Główne menu

Po TYM poznasz, że budujesz związek z psychopatą

Życie byłoby prostsze, gdyby psychopata posiadał charakterystyczne znamię łatwe do odczytania dla każdej osoby. Niestety tak nie jest. Psychopaci to często przystojni, czarujący mężczyźni, którzy wzbudzają zainteresowanie wśród kobiet. Mogą być świetnie wykształceni, mili i uważni, często są cierpliwymi słuchaczami i wzbudzają zaufanie. Kobiety chętnie chodzą z nimi na randki, szybko się zakochują i maksymalnie angażują. Skoro trafia się na ideały nic dziwnego! Dopiero po czasie alarmowane przez otoczenie w końcu zaczynają zauważać niepokojące symptomy i stawiają sobie trudne pytanie, czy tak właśnie wygląda związek z psychopatą? W co ja się do chol….wpakowałam?

Kim jest psychopata?

Psychopata zewnętrznie niczym nie różni się od zwykłego człowieka. Jego wygląd ani zachowanie na początku znajomości rzadko wzbudzają wątpliwości. Z tego powodu niezwykle trudno zorientować się, że coś jest nie tak. Dopiero gdy relacja staje się poważniejsza i nabiera głębi, mogą pojawić się sygnały ostrzegawcze.

Szacuje się, że w społeczeństwie około 0,2% do 3,3% osób to psychopaci, czyli osoby antyspołeczne, niezdolne do empatii, nieodczuwające poczucia winy, nieliczące się z odczuciami innych. Wśród psychopatów są głównie mężczyźni, często świadomi swojego problemu i z wyrachowaniem wykorzystujący swoje ofiary, na które najczęściej wybierają osoby z niskim poczuciem wartości, zagubione, zranione w poprzednich związkach i z depresją. Takie są łatwym celem.

związek z psychopatą

Skąd się to bierze?

Psychiatria nie zna jeszcze odpowiedzi na pytanie, skąd się biorą psychopaci. Przyczyn powstania tego typu zaburzeń osobowości szuka się w trudnym dzieciństwie, braku miłości oraz w niestworzeniu prawidłowego wzorca przywiązania do rodziców. Przyczyną powstania zaburzenia mogą być nieprawidłowości w rozwoju ośrodków w mózgu odpowiedzialnych za emocje.

