Główne menu

Odzież, która odmładza. Dosłownie. Czyli ubrania z kolagenem

A gdyby tak kupować odzież, która nie dość, że dobrze wygląda, to jeszcze odmładza? Wygładza zmarszczki, napina skórę, dodaje urody i wdzięku? Science fiction? Niekoniecznie! Już teraz dostępna jest na rynku odzież z kolagenem. Firma Buki znana z luksusowej odzieży sportowej ma w swojej ofercie ubrania z kolagenem – Collagen Collection, czyli linię, których włókna są nasączone odmładzającym kolagenem oraz filtrami UV.

Czy odzież Buki ma działanie odmładzające? A może dodatek kolagenu to tylko zabieg marketingowy?

Kolagen i jego odmładzające właściwości

Kolagen to znany składnik kosmetyczny wykorzystywany w kremach, balsamach, maskach a także podczas zabiegów w cenionych salonach kosmetycznych. Jeśli spojrzymy na niego okiem badacza, okaże się on naturalnym białkiem, którego ilość spada wraz z wiekiem i jest przyczyną starzenia się skóry.

Dlatego producenci kosmetyków robią wszystko, by dostarczyć brakującego kolagenu, pobudzając skórę do produkcji wystarczającej ilości drogocennych włókien. Nic dziwnego, wykazano, że kolagen pozwala odmłodzić twarz, wyrównać jej powierzchnię, dbając o odpowiednią gęstość i sprężystość skóry.

Ta odzież Cię odmłodzi? Ubrania z kolagenem

Pomysł jest prosty: wykorzystać nawilżające właściwości kolagenu bezpośrednio na skórze, tak, by wpływały na nią nie tylko w trakcie aplikacji kremu, ale cały czas. Efektem ma być gładka, miękka skóra, chroniona przed zbyt szybką utratą wody.

Jak to zrobić? Nasączając włókna, z których powstaje odzież kolagenem, przy użyciu takiej technologii, by kolagen ten oddziaływał na skórę przez cały czas noszenia danej odzieży.

Czy efekty mogą być spektakularne? Na szczęście marka Buki tego nie obiecuje, co czyni ją bardziej wiarygodną. Ma chyba na uwadze, że dodanie kolagenu do włókien produkowanej odzieży to zabieg…marketingowy. I dużo skuteczniejsze jest zastosowanie techniki UV, chroniącej przed niekorzystnym wpływem światła niż sprawienie, że odzież ma działać odmładzająco.

Ubrania z kolagenem

Collagen Pillow Cover

Co Wy na to? Czy ubrania z kolagenem to nowy pomysł na jeszcze lepszej jakości odzież? Czy już za jakiś czas wszyscy będziemy nosić spodnie i bluzki nasączone z kolagenem? A może to fikcja? Zbyt śmiały plan, który nie może się udać?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>