Główne menu

Inf. prasowa
Tenis ziemny – zdrowa rozrywka dla kobiet w każdym wieku

Tenis ziemny jest dość popularną dyscypliną sportową, ale w naszym kraju wciąż pozostaje niedoceniony. A szkoda, ponieważ gra w tenisa daje mnóstwo frajdy, pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i tak naprawdę sport ten można zacząć uprawiać w każdym wieku. Co nam daje gra w tenisa i jak zacząć treningi? Oto kilka najważniejszych wskazówek dla zupełnych amatorów.

Tenis ziemny – sport bez ograniczeń wiekowych

Tenis jest jedną z tych dyscyplin, która nie jest przeznaczona wyłącznie dla ludzi młodych. Grać mogą zarówno małe dzieci, jak i seniorzy umilający sobie czas wolny na emeryturze. Wystarczy znaleźć sobie partnera w podobnym wieku oraz dopasować szybkość i rytm gry do swoich możliwości. Oczywiście jedyną przeszkodą w oddawaniu się tej przyjemności mogą być przebyte przez nas choroby lub urazy. Dlatego jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy tenis nie zaszkodzi naszemu zdrowiu, skonsultujmy się ze specjalistą. Lekarz lub fizjoterapeuta najlepiej wiedzą jakiego typu wysiłek fizyczny będzie dla nas dobry.

Tenis ziemny dla zdrowia i poprawy kondycji

Podczas gry w tenisa pracuje całe nasze ciało. Angażujemy wówczas wszystkie partie mięśni, od ramion i klatki piersiowej, po mięśnie brzucha i ud. W zależności od intensywności treningu, w trakcie godzinnej gry możemy spalić nawet od 400 do 600 kalorii. Jest to zatem świetny sposób na wypracowanie sobie wymarzonej sylwetki.

Piękny wygląd dzięki grze w tenisa to jednak nie wszytko. Regularne treningi tego typu w głównej mierze pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Gra w tenisa między innymi zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia czy cukrzycę, ale także zwiększa wydolność płuc i wzmacnia naszą odporność na infekcje, a przy tym pomaga utrzymać dobrą kondycję ciała i opóźnia procesy starzenia się organizmu.

Tenis ziemny na lepszy humor

Gra w tenisa nie tylko poprawia kondycję naszego ciała, ale może również polepszyć nasze samopoczucie. Tak jak przy niemal każdej aktywności fizycznej, również w trakcie rozgrywki w tenisa, w naszym ciele wydzielana jest endorfina, czyli hormon szczęścia. Dodatkowo, wysiłek jaki wkładamy w grę jest w stanie doskonale wyładować stres i skutecznie oczyścić nasz umysł. Nie mówiąc już o tym, że treningi odbywamy zazwyczaj w gronie bliskich nam osób, takich jak przyjaciółki, siostra czy mama, dzięki którym mamy gwarancję, iż przebiegnie on w świetnej atmosferze.

Tenis ziemny nie jest drogi

Niestety nadal panuje przekonanie, że tenis to sport dla bogaczy. Jest to jednak tylko szkodliwy stereotyp, który skutecznie odstrasza od treningów wiele osób. Nie potrzebujemy przecież specjalnego stroju, wystarczą zwykłe ubrania i buty sportowe, a rakietkę i piłeczki możemy wypożyczyć. Koszt wynajęcia kortu, w zależności od lokalizacji, wynosi od 30 do 80 złotych. Choć warto pamiętać, że do dyspozycji mamy również orliki, z których można korzystać zupełnie bezpłatnie.

Tenis ziemny – przekonaj się, że warto!

Wystarczy spojrzeć na rozgrywki w tenisa, które są wciąż transmitowane przez kanały sportowe, takie jak Polsat Sport, aby przekonać się, że jest to naprawdę fascynujący i wciągający sport. Dlatego zamiast wciąż się zastanawiać nad tym, czy będzie to dla nas właściwa forma aktywności fizycznej, lepiej jest po prostu spróbować.

Niemal w każdy mieście istnieją korty tenisowe, które można wynająć na godziny. Zwykle udostępniają one także sprzęt do wypożyczenia, więc nie musimy od razu inwestować we własną rakietę i piłeczki. Jeśli wolimy próbować własnych sił pod okiem profesjonalisty, również nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze znalezieniem trenera. Wystarczy więc tylko chcieć, aby z przyjemnością oddawać się tej dyscyplinie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>