Jak wygląda związek z psychopatą? Sygnały ostrzegawcze

 1. Psychopata ma sadystyczną naturę. Jest to osoba, która lubi zadawać innym ból i czerpie z tego przyjemność. Cieszy się, gdy może kogoś zniszczyć, gdy dzień po dniu widzi, jak bliska osoba stacza się w dół.
 2. Jest mistrzem wywierania pozytywnego wrażenia – umie oczarować otoczenia. Potrafi tak się zaprezentować, by błyskawicznie wzbudzić podziw. Umie udawać uczucia, jednak nigdy ich nie przeżywa tak, jak normalni ludzie. Dość szybko ujawnia swoje prawdziwe oblicze, wpada w szał, dostaje ataku furii, by szybko się tłumaczyć zmęczeniem, stresem i znowu mydlić oczy innym.
 3. Doskonale umie uwodzić i zaciągać do łóżka. Dla psychopaty seks to sposób do osiągnięcia zamierzonego celu, rozładowanie nadmiernej energii, a nie intymne przeżycie. Zaciągając kobietę do łóżka, prowadzi wyrachowaną grę, na przykład dobierając się do jej konta bankowego. Ma poczucie władzy i nią się kieruje, owijając sobie kobietę wokół palca. Wykorzystuje seks jako sposób do uzależnienia wybranki od siebie. Może być mistrzem tajnik alkowy wszystko po to, by nakłonić kobietę, by zrobiła dokładnie to, czego on pragnie. Najczęściej tworzy krótkie związki, wikła się w gorące chwilowe romanse, buduje burzliwe małżeństwa.
 4. Psychopata tkwi w przeszłości. Nie planuje przyszłości, nie myśli o tym, co będzie jutro, gdzie wyjść, jak zaplanować wakacje, te sprawy zostawia innym. Również teraźniejszość jest dla niego pułapką, cały czas nawiązuje do tego, co było. Żyje przeszłością, ciągłe powraca do wydarzeń, które zatruły mu życie.
 5. Psychopata ma poczucie, że jest pępkiem świata. Psychopata jest niezwykle pewny siebie. Nic nie jest w stanie zachwiać jego pewności o własnej wyższości. Nie ma wątpliwości co do tego, że jest najlepszy, sądzi, że jest najważniejszy, dlatego w związku to Ty musisz się dostosować, Ty musisz zmienić swoje plany i postępować tak, by pępek świata był zadowolony. Psychopata innych traktuje przedmiotowo, najczęściej wykorzystując każdą relację do swoich celów. Pasożytuje na innych, gdy osiągnie to, na czym jemu zależy, porzuca swoją ofiarę bez wyrzutów sumienia, szukając kolejnej.
 6. Kłamie jak z nut. Nie widzi w kłamstwach niczego złego. Gdy jego blef wychodzi na jaw, na gorąco wymyśla kolejną bajeczkę, która ma usprawiedliwić jego poprzednie słowa. Często jest bardzo przekonujący!
 7. Jest zdania, że normy i zasady go nie dotyczą. Psychopata jest zdania, że zasady są po to, by je łamać. Ma poczucie, że jego zachowanie jest usprawiedliwione i nigdy nie wyjdzie na jaw.
 8. Brak poczucia winy. Jeśli budujesz związek z psychopatą, możesz być pewna, że to Ty zawsze będziesz winna. Cokolwiek on zrobi niestosownego, to nie jego wina. Przecież został sprowokowany przez Ciebie lub niekorzystne warunki zewnętrzne.
 9. Zaprzecza sobie nawet w jednej wypowiedzi. Kieruje się pokrętną logiką, tłumacząc swoje zachowanie w taki sposób, że teoretycznie wydaje się to logiczne, ale wystarczy chwilę się zastanowić, by szybko odkryć pokrętność tej logiki.
 10. Jest mistrzem manipulacji, czyli wywierania na innych wpływu w taki sposób, by jego ofiara nie miała świadomości jego zabiegów. Psychopata czerpie radość ze skłócania ludzi, jest szczęśliwy, gdy jego wybranka przestaje dogadywać się z rodziną czy znajomymi, gdy staje się zagubiona i pozostawiona sama sobie. Z dnia na dzień izoluje kobietę od innych.
 11. Psychopata nie potrafi płakać. Nie jest zdolny do empatii. To jedna z cech rozpoznawczych. Jednak uwaga, na wymuszone, fałszywe łzy!

Osoba tkwiąca w związku z psychopatą zazwyczaj długo nie potrafi obiektywnie stwierdzić, że wpadła w kłopoty. Rodzina, znajomi i przyjaciele mogą alarmować ją, że coś jest nie w porządku, niestety często pozostaje tak bardzo zmanipulowana przez psychopatę -partnera, że nie wierzy w to, co słyszy i widzi. Proces uzdrawiania jest niestety zazwyczaj długi i bolesny.

  53 komentarze

 • jotka

  Na szczęście chyba nie trafiłam i oby tak zostało! Chociaż…ale o zmarłych tylko dobrze lub wcale!

 • Iwona

  Witam,
  niestety byłam z facetem, który miał bardzo dużo cech psychopaty. Ja również o tym pisałam, bo to jest szalenie niebezpieczne!
  Bardzo dobry artykuł, oto co mi się udało napisać: https://iwonaturzanska.pl/category/psychopatia/

  • janusz

   Trafiłem na taką kobietę psychopatkę. Njgorsze jest to, że piękna kobieta z ciepłym delikatnym głosem i wiecznym optymistyczny uśmiechem. Nie do wykrycia manipulantka – człowiek jest absolutnie bez szans. A ona w białych rękawiczkach niszczy jedną ofiarę po drugiej jak modliszka.
   Mimo że leczę się już 3 lata po tym, to dalej walczę z samym sobą o odzyskanie rownowagi psychicznej…połamane życie i tyle.

   • Marcin

    Też jestem po takim związku. Po 11 latach w tym 7 małżeństwa trafiłem do szpitala z epizodem depresyjnym. Zdrady, manipulacja, kłamstwa, przemoc psychiczna. Moje poczucie własnej wartości przestało istnieć. Zostałem zdeptany emocjonalnie, zdewaluowany i porzucony dla kolejnego kochanka. A cały proces uwodzenia i zawladniecia kolejną ofiara rozpoczął się na nowo. Lecze się już prawie 3 lata. Od 5 miesięcy nie mam kontaktu poza smsami z byłą żoną A mimo to czuje olbrzymi strach przed nią. To co tacy ludzie robią z innymi jest przerażające. Nie wiem kiedy dojdę do równowagi ale czas ten będzie zapewne liczony w latach.

