Główne menu

Jak uniknąć kaca? Rady dla kobiet…

Pij stylowo

Gdy pijemy, często jest nam bez różnicy, po co sięgamy, zwłaszcza w dalszej kolejności. Jednak jeśli chcemy uniknąć bólu głowy, wybierajmy napoje z wyższej półki, które zawierają zazwyczaj mniej „wypełniaczy” odpowiedzialnych za ból głowy.

Bez bąbelków

Wybieraj alkohole bez bąbelków. Szczególnie szampan jest najczęściej winny wystąpieniu trudnego w leczeniu kaca.

Weź witaminy

Alkohol pozbawia nas wielu cennych witamin: zwłaszcza B12 i kwasu foliowego. Dlatego warto przed alkoholową „ucztą” zażyć witaminy w kapsułkach (lub przyrządzić posiłek bogaty w cenne składniki), sięgając po nie również następnego dnia.

Uzupełnij potas

Gdy pijemy, tracimy nie tylko wodę, ale również elektrolity. Warto uzupełnić ich braki poprzez zjadanie bananów lub szpinaku.

Jajka i warzywa

Co na śniadanie po upojnym wieczorze? Jajka zawierają taurynę pozwalającą odwrócić uszkodzenia wątroby spowodowane przez picie alkoholu. Gdy dodamy do nich warzywa, dodatkowo dostarczymy masę antyoksydantów, które przyspieszają regenerację organizmu.

Herbatka imbirowa

Alkohol często powoduje roztrój żołądka. Herbatka imbirowa pozwala poradzić sobie z problemem, zmniejszając przykre odczucia, w tym mdłości.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>