Główne menu

Dlaczego warto jeździć na rowerze…także po 30-stce?

Rower to nie tylko dwa kółka. To pewien styl życia. Przesiadając się na niego, zyskujesz całą listę korzyści. Wśród nich: lepsze samopoczucie, szczuplejszą sylwetkę, sprawniejsze mięśnie, zdrowszy kręgosłup i serce…I to nie wszystko!

Jazda na rowerze to jedna z bardziej relaksujących aktywności fizycznych, dostępna dla każdego. Niewymagająca skomplikowanego sprzętu czy ubioru…na której możesz spędzać czas z grupą przyjaciół czy rodziną (nawet małymi dziećmi, dzięki fotelikom rowerowym lub specjalnym przyczepkom).

rower

Dbasz o środowisko

Ekologia jest dzisiaj modna. Jednak dla wielu dbałość o środowisko to tylko modny slogan, czy nagły zryw podejmowany w formie wyzwania od czasu do czasu. Dla nielicznych to ważna idea, której podporządkowują swoje życie, myśląc nie tylko o tym, co jest teraz, ale również o przyszłości.

Rower to jeden z nielicznych środków transportu, który nie wydziela spalin. Gwarantuje dużą mobilność. Dzięki niemu nie stoisz w korkach, możesz sprawnie poruszać się między samochodami, po zróżnicowanym terenie. Poza tym w miastach, w których poziom hałasu bywa bardzo męczący, poruszanie się niemal bezgłośnie jest bardzo kuszące.

Zawsze gotowy do podróży

Rower jest zawsze gotowy do podróży. Poza przeglądami raz na sezon właściwie nie trzeba żadnych dodatkowych czynności, wystarczy wsiadać i jechać. Bez marnowania czasu, bez odwiedzania stacji benzynowej, itd.

Co prawda potrzeba energii, by wprawić rower w ruch, ale przy spożytkowaniu tylu sił co podczas marszu, można pokonać trzy raz dłuższy odcinek.

Poza tym na rowerze możesz zwyczajnie zwiedzać, odkrywać nowe miejsca w okolicy, poznawać ciekawe zakątki, niedostępne, gdy podróżujesz samochodem czy komunikacją miejską.

Jeździsz bezpiecznie

Statystyki jasno pokazują, że jazda na rowerze jest jednym z bezpieczniejszych sposobów poruszania się. Wypadków rowerzystów jest dużo mniej niż pieszych, czy jeżdżących samochodem. Na pewno duże znaczenie ma po prostu mniejsza liczba rowerzystów, choć eksperci bronią swoich obliczeń, wskazując, że jazda rowerem przy zachowaniu minimum rozwagi jest bezpieczna.

Z drugiej strony jeżdżąc rowerem, nie możesz liczyć na ochronę karoserii, ale masz większą szansę na umknięcie, poprzez wymijanie samochodów.

O czym warto pamiętać? Mianowicie, że na bezpieczeństwo jazdy samochodem składa się wiele czynników: sprawne hamulce, dzwonek, światła, dobre opony oraz kask na głowie, który chroni przed groźnymi skutkami upadków.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>