    • Renata

     To jest prawda, już 3 lata po rozwodzie, i nadal dzwoni, gdzie jestem i co robię. Chcę mnie mieć dalej na sznurku, abym z nikim się nie spotykała. W czasie trwania związku odsuwał mnie od mojej rodziny, wpadał w furję, codziennie pił alkohol, kopał mnie po nogach. Stłukł mi 2 razy okulary, zwalił dwa razy z fotela. Po drugim razie wylądowałam w szpitalu z przesuniętym dyskiem, trafiłam też do szpitala psychiatrycznego, miałam zwidy, troszkę odpoczęłam i znowu wróciłam do dzieci, za jakiś czas wyjechałam do sanatorium odpoczełam i znowu wróciłam do domu do dzieci. I tak męczyłam swoją psychikę 20 lat. Całe szczęście poznałam przystojnego wojskowego który nosił mnie na rękach, kupował róże. Złożyłam pozew o rozwód drugi raz, ale już nie wycofałam. Niestety mój wybawiciel umarł na raka, jestem obecnie sama. Ale muszę się leczyć z lęku przed nim, może dam radę. Wszystko co jest opisane w tym artykule to jest prawda. Na początku znajomości poszedł do sklepu i ukradł konserwę. Ale cóż człowiek był młody zakochany z klapkami na oczach. Kochani proszę was bądźcie czujni

   • Marzena

    Rozumiem i współczuję,ja jestem po dwóch terapiach ale do dzisiaj trwa moja praca nad sobą…niestety widuję mojego byłego męża bo mamy dzieci,ale nie wchodzę w rozmowy z nim poza zwyczajnym „Cześć ” i ewentualnymi sprawami dotyczącymi dzieci…bo nas i naszych spraw już od dawna nie ma…pozostały jedynie głębokie rany..Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

 • Dorota

  Wszystko co jest napisane powyżej jest przerażającą prawdą,wiem co mówie.Bardzo ciężko jest wyjść z tak toksycznego zwiazku,mi na szczęście sie udało.

  • Karolina

   Moje pierwsze małżeństwo okazało się związkiem z psychopatą 🙁 dopiero wyjazd na pół roku z dala od niego i otoczenie się innymi ludźmi pozwoliło mi to zobaczyć. Zebrałam się i doprowadziłam do rozwodu, ale nawet po tym próbował mnie kontrolować. Na moje szczęście dzięki pomocy przyjaznych mi ludzi miałam siłę się oprzeć i nie dałam się znów wciągnąć w jego gry.

 • oko

  Czytając takie notki czuję się przygnębiony płcią. Aż strach się odezwać, bo zaraz ciężkie działa wytoczą i zaszufladkują mnie w zestaw definicji, a pozytywne tam jakoś trudno dostrzec. Tak źle jest? Każdej pani? Na usta się wręcz ciśnie, żeby świat przekroić i uniezależnić – jak z toaletami – panie na lewo, a panowie na prawo… nie wiem, czy to szczęśliwe rozwiązanie.

 • Elisabeth

  mam podobne odczucia. też się czuję przygnębiona płcią….ciągłe nieporozumienia…co się powie to źle…
  niedostrzeganie przyczyn, czemu ktoś coś powiedział….
  mimo to rozwiązanie z podziałem nie wydaje się udane…

 • Halcia

  Żyję z takim facetem i nie potrafię się z niego wyrwać, po 23 latach cierpień i upokorzen znalazłem siłę i odeszłam na 7 miesięcy, zrobiłam zawód który pozwolił mi na samodzielne życie, rozwiodlam się, ale wróciłam z powrotem, nikt nie rozumiał mojej decyzji, nawet córki przez pewien czas nie rozmawiały że mną, do dzisiaj nie wiem dlaczego to zrobiłam, teraz już nie mam siły żeby odejść, czuję że staczam się coraz bardziej

  • Madziorex

   Helcia,
   Jesteś początkiem do każdego celu! Od Ciebie to zależy i to Ty musisz podjąć działania. Trzymam za Ciebie kciuki 🙂

