Główne menu

Tajemnice pożądania, czyli jak to jest u kobiet, a jak u mężczyzn

Nie jest tajemnicą, że męskie pożądanie jest generalnie silniejsze, a sam schemat osiągania go dużo prostszy niż u kobiet. Świetnie ujął to pewien znany, niestety już nieżyjący aktor.

 

Panowie szybciej się podniecają, a stan ten ma wpływ na decyzje przez nich podejmowane. Pod wpływem pożądania mężczyźni zaczynają się „puszyć”, chcą być postrzegani jako silniejsi, ważniejsi, wyróżniać się z tłumu. I jak pokazują wyniki wielu eksperymentów – są również bardziej kreatywni.

A kobiety? Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, nawet dla nas – kobiety są bardziej zachowawcze, ale również nieprzewidywalny. Ich pożądanie ma tak wiele odcieni i tak wiele sposobów manifestowania, że nawet badacze mają problem, żeby objąć je jakimikolwiek ramami.

Pożądanie mężczyzn sprawia, że chcą się wyróżniać z tłumu

Świetnie pokazano to podczas pewnego eksperymentu, kiedy na ruchliwej ulicy sprzedawano okulary w dwóch wzorach – z klasyczny oprawkami oraz bardziej krzykliwymi. Gdy sprzedaż odbywała się w neutralnym miejscu, mężczyźni dużo częściej wybierali nierzucające się w oczy okulary. Jednak gdy stoisko przeniesiono w okolicę sklepu erotycznego sprzedaż ekstrawaganckich okularów wzrosła kilkakrotnie. Panowie, na których zmysły, oddziaływała kusa bielizna, pod wpływem tych impulsów, dużo częściej wybierali okulary, które będą na siebie koncentrować uwagę innych.

Mężczyźni pod wpływem pożądania stają się bardziej kreatywni

Przeprowadzono badanie, w którym jedna grupa mężczyzn czekała na nie w pustym pokoju, samotnie, a drugiej grupie czas oczekiwania umilała piękna blondynka.

Każda grupa mężczyzn została poproszona o narysowanie czegoś.

Panowie, którzy oczekiwali na badanie w towarzystwie uroczej towarzyszki, rysowali zdecydowanie pewniej, byli bardziej kreatywni, odważni, zajmowali większość kartki, używali zdecydowanie większej liczby kolorów, wykazywali się większą pomysłowością niż losowo wybrani mężczyźni, którzy oczekiwali na badanie w samotności.

Jak kobiety wyrażają swoje pożądanie?

Pewien młody, acz doświadczony życiowo mężczyzna określił to tak. U kobiet pożądanie ujawnia się generalnie na dwa sposoby:

1) południowo-egzotyczna dzikość ciała i umysłu

2) albo północno-nordycka majestatyczność‏

I to fakt. Pożądanie to tęsknota, to pragnienia osiągnięcia pełni, ucieczki od siebie i pozostania w całości, w bezpiecznej przystani, w której czas się zatrzymuje. Dlatego pragnienie to staje się tak silną motywacją do tworzenia. Sprawia, że czujemy się twórczy i zaskakujemy samych sobie.

Przecież większość artystów najpłodniejszy swój okres odczuwali, gdy pożądali, pragnęli i dążyli do szczęścia.

Kobiety bardziej kontrolują swoje pożądanie

Jak to zbadano?

Poproszono grupę kobiet i mężczyzn o obejrzeniu w osobnym pomieszczeniu dwóch filmów – obrazów, migawek z miast oraz filmu erotycznego. W każdym przypadku osoba badana miała podłączone czujniki, mierzące szybkość bicia serca, ciśnienie oraz reakcje płciowe – napływ krwi do warg sromowych lub członka. Poza tym badany otrzymywał wskaźnik, na którym miał oceniać w skali swój stopień podniecenia.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>