Główne menu

Bardzo wczesne objawy ciąży

Planujesz ciążę? Chcesz zostać mamą? Nie możesz doczekać się, żeby zobaczyć jak to jest?

Zanim nastąpi dzień, w którym powinnaś dostać miesiączkę, mogą się pojawić te oto objawy. Jako bardzo wczesne symptomy ciąży informują o tym, że już wkrótce będziesz mamą…

Kiedy pierwsze objawy ciąży?

Jeśli jesteś wrażliwa na sygnały wysyłane przez Twoje ciało, możesz je zauważyć u siebie już w kilka-kilkanaście dni po zapłodnieniu. Niektóre kobiety są przekonane nawet, że wiedzą, że akurat ten stosunek był TYM i to właśnie TERAZ wszystko się zacznie – jednak to wyjątki. Najczęściej objawy ciąży obserwuje się w 4-6 tygodniu ciąży, czyli w terminie spodziewanej miesiączki i tuż po niej.

wczesne objawy ciąży

Nudności

„Poranne mdłości”, które tak naprawdę mogą Ci towarzyszyć w każdym momencie dnia lub nocy nie muszą kończyć się spektakularnym wiszeniem nad koszem na śmieci za biurkiem w pracy.

W ciąży możesz po prostu „dziwnie się czuć”, wystarczy, że lekko Cię mdli. Takie dziwne poczucie, że coś Ci stanęło na żołądku może pojawić się bardzo wcześnie. Wszystko z powodu gwałtownie rosnącego poziomu estrogenu i progesteronu – hormonów odpowiedzialnych za utrzymanie ciąży.

Niechęć do jedzenia

Zanim uzyskałam potwierdzenie ciąży, nie mogłam spojrzeć na dobrze zapamiętany przeze mnie obiad. Kurczak, którego do tamtej chwili akceptowałam bez zastrzeżeń, wydawał mi się stary i zupełnie nie rozumiałam, czemu inni nie podzielają mojego zdania i jedzą go ze smakiem. Ja nie byłam w stanie przenieść nawet zawartości widelca do ust, a co dopiero posmakować.

Wiele kobiet ma podobnie. Wyczuwa z daleka przygotowane posiłki, intensywniej odbiera ich zapach, smak. To, co wcześniej było jedzone z wielką ochotą, w ciąży może stać się „wrogiem numer jeden”.

Zmęczenie

Chodzisz szybciej spać? Zasypiasz na stojąco? Nawet kawa nie pomaga? Zastanawiasz się, jaka może być tego przyczyna?

Być może właśnie ciąża, podczas której potrzeba snu może być tak duża, że nie będziesz w stanie funkcjonować bez jednej dłuższej lub kilku krótszych drzemek w ciągu dnia.

  4 komentarze

 • Martyna

  Jestem mamą i uważam, że to najlepsze co może spotkać nas kobiety. Jeśli da się, nie ma sensu z tym czekac, serio, zycie sie da pogodzic ze wszystkim

 • Alicja

  Bardzo wczesne objawy ciąży? to trudny temat, bo nie zawsze się sprwadza, jak napisano własnie po kilku tygodniach obeserwuje się dopiero spore zmiany i objawy ciąży, pierwszy tydzień zwłąszcza może nie dostarczyć żadnych objawów, wszystko zależy od ciała kobiety… sama wiem, bo ni z tąd ni z ową, po prawie 2 tygodnaich dowiedziałam się że jestem w ciąży! żadnych obajwów itp, no akurat okres miałam przed stosunkiem to też by wiele wyjasniało, że idealnie zmieściłam się w tych ramach czasowych, a co do objawów to warto czytać bo czasem można znaleźć jakiś niespecyficzny objaw, polecam ten tekst: (link usunięto – kontakt redakcja) jest tam sporo rozwiniętych informacji, które mogą się przydać 🙂 a co do sprawdzania, nalepiej po 7 dniach zrobić test rano, po siusiu, a jak nie to na 2 dzień powtórka i powinno być wiadomo ))

 • Kasia

  W pierwszą ciążę zaszłam jak miałam 21 lat. Do drugiej musiałam dorosnąć, dlatego różnica między moimi dziećmi jest dość duża bo aż6 lat. Na trzecie się już chyba nie zdecyduje, a mam 32 lata i raczej nie czuje się na siłach. Podziwiam kobiety, które mają dużo dzieci, to wielki szcunek dla nich.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>