Główne menu

W jakich miesiącach rodzi się najwięcej dzieci?

Kiedy jest najlepszy czas na urodzenie dziecka? Wtedy, kiedy tego pragniemy i jesteśmy na to gotowi. Okazuje się jednak, że można wyraźnie określić, w których miesiącach roku rodzi się najwięcej dzieci. Niezmiennie od lat, najwięcej dzieci rodzi się latem. Czyżbyśmy najchętniej przytulali się w chłodne, długie jesienne wieczory – w listopadzie i grudniu?  Okazuje się, że tak.

porody

Lipiec króluje

Najwięcej dzieci rodzi się latem. Niezmiennie liderem w tym zestawieniu jest lipiec, kiedy rodzi się najwięcej dzieci. Zdecydowanie najwięcej narodzin przypada na okres od czerwca do sierpnia.

Przykładowo w województwie kujawsko-pomorskim (dane GUS z 2019 roku) najwięcej, bo 1909 dzieci urodziło się w lipcu, we wrześniu 1750, a sierpniu 1715. Najmniej dzieci urodziło się w lutym i marcu – w każdym przypadku około 1400 dzieci (źródło).

Inna ciekawostka? Najwięcej dzieci rodzi się w czwartek.

Kiedy rodzi się najmniej dzieci?

Najmniej dzieci rodzi się z kolei w listopadzie, grudniu i lutym.

Jeśli uwzględnimy dni tygodnia – najmniej dzieci przychodzi, statystycznie, na świat w weekendy (w niedzielę, a na drugim miejscu w sobotę).

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>