Główne menu

„Turystyczny poradnik medyczny”, czyli zapakuj pomoc do plecaka

Wybierając się  na wakacje, nie zakładamy z góry, że coś się nam przykrego wydarzy, często nie bierzemy pod uwagę choroby, wypadku, czy innej nieprzyjemnej sytuacji. To naturalne, nastawiamy się na wszystko to, co najlepsze. Chcemy odpocząć i cieszymy się perspektywą bycia panią własnego czasu. Mamy poczucie, że wszystko świetnie zaplanujemy, a okoliczności będą realizować wymarzony przez nas scenariusz. Wierzymy, że nic nam nie pokrzyżuje planów.

Coraz częściej podróżujemy dalej, odważniej, w egzotyczne wyprawy jedziemy całymi rodzinami, również z małymi dziećmi. Ta piękna tradycja z jednej strony daje nam wiele możliwości do wypoczynku, jednak z drugiej sprawia, że jesteśmy szczególnie narażeni na zagrożenia, których dotychczas, spędzając wakacje kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania, nie musieliśmy brać pod uwagę.

Janicki_okladkaNiestety zdarza się, że nawet najpiękniejsze wakacje może nam zakłócić biegunka, ból brzucha, choroba samochodowa, zachłyśnięcie czy też przykre w skutkach ukąszenie owada. Bywa, że dalekie podróże mszczą się zatruciami pokarmowymi, czy też nieostrożne przemierzanie morza czy oceanu kończy się poparzeniem skóry przez wodne stworzenia. I co wtedy? 

Wtedy trzeba działać, skutecznie i bez marnowania czasu na niepotrzebne wątpliwości. W takich sytuacjach warto mieć pod ręką prostą w formie publikację, która pozwoli nam odpowiednie zareagować – szybko odnaleźć interesujące hasło oraz postąpić w sposób najodpowiedniejszy do sytuacji – by zminimalizować przykre skutki wydarzenia, zadbać o bezpieczeństwo własne i najbliższych.

„Turystyczny poradnik medyczny” to bardzo przejrzysty poradnik zawierający ponad 400 stron. Mimo takiej objętości, jest wygodny w przeglądaniu i tak zaplanowany, że jego lektura pozwala szybko odnaleźć cenne w danej chwili informacje. Na rynku dostępne jest już drugie unowocześnione wydanie przygotowane przez profesora medycyny Kazimierza Janickiego z aktualizacjami dwóch polskich lekarzy. W publikacji autor wykorzystał swoje 40-letnie doświadczenie kliniczne i 20-letnie doświadczenie w pracy lekarza szeroko pojętej doraźnej pomocy medycznej.

Dzięki temu w książce znajdziemy najistotniejsze informacje z punktu widzenia pacjenta, które w trudnych życiowych sytuacjach, nie do przewidzenia, mogą być na wagę złota!

Polecam! Warto zabrać tę książkę w każdą podróż – długą i tę krótszą.

Książka wydana przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL, możesz zakupić tutaj : http://www.wydawnictwopzwl.pl/podreczniki-medyczne/dolegliwosci/prd,turystyczny-poradnik-medyczny,rid,254675.html

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>