   • Marta

    Halcia rozumiem Cię doskonale,bo sama tkwię w takim związku już 40 lat.Najpierw były dzieci,które kochały ojca,potem ja miałam coraz mniej siły aby odejść,wkońcu uznałam,że już za późno.Mòj oprawca nie stał się lepszy,nawet nie wyobrażasz sobie,co on w życiu wymyślał aby mnie upokorzyć.Kiedy dzieci wybyły z domu myślałam,że umrę ze zgryzoty,czas mi się dłużył,choć pracy miałam aż za dużo.W końcu pomyślałam,że nigdzie uciekać nie będę ze swojego domu.W wielu kwestiach sprawę postawiłam jasno.Zauważyłam,że nawet jego rodzina traktuje mnie lepiej,ale nie raz musiałam się postawić i to ostro.W domu żyjemy razem,ale osobno.On na górze,ja na dole.Odzywamy się do siebie-ja nigdy z nikim się nie gniewałam,więc i z nim nie potrałię.Wiem,że psioczy na mnie gdzie się da,ale mało mnie to obchodzi.Kochana musisz się wzmocnić psychicznie,głowa do gôry.Spróbuj zbudować obok siebie taką ścianę,od której będą odbijać się jego krzyki czy wyzwiska.Nie wdawaj się w kłutnie,zobaczysz poczujesz się lepsza,silniejsza.Tylko nigdy nie myśl,że nie potrafisz,że nie wytrzymaszMusisz być zadowolona z siebie,wtedy będziesz budzić się wesoła,a to będzie znaczyło,że jest dobrze z głową.Walcz,a umocnisz się.Ja mam 63 lata,sama wyszłam na prostą.Jestem z siebie dumna,bo osiągnęłam komfort psychiczny.A on jak wpada w furię to wydajè się takim małym,śmiesznym człowieczkiem.Tylko jedno pytanie ciągle powraca:jakim cudem mogłam związać się z takim człowiekiem?

   • Maria

    Ja tez związałam się stała oso niby świata za mną nie nie widzi ale za wszystkie jego winy obwinia mnie niedaje już rady psychika mi siada osaczył mnie do tego cpa pije obiecuje poprawę ale to już trwa kupę lat

   • Hatorowa:)

    Nawet krótki związek z psychopata (wg jego terminologii: epizod, który nie wyszedl), a w rzeczywistoci: manipulacja, dyktatura w białych rękawiczkach, przedmiotowe traktowanie, itd, itp jest traumatycznym doświadczeniem. A to jak kończy psychopata to już majstersztyk skur
    3 kropki.
    Są to dość często osoby na wysokich stanowiskach, budujące pozornie kryształowe wizerunki, uchodzace za dobre. Niewiarygodne, jak ludzie potrafia manipulowac i jak okrutni bywają
    Żadnych wyrzutów sumienia, zasad, krzywdza bezkarnie wiele osób i jeszcze sami czuja się „rozczarowani”. Zero zer

  • Iwona

   Witaj Halcia ja tkwiłam w takim związku 25 lat , od stycznia to on podjął decyzje o rozwodzie. Przez polowe życia marzyłam o tym żeby dał mi spokój i odszedł. Odszedłeś gdy zachorowałam na depresje wykończona ciągła kontrola , obwinianiem za wszystko , poniżaniem .
   Powinnam być zadowolona i ja nie potrafię się cieszyć , czuje smutek , tęsknotę i nie daje sobie rady. Co spowodowało ze po rozwodzie wróciłaś do niego . Boję się tego ze postąpiłabym tak samo pozdrawiam

   • Marcin

    Proszę tego nie robić. Pierwsza zasada uwolnienia się od psychopaty: zero kontaktu. Im dłużej tym lepiej. To jest jak detoks po uzależnieniu. Bo tak to wygląda. Ofiara psychopaty jest uzależniona. Daje z siebie wszystko w nadzieji, że dostanie coś w zamian. Ale tak się nigdy nie wydarzy. Trzeba zrozumieć , że jest się uzależnionym od psychopaty. Dlatego tak ciężko odejść. Nawet jak psychopata nas porzucić sam to naturalnie dalej do niego lgniemy. Ale on z tego zrobi sobie tylko pożywkę dla swojej statystycznej przyjemności. Oto porzucilem swoją ofiarę A ona nadal się płaszczy. Mam jad nią władze absolutną. Widziałem tą satysfakcję, statystyczna przyjemność w oczach mojej żony kiedy na kolanach ja blagalem żeby do mnie wrocila po odkryciu jej zdrad z kolegami z pracy. Sięgnąłem wtedy dna. A to była jej chwila triumfu nade mną.

