Główne menu

Odzież, która odmładza. Dosłownie. Czyli ubrania z kolagenem

A gdyby tak kupować odzież, która nie dość, że dobrze wygląda, to jeszcze odmładza? Wygładza zmarszczki, napina skórę, dodaje urody i wdzięku? Science fiction? Niekoniecznie! Już teraz dostępna jest na rynku odzież z kolagenem. Firma Buki znana z luksusowej odzieży sportowej ma w swojej ofercie ubrania z kolagenem – Collagen Collection, czyli linię, których włókna są nasączone odmładzającym kolagenem oraz filtrami UV.

Czy odzież Buki ma działanie odmładzające? A może dodatek kolagenu to tylko zabieg marketingowy?

Kolagen i jego odmładzające właściwości

Kolagen to znany składnik kosmetyczny wykorzystywany w kremach, balsamach, maskach a także podczas zabiegów w cenionych salonach kosmetycznych. Jeśli spojrzymy na niego okiem badacza, okaże się on naturalnym białkiem, którego ilość spada wraz z wiekiem i jest przyczyną starzenia się skóry.

 

Dlatego producenci kosmetyków robią wszystko, by dostarczyć brakującego kolagenu, pobudzając skórę do produkcji wystarczającej ilości drogocennych włókien. Nic dziwnego, wykazano, że kolagen pozwala odmłodzić twarz, wyrównać jej powierzchnię, dbając o odpowiednią gęstość i sprężystość skóry.

Ta odzież Cię odmłodzi? Ubrania z kolagenem

Pomysł jest prosty: wykorzystać nawilżające właściwości kolagenu bezpośrednio na skórze, tak, by wpływały na nią nie tylko w trakcie aplikacji kremu, ale cały czas. Efektem ma być gładka, miękka skóra, chroniona przed zbyt szybką utratą wody.

Jak to zrobić? Nasączając włókna, z których powstaje odzież kolagenem, przy użyciu takiej technologii, by kolagen ten oddziaływał na skórę przez cały czas noszenia danej odzieży.

Czy efekty mogą być spektakularne? Na szczęście marka Buki tego nie obiecuje, co czyni ją bardziej wiarygodną. Ma chyba na uwadze, że dodanie kolagenu do włókien produkowanej odzieży to zabieg…marketingowy. I dużo skuteczniejsze jest zastosowanie techniki UV, chroniącej przed niekorzystnym wpływem światła niż sprawienie, że odzież ma działać odmładzająco.

Co Wy na to? Czy ubrania z kolagenem to nowy pomysł na jeszcze lepszej jakości odzież? Czy już za jakiś czas wszyscy będziemy nosić spodnie i bluzki nasączone z kolagenem? A może to fikcja? Zbyt śmiały plan, który nie może się udać?

  8 komentarzy

 • jotka

  Ja bardzo chętnie, tylko jak znam życie, to wszystko będzie na początku baaardzo drogie 🙁

 • Alice

  Po raz pierwszy słyszę o ubraniach z kolagenem. Kolagen do picia nie zawsze skutkuje, w zależności od potrzeb każdej z nas dlatego też ciuszki nasączone nim wydają się chwytem reklamowym 😉

 • oironio

  A co się stanie z tym kolagenem po praniu? 😀 Mam cały czas w takich niepranych ciuchach chodzić? 😀

 • Mozaika Rzeczywistości

  Chyba słyszałem o takim pomyśle. Jednak wydaje mi się, że na razie sporo wad można znaleźć w takiej odzieży.

  Pewnie, że tak. 🙂 Dlatego staram się w wolnych chwilach robić to co lubię, co nie oznacza, że się wtedy jakoś nie rozwijam.

  Pozdrawiam!

 • Królowa Karo

  Mnie zawsze w przypadku takich nasączanych ciuchów czy to kolagenem czy kosmetykami antycellulitowymi zawsze zastanawia, jak to jest z kwestią prania… Czy ich działanie jest jednorazowe?

 • Amelia

  Czego to ludzie nie wymyślą…;)

 • Agnieszka Wieczorek

  Oryginalny pomysł. Ciekawe, czy to faktycznie działa. No i jak jest z praniem takich ciuchów.

 • Jola | Pixel Kolor

  Zawsze rodzi się pytanie, jak się zachowa ubranie po praniu. Ile prań ten kolagen przeżyje.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>