Główne menu

Inf. prasowa
W jakich kuchniach sprawdzą się płytki jodełka?

Jodełka to wzór pojawiający się we wnętrzach od stuleci. Charakterystyczne ułożenie spopularyzowane w XVI-wiecznej Francji spowodowało przełom w architekturze, stawiając go na piedestale luksusu i elegancji. W dzisiejszych czasach jodełka bryluje na salonach zarówno na podłodze, jak i na ścianie. W jakich kuchniach sprawdzą się płytki jodełka? Dowiedzmy się!

Francuska elegancja oraz angielska sielska kuchnia wiejska

Warto przypomnieć, że płytki jodełka można układać na wiele sposobów. Najstarsza i najpopularniejsza jodełka angielska, zwana potocznie klasyczną, to ułożenie w której krótszy bok płytki styka się z dłuższym bokiem kolejnej płytki, tworząc kąt 90°. Francuska jodełka to łagodne ułożenie płytek, przypominające grot strzały, których krótsze krawędzie przycinane są pod kątem 45°. Jodełka węgierska to nic innego jak francuski odpowiednik, różniący się kątem zacięcia krawędzi – czyli 60°.

Płytki jodełka ozdobią wnętrze francuskiej kuchni. Długie, smukłe, prostokątne płytki w kolorze czerni ułożone na podłodze to solidna baza, która jednocześnie będzie dodawać pikanterii aranżacji i stworzy stonowane tło biało-czarnej zabudowie kuchennej. Kuchenka gazowa w głębokiej czerni ze złotymi elementami, złote uchwyty i marmurowe blaty, to kwintesencja francuskiego szyku w nieco modernistycznym wydaniu.

Jeśli jodełka klasyczna, to przede wszystkim kuchnia w stylu English cottage! Pokaźnych rozmiarów kuchnia a w niej meble kuchenne w kolorze écru stojące na jasnych, drewnianych deskach podłogowych. Ściana z ułożoną Jodełką Białą Połysk wraz z sufitem z uwidocznionymi drewnianymi belkami stropowymi tworzą klimatyczne wiejskie wnętrze, w którym z pewnością nie oprzesz się długim, radosnym celebracjom przy dużym rodzinnym stole z rzeźbionymi nóżkami. A może wolisz zrelaksować się z filiżanką herbaty na kanapie w charakterystyczną angielską kratę?

Wiktoriańska kuchnia vs kuchnia w stylu modern classic

Kuchnia w stylu modern classic to klasyczna przestrzeń nawiązująca do wnętrz historycznych, pałacowych, przełamana komfortem współczesnej codzienności. Biel ścian w towarzystwie kontrastującej szałwiowej zabudowy kuchennej, marmurowym blatem i podłogą oraz jodełką francuską w formie fartucha kuchennego to niebanalne połączenie. Aranżacja dopełniona jasną, drewnianą podłogą, czarnymi uchwytami, skórzanymi karmelowymi obiciami krzeseł i ozdobnym plecionym chodniczkiem stworzy klasyczno-nowoczesne wnętrze, które ugości urocze płytki jodełka.

Wiktoriańskie, pełne elegancji wnętrze kuchni to miejsce, w którym z pewnością odnajdzie się mozaika w klasyczną jodełkę w marmurowym wykończeniu. Ściana ubrana w małe, stylowe kafelki wprowadzi dodatkowy powiew elegancji. Wyrafinowana zabudowa kuchenna ze sztukaterią na frontach w kremowych barwach oraz ciemna, kontrastująca wyspa kuchenna tworzą luksusową aranżację, przykuwającą wzrok. Dzięki kryształowym żyrandolom uzyskasz nastrojowe światło, nadające ciepłą i przytulną atmosferę w spektakularnej kuchni, niczym w okładki magazynu wnętrzarskiego. Najpiękniejsze płytki kuchenne w jodełkę znajdziesz na www.rawdecor.pl. Przekonaj się sam i stwórz swoją wymarzoną kuchnię z Raw Decor!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>