  • Ola

   Jałcie doskonale Cię rozumiem. Sama wracałam do takiego faceta. Prosił, błagał, płakał i przepraszał. Zawsze wracałam. Taki człowiek jest doskonałym manipulatorem. Wtedy wydawało mi się, że bez niego zginę, że jestem nikim. Tak mi wpoił do głowy. Tylko psycholog i terapia pomogły mi wstać na nogi i odbudować poczucie własnej wartości. I odeszłam na zawsze po 13 latach.

  • Asia

   Tak, ja drugi miesiąc żyje bez niego, dzieci wydobrzały, a ja najchętniej poczołgałabym się pod jego drzwi. Ale może właśnie to jest ten jedyny raz kiedy mam jedyną szansę na odzyskanie życia.

 • Dorota

  Powtorze za Dorota, moja imienniczka. To prawda. Sama tez wplatalam sie w dziwny uklad z psychopata. Doslownie ucieklam w ostatniej chwili. Przezylam koszmar. Powoli od nowa skladam swoje zycie, kawalek po kawalku. Nikomu nie zycze podobnych przezyc. Jesli intuicja podpowiada Wam, ze cos nie jest w porzadku, to nog za pas! Nie ma na co czekac. Im glebiej w las tym wyzsze drzewa. Obecnie, jak troche ochlonela, zdalam sobie sprawe, ze nie zmnienisz psychopaty, choc by nie wiem co sie robilo. Jest to przykre, ale taka jest prawda. Jedynm wyjsciem z sytuacji jest, jak wspomnialam opuszczenie takiej osoby i zapomnienie o jej istnieniu.

 • Kaja

  Doskonale znam ten problem. Jednak trudno to wszystko pojąć, jeśli nie doświadczy się tego na własnej skórze.
  Mimo wszystko nie życzę nawet tym którzy chcieliby tęgi dotknąć w ramach ciekawosci. Nawet nie zorientujecie się, kiedy wpadliście. Potem ciężko się uwolnić – emocjonalnie i finansowo.

 • Kaja

  Dodam że ofiar nie brakuje. Jeśli są takie osoby, a szczególnie kobiety które nie zignorowały sygnałów, ktore gdzieś czuły intuicyjnie że jest coś nie tak i dały radę nie wejść w relację – podziwiam i gratuluję. Ja czułam sygnały, ale cała otoczka jest tak silna, że w pewnym momencie sama w to weszłam. Teraz konsekwencje będę spijać przez lata. Ociupinę łatwiej, bo wiem z kim „tańczę” i znam każdy krok. To nie znaczy , że jestem bezpieczna. Wierzę w to , że ostatecznie wyjdę obronną ręką. Modlę się o to codziennie.

 • Katarzyna

  Przeżyłam z takim psycholem 20 lat zmanipulował mnie totalnie dla mnie jego zdrada odkryta przeze mnie była bodżcem aby wreszcie odejść. Paradoksalnie wszystkim jego kochanków jestem wdzięczna. Mam rozwód z jego winy po długim czasie i apelacji żadna to satysfakcja ale nie będzie mógł zadać ode mnie alimentów A zrobiłby to na 100%. Jest to osoba niebezpieczna niszczy wszystkich swoje dzieci także…współczuję jego nowej kobiecie i ile taką znajdzie i wszystkim którzy mają z nim kontakt np współpracownikom…takiego lenia wykorzystywacza i pasożyta że świecą szukać.

 • Gamoń 5467

  Właśnie 'lecze się ' po takim związku z psychopata.. to niesamowicie trudne. To przerażające jak taka osoba potrafi uzależnić drugiego człowieka..

 • Gosia

  Chciałabym porozmawiać z kobietą która jest lub była w takim związku. Potrzebuje poradzić się. Proszę o kontakt gosianutella@gmail.com

 • kinia

  Na samym początku jeśli intuicja podpowiada że coś w oczach i uśmiechu jest nie tak to nie stykać się z nim. Najczęściej uśmiech nie wygląda tak szczerze tylko jest taki lekko szyderczy albo z pogardą i nie pasuje do wyrazu oczu. Nie słuchać tylko odczuć czy jest człowiek ok. Mówi i naśladuje uczucia ofiary. Potrafi udawać wygląd pokrzywdzonego i każde inne uczucie. Mnie tak złapał. Myśli logicznie. Mówi no to uspokój się i powiedz mi o co chodzi bo ja nie wiem co czujesz. Nie odczytuje niewerbalnych skomplikowanych przekazów.

