Główne menu

Urodziłaś się w 1987 roku? Koniecznie przeczytaj!

Lata 80-te były niesamowite. Urodziło się wtedy mnóstwo interesujących osób. Ty jesteś jedną z nich. Zwłaszcza jeśli przyszłaś na świat w pełnym ciekawych wydarzeń 1987 roku. Co to oznacza dla Ciebie?

1987. Pokolenie Y

Jeśli przyszłaś na świat w 1987 roku, należysz do pokolenia Y. Oznacza to, że jesteś millenialsem, czyli dzieckiem pokolenia baby boomers (pokolenie wyżu demograficznego, osób urodzonych między rokiem 46 a 64).

Jesteś po 30

Jeśli urodziłaś się w 1987 roku, to jesteś po 30. Nie da się ukryć.;)  A to wiąże się z wieloma konsekwencjami.

Twoi znajomi pobierają się, rodzą się im dzieci, przygarniają do siebie zwierzęta, fotografują się z psami i kotami, chwalą osiągnięciami. Każdy w mediach społecznościowych jest uśmiechnięty. Człowiek sukcesu. Bez dwóch zdań.

A Ty? Oczywiście też….choć coraz częściej być może masz ochotę, żeby…. wszyscy dali Ci święty spokój, a tak naprawdę, żeby się… odpieprzyli. O tak!

Nie wiesz bowiem, co mówić babci, gdy pyta, kiedy ślub, dziecko (a tak naprawdę kiedy ona, Twoja babcia, rzecz jasna, założy tę swoją nową garsonkę, co wisi w szafie i czeka).

Być może jest inaczej, masz już „ułożone” życie, ale czujesz, że mąż jakby nie taki idealny, jak się wydawało, a dzieci bardziej absorbujące niż przypuszczałaś. Czasami masz też wrażenie, że znikasz w całej liście obowiązków i wyzwań. Nie ma Cię. I to wkurza!

1987

Dzieciaki nie kumają Twojego dzieciństwa

Mówisz własnym lub cudzym dzieciom, że kiedyś były telefony na kabel, kilka programów w telewizji, magnetowidy i kasety, a one otwierają oczy ze zdumieniem? Że jak? Jak to możliwe? A gdzie się podziały smartfony?

Zauważasz, że przepaść międzypokoleniowa naprawdę istnieje i… jest ogromna!

Gdyby zaskakiwały Cię tylko dzieci, ale zaczynasz także patrzeć na osoby po 20, i nie możesz uwierzyć, jak bardzo się różnicie!

Poza tym już nie otrzymujesz zaproszeń na osiemnastkę czy dwudziestkę, ale na trzydzieste piąte urodziny swoich starych przyjaciół! Kiedy to minęło, pytasz!

Znane osoby urodzone w 1987 roku

Jordan, Ellen Page, Brendon Urie, Zac Efron. W Polsce – Remigiusz Mróz, Piotr Żyła, Kamil Stoch. Poza tym Maria Szarapowa.

Ważne wydarzenia z 1987 roku

  • w 1987 roku powstał pierwszy przenośny telefon Nokia,
  • 10 lutego 1987 roku w Polsce odbył się koncert Metalliki,
  • w czerwcu z trzecią wizytą do Polski przyjechał Papież Jan Paweł II,
  • 19 października 1987 roku minął pod znakiem „czarnego poniedziałku” na giełdzie,
  • 3 lutego 1987 roku Polacy jako pierwsi zdobyli zimą dziesiąty najwyższy szczyt na Ziemi – Annapurna,
  • 23 marca 1987 roku odbyła się premiera pierwszego odcinka „Mody na sukces”.
  • Urodziłaś się Ty 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>