Główne menu

Jak trwałe będzie małżeństwo? Wszystko zależy od tego, jak drogi był pierścionek zaręczynowy

Co prawda poniższe wyniki badań dotyczą rynku amerykańskiego, jednak są na tyle ciekawe, że zdecydowałam się Wam o nich napisać.

Diamenty najlepszym przyjacielem kobiety? Małżeństwo trwałe jak kamień, którego użyto do produkcji pierścionka?
Ostatnie badanie, które sprawdziły, jak mają się koszty ślubu do trwałości małżeństwa opublikowane przez Andrew M. Francis i Hugo M. Mialon, przynoszą ciekawe wnioski, które stanowią konkretny akt oskarżenia przeciwko firmom starającym się na siłę nakręcać biznes ślubny. I zarabiać na nim krocie!
Przeprowadzono ankiety wśród 3000 dorosłych Amerykanów, którzy byli żonaci.
Okazuje się, że mężczyźni, którzy wydali pomiędzy 2,000 a 4,000 dolarów na pierścionek zaręczynowy byli 1,3 razy bardziej narażeni na rozwód niż mężczyźni, którzy zmieścili się w przedziale od 500 do 2000$ (średnia).
Nie oznacza jednak to tego, że pierścionek zaręczynowy był i jest bez znaczenia. Okazuje się, że osoby wydające mniej niż 500 dolarów również były dużo bardziej narażone na rozwód.
Równie ciekawy wniosek otrzymano, gdy przeanalizowano koszty wesela. Okazuje się, że wydanie więcej niż 20 000 dolarów doprowadza do rozwodu 3,5 razy częściej niż w przypadku wesel, na które wydano między 5 000 dolarów a 10 000 dolarów  (średni koszt amerykańskiego wesela to prawie 30 000 dolarów według „The Knot”). Co jeszcze bardziej interesujące zapłacenie mnie niż 1000 dolarów za ślub jest najbardziej opłacalne, bo zwiększa trwałość małżeństwa.
Co z tego wynika?  Chyba to, że pierścionek ze średniej półki i dobre, a nie nazbyt wystawne wesele potwierdzają rozsądne podejście pary do związku. Umiar wygrywa i tym razem!
Ciekawe jak wyglądałyby powyższe liczby na polskim rynku…i czy wyniki amerykańskich badań są aktualne również na naszym podwórku?
źródło; today.com

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>