Główne menu

Taping – Twoja tajna broń po 30

Jak wyglądać młodziej? Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie po 30, gdy zauważa u siebie pierwsze znaczące symptomy upływu czasu. Od odpowiedzi na to pytanie zależy, jakie decyzje podejmą. Czasami jest to zabieg u dermatologa, chirurga czy kosmetyczki, innym razem zmiana diety, a niekiedy coraz popularniejszy zabieg do wykonaniu w domu, jakim jest taping. Czym właściwie jest taping i dlaczego przez wiele osób jest to ulubiona metoda?

taping

Czym jest taping?

Taping to metoda wykorzystywana przez fizjoterapeutów. Polega na przyklejaniu specjalnych taśm/plastrów na skórę, by w ten sposób zmniejszać ból i wspomagać organizm w powrocie do zdrowia.

Metoda ta znalazła zastosowanie również w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, a także w usuwaniu pojawiających się niedoskonałości na skórze. Pomaga wygładzać powierzchnię skóry i przywracać jej optymalne napięcie.

Przez wielu uważana jest za bardzo skuteczną. A stosowana systematycznie na zmarszczki może być alternatywą dla botoksu. Przeczytaj więcej o skuteczności tapingu:

Plastry na zmarszczki mimiczne – i wyglądasz 10 lat młodziej?

Na co jeszcze pomaga taping?

  • na zmarszczki,
  • obrzęki,
  • opuchliznę,
  • dla lepszego owalu twarzy,
  • na drugi podbródek,
  • na opadające kąciki ust,
  • na opadające powieki,
  • dla większej jędrności.

Taping twarzy pomaga wzmocnić mięśnie i reguluje ich napięcie, walczy z powszechną asymetrią. Pomaga w prawidłowym przepływie krwi i limfy. Systematycznie stosowany zapewnia powrót skóry do stanu wyjściowego – piękniejszego i zdrowego.

Taping na zmarszczki

Taping na zmarszczki nazywany jest tapingiem kosmetycznym. Jego stosowanie jest bardzo proste, intuicyjne, choć czasami wymaga wprawy. Wskazane może być udanie się do osoby mającej w swojej ofercie face taping i sprawdzenie u niej, jak prawidłowo naklejać plastry.

Potem wzbogacone w odpowiednią wiedzę można działać.

Wystarczy nabyć odpowiednie taśmy, dedykowane tapingowi. I następnie systematycznie ich używać.

Nakładamy je na oczyszczoną, suchą twarz (można również naklejać na skórę szyi). Przed przyklejaniem rozszerzamy skórę w palcach, lekko ją rozcieramy, wygładzamy ją, w zależności od miejsca aplikacji – lekko naciągamy.

Dla kobiet pracujących z domu możliwy jest taping w ciągu dnia. Większość kobiet jednak decyduje się na naklejanie specjalnych taśm na noc. Wystarczy nałożyć je na skórę wieczorem i zdjąć rano.

Najlepsze efekty przynosi face taping, gdy jego stosowanie łączy się z masażem twarzy.

Jakie taśmy wybrać?

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online znajdziemy wiele taśm do tapingu. Różnią się one kształtem, kolorem. O ile kształt ma znaczenie, o tyle kolor jest tylko dodatkiem „estetycznym”, nie ma on żadnego wpływu na działanie danej taśmy. Można go dobierać do swoich wymagań.

A Wy jak oceniacie taping? Stosujecie tę metodę?

 

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>