Główne menu

Warto zawalczyć o siebie. „Trenuję, bo to daje mi siłę i radość”

Napisała do nas Klaudia: „Jestem mamą trójki dzieci, dwa lata temu przewróciłam swoje życie do góry nogami, odeszłam (z dwójką dzieci) z toksycznego związku, miałam to szczęście zakochać się we właściwym człowieku i mieć, może nieplanowane, ale trzecie cudowne dzieciątko. Oprócz miłości do faceta, pokochałam też crossfit, który pozwolił mi wrócić po trzeciej ciąży do formy, jeszcze szybciej niż w poprzednich ciążach!

Mój partner jest trenerem crossfit i nie tylko, wiec z założenia chciałam sprawdzić, jak ten rodzaj treningu wpłynie na powrót do sylwetki. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, chcąc się dzielić powrotem do formy, założyłam bloga  i fanpage ,  którego zainteresowanie również przechodzi moje oczekiwania. Idąc za ciosem, postanowiłam sama zostań trenerem crossfitu, podążać za marzeniami i zrobić wszystko, by móc mieć wymarzoną pracę i motywować oraz pomagać innym!!!”

kobietapo30.pl: Crossfit – co to takiego?

crosfiit 2Klaudia: Crossfit to trening który wyszedł z garażu,trenują go policjanci,strażacy,żołnierze i sportowcy zajmujący się jedną dziedziną sportu, ażeby rozwijać się bardziej wszechstronnie! Stosowała go amerykańska armia i jednostki specjalne (uśmiech) Od kilka lat zyskuje popularność również w Polsce. Nie ma to nic wspólnego z tradycyjnym wyciskaniem na siłowni. Można na nim spotkać gospodynie domowe jak i Panów pod krawatem (uśmiech). Cały trening polega na różnorodności i wszechstronnym rozwoju ciała,zawiera elementy siłowe, aerobowe a czasem sztuki walki, na treningu jest zawsze nutka rywalizacji, co wyzwala jeszcze więcej adrenaliny…Jest moc.

Co jeszcze nam daje crossfit?

Wzmacnia mięśnie i stawy ,co zabezpiecza przed kontuzjami.
Poprawia siłę i wytrzymałość. Poprawia sprawność ogólną. Reguluje braki równowagi w mięśniach powstaje na skutek uprawiania jednej dyscypliny sportu. Poprawia gibkość,czyli zwiększa zakres ruchu stawów. Uczy ruchów funkcjonalnych, czyli takich, z którymi mamy do czynienia na co dzień: jak prawidłowo usiąść- przysiad, podnieść coś ciężkiego z ziemi- martwe ciągi,włożyć coś na półkę-zarzuty itd,itp 🙂

Oprócz tego,ćwiczymy koedukacyjnie, Panie i Panowie razem, tworzymy społeczność ..i zazwyczaj tworzy się coś więcej niż tylko zwykły trening (uśmiech)

Te emocje, relacje…endorfiny i pozytywni ludzi uzależniają (uśmiech)

kobietapo30.pl: Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z ćwiczeniami?

Klaudia: Jestem aktywna całe życie! Całą podstawową szkołę przetańczyłam, uprawiałam też akrobatykę,wszytko amatorsko, żałuję,że nie poszłam w TO na całość, później liceum, trochę zawodów, jak to bywa w szkołach. Zaczynając studia, również myślałam o AWF, ale widocznie to nie był mój czas i poszłam na inny kierunek,za to teraz chcę nadrobić (uśmiech) i uczyć się, ile się da!!!

A jeśli chodzi o crossfit, to kiedy dowiedziałam się ,że w moim klubie fitness jest coś takiego i ,że prowadzi to facet,to pomyślałam,że to coś dla mnie  i miałam rację.

kobietapo30.pl: Chodzi o przekraczanie granic wytrzymałości?

Klaudia: Też, ale bardziej o walkę z samym sobą, każdy, kto na poważnie trenuje crossfit Ci to powie.
Robiąc kolejne powtórzenie, nie mając już na to sił, daje Ci paradoksalnie siłę jeszcze większą na przyszłość, wysiłek fizyczny, ale i psychiczny tu wchodzi w grę, z każdym treningiem stajesz się silniejszy,nie tylko fizycznie, ale i psychicznie! To uzależnia!

kobietapo30.pl: Crossfit to komunikat wysyłany światu, pokazanie, że jest się silną?

Klaudia: Pokazanie, ale przed wszystkim samej sobie, owszem, lubię trochę rywalizować, to zmusza do jeszcze większej pracy nad sobą…ale obserwując swój progres z treningu na trening, można się w to wkręcić, zaczynasz robiąc jedną pompkę, a po jakimś czasie robisz 50 pod rząd, zaczynasz się podciągać na drążku, masz więcej mocy, siły i…na co dzień chęci do życia (uśmiech).

crossfit 3

kobietapo30.pl: Chcesz w ten sposób zmotywować inne kobiety?

Klaudia: Motywować uwielbiam,zawsze to robiłam w swoim codziennym życiu. Wiem i wierzę ,że chcieć to móc, że wszystko zależy od nas i że szczęście to stan umysłu, że warto żyć pełnią życia, dążyć do celu, spełniać marzenia, chcę na swoim przykładzie pokazać, że się da!!!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>