Główne menu

Dlaczego warto spać nago? Mało ważne i całkiem istotne powody!

Seksowna koszulka nocna potrafi dodać urody i pewności siebie…i co równie ważne rozbudzić zmysły. Taka jest powszechna opinia. Jednak czy prawdziwa?

Okazuje się, że niekoniecznie…

Naukowcy, lekarze i praktycy spania w stroju Adama i Ewy przekonują, że gdy to tylko możliwe, powinniśmy spać nago. Strój Ewy sprawia bowiem, że stajemy się zdrowsze i szczęśliwsze.

Jak to możliwe?

Mniej prania

To argument najbardziej pragmatyczny i chyba najmniej istotny, jaki tylko można sobie wyobrazić. Brak piżamy, koszuli – to mniejsze obowiązki, gdy stajemy twarzą w twarz z pralką.

Oszczędności niewielkie? Zgadzam się.

Jednak gdy dodamy do nich zakupy i wydatki na stroje nocne – piżamy, koszulki, na zimę, na lato – może zrobić się już całkiem spora sumka…

Jednak kto by tam spał nago dla oszczędności – prania czy pieniędzy?

To oczywiste, że jeśli się na to zdecydujemy, robimy to (świadomie lub nie) z innych powodów.

Jakich?

Unikasz chodzenia w piżamie po domu

Nie mówię o skrajnym przypadku osób, które tuż po powrocie do domu z pracy wskakują w spodnie od piżamy (niestety są takie). Raczej o tym, że gdy śpisz nago, rzadziej przeciągasz etap porannego ubierania się. Nie kusi Cię tak witanie południa w piżamie.

Ubierasz się szybciej i już od samego rana budzisz się żwawiej, pewniej i bez odwrotu…Ubierając się, masz mniej pokus, by powrócić do łóżka.

W piżamie natomiast, jak podkreślają psychologowie, przeciągasz czas między jawą a snem…Tak jest? Jak sądzicie?

To były, powiedziałabym, średnio ważne powodu. Na kolejnej stronie – jak spanie nago wpływa na nasze zdrowie i na naszą urodę. I chyba od tego trzeba by było zacząć.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>