 • zenon

  Moja żona odeszła z takim człowiekiem pół roku temu. Już jej współczuję. Jest z nim w czwartym miesiącu ciąży. On ma trójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa i o nie nie dba.

 • Lilka

  Byłam w takim związku, niestety tak jak większość pisze to jest bardzo trudna sprawa,ja nie potrafiłam odejść od niego,bo go bardzo kochałam a zarazem bardzo się go bałam,niewiem co gorsze,od roku on jest w więzieniu,ja jestem w innym związku,mamy plany na naszą przyszłość,ale szczerze to bardzo często wracam do tego co było i się boje ze jak on wyjdzie to się u nas pojawi i że będzie chciał wymodz na mnie zebym do niego wróciła,bo ponoć jestem jego miłością życia….a ja nie wiem jak bardzo jestem silna żeby mu się przeciwstawić….lilka

 • Georgia

  Byłam 7 lat w związku z psychopatą, który dodatkowo mnie bił. Weszłam w ten związek jak księżniczka, wyszłam ledwo dysząc. Odeszłam trzy lata temu, do tej pory się podnoszę.

 • Teresa

  Parę lat temu wyszłam z tego koszmaru. Tacy ludzie dosłownie uzależniają od siebie i tych swoich jazd, nieprzewidywalności, kłamstw i zdrad. Pod koniec tego związku juz nie byłam sobą tylko strzępem człowieka. Długo mi zajęło dojście do siebie. Chodziłam na terapię i czytałam na ten temat. Ksiązki mi bardzo pomogły. Polecam „Wilka w owczej skórze” Georga Simona i „Moje dwie głowy” Mai Friedrich. I koniecznie terapię.

 • Magda

  Jestem matką rocznego dziecka. Kłótnie u nas zaczęły sie od ciazy. Np. Jadac do szpitala z bólem kazal mi sie zapytac czy przyjmą mnie do psychiatryka. Jak spóźniłam się do domu 15 minut, usłyszałam gdzie bylas komu loda robilas. Inny tekst: chcesz samochód to kup sobie adekwatny do zarobkow. Poszłam do poradni (po rozmowach z kolezanka, rodzina) psychiatrycznej dowiedziec sie czy ze mna wszystko ok… Na ostatniej wizycie, dopiero 3, lekarka powiedziala: prosze sie ewakuowac od niego. Straciłam prace po macierzynskim jestem na utrzymaniu meza. Dodam przystojny, inteligentny robi doktorat… Jak mam sobie poradzic… sama z dzieckiem..

 • Juliusz

  A ja byłem kilka lat Z taka kobieta…

 • Juliusz

  A ja byłem kilka lat Z taka kobietą…Ale jakoś sie polapalem

 • Ania

  Bylam w zwizku z psychopata, i udalo mi sie z niego wyjsc. Podnosze sie od roku… nie wiem ile to jeszcze potrwa… mam nadzieje ze nigdy wiecej go nie zobacze.. po trzech miesicach od zerwania naszych zareczyn ozenil sie z kim innym.. wspolczuje tej kobiecie..nie wie jeszcze co ja w zyciu czeka… polecam ksizke uwolnij-sie-od-psychopaty-jak-odzyskac-siebie-po-toksycznym-zwiazku

 • Kasia

  Ignorowalam swoja intuicje, dalam sie oczarowac psychopacie. Po 15 latach zwiazku odeszlam. Papiery rozwodowe zlozyl on i twierdzil, ze to on chce rozwodu. Jestesmy juz 3,5 roku od rozstania. On ma nowa partnerke i dziecko z nia. A ja go przylapuje w krzakach pod moim domem. Szpieguje mnie, potrafi wysylac 20 sms lub maili tygodniowo, probuje mi zniszczyc reputacje i nerwy. Dopiero 3 lata po rozwodzie, czyli okolo pol roku temu zorientowalam sie, ze jest psychopata. Juz wiem, jak z nim postepowac, ale boje sie, ze nie zostawi mnie nigdy w spokoju.

