Główne menu

Bardzo wczesne objawy ciąży

Obrzęk piersi

Niemal każdy biust zmienia się w drugiej połowie cyklu. Jednak jeśli jesteś w ciąży, Twoje piersi będą „inne”. Głównymi cechami rozpoznawczymi jest: obrzęk i bolesność w trakcie ich dotykania. Ich wrażliwość na dotyk będzie dużo bardziej zauważalna, niż wtedy, kiedy czekasz na okres.

Już dwa tygodnie po zapłodnieniu możesz czuć dziwne mrowienie lub ból w piersiach, utrudniające wypoczynek i uprawianie sportów. Nagle Twój ulubiony biustonosz może być niewygodny, a Ty sama możesz mieć bardziej okazały i kuszący dekolt…:)

Niewielkie krwawienie

Jeśli zauważysz niewielkie krwawienie lub słabe plamienie w okresie miesiączki, nie możesz zakładać, że nie jesteś w ciąży. Może być wręcz odwrotnie. Może to co obserwujesz, to krwawienie typowe dla implantacji, czyli wczepiania się zapłodnionego jaja w ściankę macicy.

Wahania nastrojów

Niemal każda kobieta jest bardziej drażliwa przed miesiączką, ale to, co dzieje się w pierwszych tygodniach ciąży to zazwyczaj prawdziwa burza zmian nastrojów. Możesz rozpłakać się w ulubionym sklepie, jeśli nie znajdziesz wszystkich produktów, ocierać łzy podczas reklam w telewizji i wzruszyć się na widok małego kotka…

Zaparcia

Przed miesiączką wiele kobiet miewa mniejsze lub większe biegunki lub rozluźnione stolce, a Ty wręcz przeciwnie, cierpisz z powodu zaparć? Masz problem z wypróżnianiem od 2-3 dni?  Być może powodem jest ciąża i wzrost progesteronu, który spowalnia przepływ jedzenia przez układ pokarmowy. Niezależnie od tego, czy będziesz mamą, czy nie – spróbuj dużo pić i jeść więcej owoców i warzyw.

Zawroty głowy

Nawet spokojny spacer sprawia, że przed oczami świat Ci wiruje, siedząc, czujesz się jak na łodzi, mimo że nawet nie ruszyłaś się z fotela z domu? Być może jesteś w ciąży i to naczynia krwionośne rozszerzają się, a ciśnienie spada, co może dawać podobne objawy. Poza tym we wczesnej ciąży może być Ci słabo ze względu na niski poziom cukru we krwi.

Zobacz również na sosrodzice.pl

  4 komentarze

 • Martyna

  Jestem mamą i uważam, że to najlepsze co może spotkać nas kobiety. Jeśli da się, nie ma sensu z tym czekac, serio, zycie sie da pogodzic ze wszystkim

 • Alicja

  Bardzo wczesne objawy ciąży? to trudny temat, bo nie zawsze się sprwadza, jak napisano własnie po kilku tygodniach obeserwuje się dopiero spore zmiany i objawy ciąży, pierwszy tydzień zwłąszcza może nie dostarczyć żadnych objawów, wszystko zależy od ciała kobiety… sama wiem, bo ni z tąd ni z ową, po prawie 2 tygodnaich dowiedziałam się że jestem w ciąży! żadnych obajwów itp, no akurat okres miałam przed stosunkiem to też by wiele wyjasniało, że idealnie zmieściłam się w tych ramach czasowych, a co do objawów to warto czytać bo czasem można znaleźć jakiś niespecyficzny objaw, polecam ten tekst: (link usunięto – kontakt redakcja) jest tam sporo rozwiniętych informacji, które mogą się przydać 🙂 a co do sprawdzania, nalepiej po 7 dniach zrobić test rano, po siusiu, a jak nie to na 2 dzień powtórka i powinno być wiadomo ))

 • Kasia

  W pierwszą ciążę zaszłam jak miałam 21 lat. Do drugiej musiałam dorosnąć, dlatego różnica między moimi dziećmi jest dość duża bo aż6 lat. Na trzecie się już chyba nie zdecyduje, a mam 32 lata i raczej nie czuje się na siłach. Podziwiam kobiety, które mają dużo dzieci, to wielki szcunek dla nich.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>