Główne menu

Inf. prasowa
Tanie euro na wakacje – gdzie kupić?

Organizując wakacyjny urlop zazwyczaj zależy nam na tym, by wypoczynek nie nadszarpnął naszego budżetu domowego. Planowanie wakacji wbrew pozorom nie jest skomplikowanym zadaniem, odpowiednie przygotowanie i rozważne myślenie jest szansą na zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy. Wyjazd do obcego kraju wiąże się również z obowiązkiem zakupu miejscowej waluty, przy pomocy której pokrywać będziemy bieżące wydatki. Czy istnieje sposób na tanie euro?

Zaplanowanie niedrogich wakacji w gruncie rzeczy jest możliwe, dużo zależy od naszej inicjatywy, dobrych chęci oraz samozaparcia. Na czym możemy zaoszczędzić? Transporcie, noclegu, jedzeniu a także na samych pieniądzach! Tak, wymiana polskich złotówek na euro niekoniecznie musi kosztować nas dużo.

Chcąc nabyć walutę EUR przed wyjazdem znaczna większość z naszych rodaków zazwyczaj korzysta z oferty stacjonarnych kantorów. Niestety ceny opłat przewalutowania w zależności od wybranego kantoru pomimo tego, że różnią się od siebie to w dalszym ciągu utrzymują się na wysokim poziomie. Co z bankami? Również i w tych instytucjach można nabyć obcą walutę, jednak w tym przypadku koszty będą jeszcze wyższe. Świetną alternatywą dla tradycyjnych kantorów są nowoczesne e-kantory, czyli kantory internetowe. Są to pewnego rodzaju platformy społecznościowe przy pomocy, których odwiedzający użytkownicy mogą w komfortowy i bezpieczny sposób dokonać przewalutowania konkretnej sumy pieniędzy np. 500 EUR. Serwisy takie jak Walutomat posiadają wiele zalet, za jedną z największych są atrakcyjne ceny prowizji za wymianę waluty. Dodatkowy plus to także łatwość obsługi oraz funkcjonalność, bowiem z usług e-kantoru można skorzystać będąc w dowolnym miejscu na świecie. Jakie warunki należy spełnić by móc skorzystać z kantoru internetowego? W tym wypadku chętni użytkownicy muszą być w posiadaniu urządzenia mobilnego z dostępem do internetu i bankowości internetowej. Cała transakcja nie zajmuje zwykle dłużej niż kilkanaście minut.

Osoby, które chcą dowiedzieć się, ile muszą zapłacić w danym momencie za np. 200 EUR mogą udać się bezpośrednio na stronę internetową https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/, gdzie znajdą wszystkie aktualne i niezbędne informacje dotyczące kursu euro.

 

Zagraniczne wakacje są dosyć kosztowną inwestycją, jednak zawsze znajdzie się dobry sposób, który pozwoli nam na zaoszczędzenie drobnych kwit. Jednym z nich jest zrezygnowanie z wymiany waluty w banku czy stacjonarnym kantorze na rzecz nowoczesnych i mobilnych e-kantorów np. Walutomatu.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>