 • Agnieszka

  Hej, również byłam w związku z psychopata… w lipcu miną 4 lata jak od niego odeszlam. Przeszłam piekło… nie życzę nikomu tego, co przeżyłam. Czasem sni mi się, ze wróciłam do niego… po przebudzeniu jestem szczęśliwa, ze to był tylko sen. Rodzina mnie nie rozumie… często mi wypominaja ze dlaczego z nim byłam, dlaczego nie odeszlam. Mam trochę żal do nich ze mnie nie wspierają, ale wiem że zrozumie mnie tylko osoba, która przeżyła coś takiego.

 • Marta

  Hej. Trafilwm na str przypadkiem. Mam 34 lata i przez ostatnie 9 lat schodzialam i rozchodzilam sie z psychopata. Podejrzenia mialam, ale mial przeciez tyle zalet… . Od kiedy go poznalam rowniez zaczely sie dziac dziwne sytuacje wokol mojego domu, ktore bagatelizowalam z poczatku. Jakby ktos sie krecil… . W ubieglym roku sytuacja eskalowala. I ja i sasiedzi mielsimy pewnosc, ze ktos mnie straszy i gnebi. Sytuacja ustala w sierpniu. W listopadzie skontaktowal sie moj ex-psychopata. Znowu manipulacje. Obwinianie mnie o wszystko itp. W marcu dotarlo do mnie, ze to chyba on mnie nachodzil. Moj tata sie z nim skontaktowal. Potem on ze mna. Oczywiscie uwoerzylam, ze to nie on. Znowu spotkalismy sie kilka razy. Zauwazylam, ze sie go boje. On to wyczul. Bylo znecanie psychiczne i wszelkoe watpliwosci co do tego, ze to on mnie nachodzil, ulotnily sie. Sprawa jeet swieza, a ja wiem, ze on jest nieobliczalny i boje sie o nawet moje zycie. Na policje nie mam co liczyc. Jezeli ktos chcialby mi cos poradzic, porozmawiac to tokarskamj@gmail.com

 • Karolina

  Moje pierwsze małżeństwo okazało się związkiem z psychopatą 🙁 dopiero wyjazd na pół roku z dala od niego i otoczenie się innymi ludźmi pozwoliło mi to zobaczyć. Zebrałam się i doprowadziłam do rozwodu, ale nawet po tym próbował mnie kontrolować. Na moje szczęście dzięki pomocy przyjaznych mi ludzi miałam siłę się oprzeć i nie dałam się znów wciągnąć w jego gry.

 • Delivery

  Znam takiego gościa! Jego żona jest o krok od śmierci głodowej lub szpitala psychiatrycznego, syn ma ataki paniki i problemy psychiczne a sam koleś doprowadza do wielu dramatów ludzkich. Co gorsze jest wciąż nauczycielem historii w Częstochowskim liceum im. Romualda Traugutta, typuje słabe psychicznie uczennice i niszczy im życia podsuwając różne dziwne życiowe wybory zaraz po tym jak opuszczają szkołę, kilka z nich za jego namowami zaczęło sprzedawać się za pieniądze lub dach nad głową bo im wmówił, że nic lepszego nie może ich spotkać. On im czasami podsuwa klientów. Cholera wie czy ma z tego tylko satysfakcję czy też jakoś na tym zarabia. Mnie też próbował, nawet przez chwilę w to wierzylam. On zawsze udaje znerwicowanego biedaka z ciężką przeszłością i złą żoną co to żyć mu nie daje 🙁 widuje go z różnymi kobietami, nie rozumiałam o co chodzi ale teraz już jasne. Gdzieś to można jakoś zgłosić anonimowo? Wiem, że ciągle działa i złamie jeszcze niejedno życie ale nie mam siły się z tym mierzyć przed policją, wstydzę się bardzo i boję tego co mi może zrobić :/

 • Bogusława

  Nisestety …Ja tez .żyłam 15 lat w takim związku.niestety nikt nie widzi powodów ze było mi źle..mój ,,pan „jest słodki uroczy zawsze uśmiechnięty i wesoły.A w domu potrafi zgotowac prawdziwe pieklo….wystrzegajcie sie dziewczyny.wystarczy zrobic cos wbrew jego woli i odkrywa się prawdziwe oblicze.obecnie jstem w trakcie rozwodu.mną już nie jest w stanie manipulować.Ale bardzo skutecznie manipuluje dziećmi robiąc mi tym na złość….taki człowiek nie cofnie się przed niczym.

