Główne menu

Dlaczego warto spać nago? Mało ważne i całkiem istotne powody!

Spokojniejszy sen?

Spanie nago, według zwolenników strojów Adama i Ewy, ma również zapewniać większą wygodę. Wszystko ze względu na brak „sznurków”, ramiączek, gumek i wszelkich zwojów materiału, które może prowadzić do częstszego nocnego wybudzania i może mieć wpływ na gorszą regenerację podczas bardzo cennych nocnych godzin.

Lepszy wygląd skóry

Podczas snu skóra potrzebuje powietrza – intensywnie oddycha i poci się. Spędzając noc nago, można skutecznie zwiększyć dopływ powietrza do wszystkich rejonów ciała (to dlatego zaleca się niełączenie majtek do koszul nocnych).

Niektórzy nawet twierdzą, że spanie na golasa zmniejszyło ich problem z tłustą cerą skłonną do wyprysków. Są też badania, które potwierdzają, że spanie nago zmniejsza problem z cellulitem, któremu sprzyja wszelki ucisk (także ciała), utrudniający docieranie do skóry tlenu i usuwanie z niej zbędnych składników przemiany materii.

nago

Dłuższa młodość

Spanie w nocy nago pozwala, według naukowców, zachować na dłużej młodość. To z powodu niższej temperatury ciała, która sprzyja wydzielaniu hormonu wzrostu odpowiedzialnego za regenerację skóry – zdrowszy i piękniejszy wygląd.

Poza tym niższa temperatura zmniejsza ilość produkowanego kortyzolu w nocy, co już w ciągu dnia pozwala mniej jeść i czuć się szczęśliwszą, a to z kolei chroni przed otyłością i poprawia samopoczucie.

I na koniec uwaga – śpiąc nago czy w piżamie, warto pamiętać o częstym praniu i wietrzeniu pościeli. Higiena przede wszystkim!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>