Główne menu

Inf. prasowa
Twoje damskie spodnie dresowe straciły kształt? Zobacz, dlaczego

Spodnie dresowe damskie wykonane są z elastycznego materiału, który ma zapewniać komfort i wygodę noszenia. Taki rodzaj materiału jest często podatny na zniszczenia. Zastanawiasz się, dlaczego twoje ulubione dopasowane damskie spodnie dresowe straciły kształt? Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego tak się stało i czy jest szansa na powrót do ich pierwotnego wyglądu.

Dlaczego twoje ulubione spodnie dresowe się skurczyły?

Każdej z nas przydarzyło się wyciągnąć z prania jakieś ubranie, które w trakcie skurczyło się do zaskakujących rozmiarów. Dlaczego? Zapewne temperatura, w której prały się ubrania, nie została dopasowana do rodzaju tkaniny. Niektóre materiały można prać jedynie w niskich temperaturach. Zbyt wysokie temperatury powodują kurczenie się części materiałów. Producent twoich ulubionych spodni dresowych damskich, joggerów czy jeansów umieszcza na metkach szczegółowe informacje dotyczące produktu. Wśród nich jest m.in. informacja o dopuszczalnej temperaturze, w jakiej powinnaś je prać. Staraj się sprawdzać te informacje, aby zapobiec utracie kształtu swoich ulubionych spodni. Co jednak w przypadku niedopatrzenia? Czy jest szansa na uratowanie ulubionego kompletu dresowego damskiego?

Granatowe spodnie dresowe damskie

Jak rozciągnąć spodnie dresowe?

Przez pośpiech zniszczyłaś swój ulubiony damski komplet dresowy i jedyne, co ci pozostało, to się go pozbyć? Nie wszystko jest jeszcze stracone – zaraz dowiesz się, jak rozciągnąć spodnie dresowe. Damskie spodnie dresowe joggery czy spodnie dresowe z wysokim stanem często wykonane są z elastycznego materiału. Jeśli kupujesz online, zawsze sprawdzaj informacje o procentowej zawartości tkanin jeszcze przed włożeniem produktu do wirtualnego koszyka. Takie informacje znajdziesz np. na stronie denley.pl. Jeśli twój dres jest rozciągliwy, prawdopodobnie w jego składzie znajduje się elastan. Im więcej elastanu, tym bardziej ubranie jest rozciągliwe. Istnieje więc szansa, że uda ci się przywrócić ich dawną formę. Spróbuj je po prostu na siebie założyć. Temperatura twojego ciała i napięcie spowodują, że materiał będzie w stanie rozciągnąć się do zadowalających rozmiarów. Oczywiście nie jest to możliwe w przypadku każdej tkaniny. Jeśli ubranie ekstremalnie się skurczyło, szanse na jego rozciągnięcie są małe. Warto jednak próbować, tym bardziej, jeśli to twoja ulubiona para dresów.

Jeśli zabieg rozciągania spodni dresowych damskich się nie powiódł, to podczas następnych zakupów pamiętaj, by kupić spodnie lepszej jakości, które będą uszyte z materiału z domieszką elastanu.

Czerwone spodnie dresowe damskie

Dlaczego spodnie dresowe się rozciągają?

Przyczyn rozciągania się ubrań jest wiele. Od ich zużycia, aż po błędy, które często nieświadomie popełniamy przy robieniu prania. Jednym z głównych grzechów, który niszczy nasze dopasowane damskie spodnie dresowe, jest zbyt duża ilość płynu do zmiękczania tkanin, niedokładne odwirowywanie lub nawet suszenie ich na sznurkach. Ulubione damskie komplety dresowe niszczą się, kiedy często po nie sięgamy. Jest to naturalny efekt zużywania się materiału, na który mamy niewielki wpływ. Co w pozostałych przypadkach? Czy jest szansa na kurczenie ubrań, które w wyniku naszych łazienkowych eksperymentów straciły swój dawny kształt?

Jak uratować rozciągnięte ubrania?

Istnieją dwie metody, które pozwolą twoim damskim spodniom dresowym z wysokim stanem wrócić do dawnego kształtu.

  1. Akcja-reakcja

Kiedy wyciągniesz spodnie dresowe z pralki i zauważysz, że mocno się rozciągnęły, działaj natychmiastowo. Rozłóż ubranie na płaskiej powierzchni i za pomocą żelazka przeprasuj dresy na całej długości. Możesz również użyć suszarki do włosów. Włącz ciepły nadmuch i skieruj suszarkę na dresy.

  1. W gorącej wodzie kąpany

Sposobem na uratowanie rozciągniętych spodni dresowych, będzie ponowne ich wypranie w wysokiej temperaturze. Możesz wyprać je nawet w temperaturze 90 stopni. Tak wysoka temperatura sprawia, że większość materiałów kurczy się, nawet o kilka rozmiarów.

Szare spodnie dresowe damskie

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>