 • karina

  Bardzo dobrze napisane . Pasuje w 100% . Niestety byłam z psychopata 12 lat . Do dziś czuje skutki tej relacji , a już 9 lat jestem sama .

  • Iwona

   Przeraża mnie to co czytam jestem w trakcie rozwodu i nie wyobrażam sobie sytuacji żebym czuła jego obecność przez kolejne 9 lat

 • T

  Ja zyje juz 12 lat z psychopata i mysle sobie ile jeszcze zniose i wytrzymam. Ten czlowiek nie zna umiaru wyrzywa sie na nawet przy dziecku. Wedlug niego jestem zerem nikim i najlepiej jakbym robila wszystko co on kaze i cicho siedziala. Takiej osoby w zyciu nie znalam. Ale jak zapytasz sie kogos z jego kolegow czy kolezanek jakim jest czlowiekiem to tak jakby mowili o dwoch innych osobach. Corka jest jeszcza mala i widze ze go kocha wiec wole znosic to jeszcze

 • buahahhahhaa

  Bzdury że ręce opadają. Żeby manipulować inną osobą trzeba mieć bardzo rozwiniętą empatię. Nie wierzę w istnienie psychopatów. Wierzę natomiast w parę egoistów i brak dialogu. Ostrzegam wszystkich mężczyzn i wszystkie kobiety, które spotykają kogoś kto twierdzi, że żył z związku z psychopatą. Omijajcie takie osoby szerokim łukiem. „Ofiara” jest bardziej chora niż jej „oprawca”. Nawet zakładając, że ktoś taki jak psychopata istnieje, to co trzeba mieć w głowie, żeby takiego kogoś wybrać i z nim żyć nawet latami i jeszcze twierdzić, że się go kocha? Natomiast w co bardziej wierzę, kiedy się pojawią pierwsze problemy w waszych związkach – a problemy pojawiają się zawsze – nagle się okaże, że to wy jesteście psychopatami albo psychopatkami. Zdrowe osoby budują zdrowe związki i wybierają zdrowych partnerów. Do tanga trzeba dwojga. Zawsze. Nie dajcie się wciągnąć zaburzonym kobietom i mężczyznom do ich urojonego zaburzonego świata. Zwłaszcza tego, w którym ona niewinna a on to psychopata albo on chodzące niewiniątko ale spotykał same złe kobiety.

 • Wenus

  Żyłam rok z socjopatą, znanym muzykiem ze Szczecina. Wielokrotnie uciekałam i wracałam do Niego, ponieważ walczył, żeby mnie odzyskać. Dlaczego? Niestety na moje nieszczęście, miałam wyjątkowo dużo zasobów, które chciał przejąć, dlatego tak trudno było mi się od Niego uwolnić. Jestem bardzo silna psychicznie, wykształcona, niezależna finansowo, atrakcyjna fizycznie. Weszłam w relację z Nim całą sobą. To On bardzo długo o mnie zabiegał i w końcu uległam. Stopniowo dowiadywałam się prawdy o Nim, Jego nieskończenie wielu związkach, praktykach seksualnych ,preferencjach, oraz braku empatii wobec byłych partnerek. W swoim środowisku funkcjonował jako wspaniały syn, ojciec, kolega, czarujący mężczyzna i dobry człowiek. W rzeczywistości uwielbiał manipulować, był patologicznym kłamcą , sadystą nie tylko psychicznym ale też fizycznym. Jego całe życie polegało jedynie na zaspokajaniu swoich pragnień, zachcianek. Jak sam wielokrotnie podkreślał w rozmowie ze mną w związkach szybko się nudził i szukał wyjątkowych wrażeń i ciągle nowej „zwierzyny”. Oczywiście ze mną było zupełnie inaczej, byłam jak często przysięgał – kobietą Jego życia. Niełatwo Mu było mną manipulować, byłam jednak, na moje nieszczęście bardzo zakochana i chciałam pokazać, że mnie o osobowości „terapeutycznej” uda się z Nim być. Teraz wiem już na pewno, z socjopatą nie da się żyć w szczęśliwym związku i nie da się Mu pomóc. Jedyną formą ratunku dla Jego ofiary jest UCIECZKA !!! Dziś jestem wolna i szczęśliwa.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>