Główne menu

Top 5 znanych i lubianych polskich marek

Cudze chwalicie a swego nie znacie. To ciągle aktualne powiedzenie, które nabiera szczególnego znaczenia, gdy w grę wchodzi wydawanie pieniędzy. Znawcy mówią wprost i konkretnie – nie da się zbudować potęgi ekonomicznej państwa bez mądrych codziennych wyborów Polaków. O to chodzi, by kupować to, co polskie. To jedyna droga, żeby biznes w kraju kwitł, aby powstawały nowe miejsca pracy, a społeczeństwo polskie się bogaciło. Jak to zrobić? Znać i kupować polskie marki i mieć wiedzę, jak je rozpoznać.

Poniżej 5 znanych i lubianych polskich marek, które podbijają cały świat.

Polska marka: Inglot

Znana chyba wszystkim paniom. Kojarzona z ogromnymi stoiskami w galeriach lub całymi sklepami z kolorówką, czyli kosmetykami do makijażu – przede wszystkim cieniami do powiek,  bazami, pomadkami.

Inglot wyróżnia się ogromną liczby produktów i niezliczoną paletą dostępnych kolorów.W asortymencie nie brakuje prawdziwych perełek, wiele produktów uznawanych jest za hity od kilkunastu lat.

Szczególnie dobre opinie zbiera puder sypki Inglot, czy Inglot, Freedom System, czyli pojedyncze cienie do powiek, które można samodzielnie komponować w wybranych przez siebie paletkach.

Od 2006 polski producent oferuje swoje produkty na sześciu kontynentach, w ponad 770 lokalizacjach. Znany jest na całym świecie. A Wy, lubicie tę polską markę?

Polska marka: Wittchen

Znana i lubiana marka ekskluzywnej galanterii skórzanej. Założona w 1990 roku przez Jędrzeja Wittchena. Obecnie ma w ofercie torebki, torby podróżne, portfele, rękawiczki, szale, obuwie a nawet płaszcze czy kurtki. Niezmiennie znana jest z galanterii skórzanej, która uchodzi za wysokiej jakości i trwałą.

 

Wittchen oferuje cyklicznie atrakcyjne wyprzedaże, które pozwalają nabyć dobrej jakości skórzaną torebkę na lata w dobrej cenie.

Znacie Wittchen? Lubicie?

Polska marka – Kazar

Buty po 400-700 złotych? Takie oferuje Kazar, polski producent jakości premium, mający w asortymencie nie tylko obuwie, ale również torebki i galanterię skórzaną, którą można nabyć w niższych cenach podczas akcji wyprzedażowych i promocji.

Jak wygląda historia marki Kazar?

Wszystko zaczęło się od marzeń 23 latka Artura Kazienko, który otworzył hurtownię obuwia włoskiego. Dość szybko, bo w 1996 roku postawił na własną sieć sprzedaży. Pierwszy sklep Kazar powstał w Katowicach, później kolejne w galeriach handlowych.

W Polsce ze względu na wysokie ceny produktów popyt na asortyment Kazar jest ograniczony. Poza granicami kraju marka cieszy się dużą popularnością.

CCC: polska marka

CCC to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek obuwia. Dedykowana jest szerokiemu gronu odbiorców. Nie są to produkty premium, co decyduje o licznych sporach reklamacyjnych i nie zawsze pochlebnych opiniach. Niska cena produktów marki CCC pociąga za sobą również jakość przygotowaną z myślą o niezbyt wymagającym odbiorcy.

Początki marki sięgają lat 90-tych, kiedy pierwsze kroki CCC stawiało w Polkowicach. Dariusz Miłek zaczynał od sklepu, w którym obuwie było wrzucone luźno do koszy, dzięki temu uzyskiwało się wrażenie, że jest ono tanie, jak wspomina właściciel w jednym z wywiadów. Z początków działalności firmy znany jest slogan Cena Czyni Cuda. Obecnie salony CCC dostępne są właściwie w każdej sieci marketów w Polsce.

Mohito

Mohito to polska marka odzieżowa należąca do koncernu LPP S.A. z siedzibą w Gdańsku. Inne znane marki koncernu to: Reserved, House, Cropp i Sinsay.

Produkty Mohito dostępne są nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach –  między innymi: Czechach, Słowacji, Rosji, na Ukrainie, Węgrzech, Chorwacji, w Egipcie.

 

Lubicie Mohito? A może częściej robicie zakupy w Reserved czy Sinsay – również sklepach z polskimi produktami?

  11 komentarzy

 • Marta

  Ok. Nie wiedziałam, że to są polskie marki xD

 • Maja

  Sinsay jest polski? Aby na pewno?:) W każdym razie mam bardzo niefajne doświadczenia zakupowe w tym sklepie. Robiłam zakupy parokrotnie i tyleż samo razy przejechałam się na jakości. Mniej lub bardziej. Niestety. Chociaż ciuchy akurat są w moim guście, odpusciłam sobie wizyty w tym sklepie. Ale House, Reserved lubię, lubię 🙂

 • jotka

  Z wymiennych najczęściej kupuje w Reserved i Mohito, CCC to chyba sprzedaje różne marki, a reszta zbyt droga lub zbyt młodzieżowa dla mnie.

 • L.B.

  Marki Kazar nie kojarzyłam. Resztę znam, ale raczej tam nie kupuję, a jak już to raz na rok. Nie lubię łazić po galeriach handlowych, a tam się one znajdują. Co prawda CCC mam blisko, ale tam nie ma rozmiarów na mnie, jeśli chodzi o buty, więc też prawie tam nie zaglądam.

 • Zwykła Matka

  Nawet nie wiedziałąm, że pod Mohito sa inne marki 🙂

 • Dawid M : Zorganizowani

  Wittchen ma bardzo ładne produkty, ale nie sądziłem że jest polski 🙂

 • Iwona Turzańska

  Nawet nie wiedziałam, że to polskie marki! CCC uwielbiam:)

 • kasia

  Ja to bardzo lubię ubrania od REKLAMA. Jest to sklep internetowy, ale nie mam żadnych obaw że rzecz którą zamówię będzie niezgodna z opisem, składem czy że będzie zupełnie inaczej wyglądała niż na zdjęciu. Z każdej rzeczy od nich jestem bardzo zadowolona, a i mąż zawsze powtarza że świetnie wyglądam

 • Dalwi Szyje

  Wszystkie znam i wiedziałam, że to polskie marki! A co najlepsze bardzo je lubię i często w tych sklepach kupuję!

 • Greenelka

  Znam tylko Inglot:)

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>