Główne menu

Inf. prasowa
Walentynki 2017- żadnych wymówek!

W tym roku ponad 60% par będzie świętować Walentynki. Pozostali, jak zawsze, znajdą dobrą wymówkę, by tego uniknąć. Czy warto rezygnować z celebrowania miłości? Postanowiliśmy udowodnić przeciwnikom tego dnia, że nie mają racji. Zebraliśmy kilka faktów o Święcie Zakochanych, przeanalizowaliśmy oczekiwania odnośnie tego dnia i przygotowaliśmy infografikę, która rozwieje wszelkie wątpliwości.

Kontrowersyjne święto…

Gdy restauracje wypełniają się zakochanymi, nad stołami unoszą się różowe balony w kształcie serduszek, a w kwiaciarniach zaczyna brakować czerwonych róż, to znak, że są Walentynki. W przyszły wtorek, pary na całym świecie znów będą w szczególny sposób okazywać sobie uczucie. Z każdym rokiem święto zyskuje na popularności także w Polsce, choć budzi też pewne kontrowersje. Wiele osób zrobi wszystko, by tego dnia nie świętować. My rozwiewamy ich wątpliwości.

…i długa lista zarzutów

Na długiej liście zarzutów wobec Walentynek prowadzi ten o ich komercyjnym charakterze. Nie da się ukryć, że marki wykorzystują tę okazję do promocji swoich produktów, często w nachalny sposób.Czy wiedzieliście jednak, że tradycja ich obchodzenia sięga Starożytnego Rzymu, gdzie ksiądz imieniem Walenty udzielał ślubów zakochanym parom w tajemnicy przed cesarzem?

Kolejną wymówką jest brak pieniędzy, w końcu dopiero co rozebraliśmy choinkę i wracamy do finansowej równowagi po Bożym Narodzeniu, a tu kolejne wydatki. To prawda, luty nie jest najłatwiejszym miesiącem dla naszych portfeli, jednak jak pokazują badania, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, często zadowolą się niedrogim drobiazgiem (jak kwiatek), albo choćby miłym gestem, czy miłosnym wierszem. W końcu nie musimy wydawać fortuny.

Jest też wreszcie rozwiązanie dla tych, którzy nie świętują, bo nie mają pary. W niektórych krajach Walentynki to dzień miłości i przyjaźni, spędzany po prostu w gronie znajomych. Może więc warto wykonać kilka telefonów i spędzić ten czas w miłym towarzystwie?

  8 komentarzy

 • Katarynka

  Ja zakupiłam walentykowe drobiazgi dla męża i dzieci. Faktem jest, że kocham ich codziennie, ale tego dnia , warto im o tym przypomnieć.

 • Klaudia

  oczywiście, ze obchodzę walentynki, dla mnie to tez swieto przyjaciol 🙂

 • Martunia

  każdy powod jest dobry, by być milym dla drugiej osoby

 • LIFESTYLERKA - blog o dietetyce i zdrowym stylu życia

  Ja będę świętować Walentynki już jutro:). Nie jestem zwolenniczka kupowania prezentów. Lubie po prostu miło spędzić ten dzień. Jutro idziemy do kina, a potem ze znajomymi na kolację do fajnej włoskiej restauracji:).

 • liva

  Uważam, że Walentynki są aktualne przez cały rok, to zależy od ludzi, którzy są razem.

 • Moja pasja smaku

  Świetna grafika ! Ja uważam, że zakochani powinni mieć Walentynki przez cały rok a nie tylko 1 dzień. 🙂

 • AnetaO

  Wczoraj świętowaliśmy Walentynki 🙂 Każdy dzień jest dobry, aby okazywać sobie uczucia 🙂

 • Pojedyncza

  Trochę mnie przytłacza ta cała „komercha” wokół tego święta, ale przecież rzeczywiście o formie możemy zadecydować sami, nie trzeba od razu negować całej idei walentynek. I choć o bliskich powinno się dbać i zabiegać cały rok, to takie okazje powinny nam tylko w tym pomagać a nie przeszkadzać… Choć faktycznie dużo ludzi szuka wymówek, tak jak na obrazku…

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>