Główne menu

Art. sponsorowany
Tanie przesyłki w InPost. Jak nadać paczkę w aplikacji InPost Mobile lub przez internet?

InPost to nie tylko szybkie i wygodne, ale także tanie przesyłki. Jeden z liderów krajowej branży kurierskiej oferuje trzy proste sposoby nadawania paczek. Jak je wysyłać przez aplikację lub stronę internetową?

Jak nadać paczkę w InPost?

Jedna z największych firm kurierskich w Polsce, InPost, oferuje wysyłkę tanich przesyłek za pośrednictwem tysięcy automatów Paczkomat®. Pierwszy ze sposobów, jakim są zwykłe nadania, wymaga jedynie zainstalowania odpowiedniej aplikacji na smartfon oraz rejestracji konta użytkownika. Tyle wystarczy, by przejść do samego procesu wysyłki, klikając w pole Nadaj, które znajduje się u dołu ekranu.

Następnie można wybrać rozmiar przesyłki. Dostępne są trzy wielkości: 8 x 38 x 64 cm, 19 x 38 x 64 cm oraz 41 x 38 x 64 cm. Warto przy tym pamiętać, że maksymalna waga pakunku we wszystkich przypadkach jest jednakowa i wynosi 25 kg. Każdą przesyłkę można wysłać na dwa sposoby – z jednego urządzenia Paczkomat do drugiego albo wybrać usługę odbioru z automatu i doręczenie jej adresatowi przez kuriera.

Po zaznaczeniu wszystkich opcji w tej sekcji aplikacja kieruje użytkownika do następnego etapu. Wtedy też należy wpisać dane osobowe odbiorcy takie jak imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. W tym miejscu wybiera się również Paczkomat, z którego adresat przesyłki będzie mógł odebrać przesyłkę lub adres, pod który dostarczy ją kurier.

Nadawanie paczek za pośrednictwem aplikacji InPost nie wymaga drukowania etykiety adresowej. Po opłaceniu zamówienia generowany jest kod liczbowy lub QR. Trzeba go przepisać lub zeskanować w maszynie Paczkomat, by otworzyła się skrytka. Na koniec na ekranie automatu wystarczy kliknąć Kończymy na dzisiaj.

Jak korzystać z Szybkich Nadań i Managera Paczek InPost?

Tanie przesyłki w InPost można wysyłać również ze strony internetowej https://inpost.pl/wysylam. Co ważne, do skorzystania z usługi Szybkie Nadania nie trzeba zakładać konta użytkownika. Do rozpoczęcia wysyłki potrzebne będą tylko takie dane jak rozmiar paczki oraz adres, na który ma zostać dostarczona.

Także i w tym przypadku klient ma do wyboru wysyłkę między urządzeniami Paczkomat lub odbiór z automatu i dostarczenie jej odbiorcy kurierem. Sam proces nadania paczki wygląda bardzo podobnie do przesyłki poprzez aplikację mobilną InPost. Różnica polega na konieczności wydrukowania etykiety i przyklejenia jej na opakowanie w widocznym miejscu. Później należy ją zeskanować w automacie paczkowym i kliknąć przycisk na jego ekranie Kończymy na dziś.

Kolejnym sposobem na tanie przesyłki w InPost jest Manager Paczek. Ta usługa jest dostępna w witrynie internetowej i wymaga założenia konta. Po zalogowaniu się na nie należy wybrać Wyślij przesyłki, a następnie uzupełnić dane odbiorcy. Oprócz tego wymagany jest adres odbiorcy (w przypadku dostawy kurierem) lub urządzenia Paczkomat. Na koniec pozostaje wydrukować etykietę i przykleić ją na paczkę. Wysyłkę można nadać w automacie paczkowym lub wybrać odbiór przez kuriera.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>