niesamowita kopalnia wiedzy o rodzinie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>